Skocz do zawartości

zasiłek na zagospodarowanie dla nauczycie...

wróć do serwisu Kadry 153 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Bietka

Gość_Bietka
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2005 - 20:36

czy zasiłek na zagospodarowanie należy się w pierwszym roku uzyskania tytułu nauczyciela kontraktowego ? przez jaki czas można składać wniosek o ten zasiłek ? nie mogę znaleźć najnowszych p

#2 Gość_lidka

Gość_lidka
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2005 - 00:50

Nauczyciel posiadający wymagane kwalifikacje, który swą pierwszą pracę zawodową w życiu podejmuje w szkole, na swój wniosek otrzymuje jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie w wysokości dwumiesięcznego otrzymywanego wynagrodzenia zasadniczego. Prawo do złożenia wniosku o wypłacenie zasiłku przysługuje nauczycielowi w okresie pierwszych dwóch lat pracy w szkole i na rok od uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego.. Zasiłek wypłaca szkoła, w której nauczyciel jest zatrudniony w dniu złożenia wniosku.Musisz

#3 Gość_lidka jeszcze raz

Gość_lidka jeszcze raz
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2005 - 01:10

Art. 61. 1. Nauczyciel, który uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego w ciągu dwóch lat od dnia podjęcia pierwszej pracy zawodowej w życiu w szkole i posiada kwalifikacje wymagane do zajmowania danego stanowiska, otrzymuje w szkole wskazanej jako podstawowe miejsce zatrudnienia na swój wniosek jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie w wysokości dwumiesięcznego otrzymywanego wynagrodzenia zasadniczego. Do pierwszej pracy zawodowej w życiu nie zalicza się pracy wykonywanej w okresie studiów lub nauki w zakładzie kształcenia nauczycieli. 2. Prawo do złożenia wniosku o wypłacenie zasiłku na zagospodarowanie przysługuje nauczycielowi w okresie roku, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego. 3. Zasiłek na zagospodarowanie podlega zwrotowi, jeżeli nauczyciel nie przepracuje w szkole trzech lat, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego. W szczególnie uzasadnionych przypadkach organ prowadzący szkołę może zwolnić nauczyciela w całości lub w części z obowiązku zwrotu zasiłku. - to jest fragment z Karty Nauczyciela z dnia 22.08.2005

#4 Gość_aga

Gość_aga
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2006 - 23:49

mam pytanie w czerwcu uzyskalam stopien nauczyciela kontraktowego ale wcześniej w czasie studiow zaocznych pracowałam jako ekspedientka w sklepie czy przysługuje mi zagospodarowane?

#5 Gość_Kinga

Gość_Kinga
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2006 - 17:11

W czazie studiów zaocznych pracowałam jeden rok w szkole i pół roku w sklepie. W szkole miałam zastępowałam nauczycielkę, która była na urlopie macierzyńskim. Czy należy mi się ten zasiłek? proszę o szybką odpowiedź.

#6 Gość_magda

Gość_magda
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2006 - 16:02

Dopiero w czerwcu 2006 po kilku latach pracy uzyskałam stopień nauczyciela kontraktowego,ponieważ ze względu na bezrobocie podejmowałam prace na zastępstwa: kwiecień 2002-czerwiec 2003, wrzesień 2003-marzec 2004 ( jedna szkoła)i wrzesień 2004-czerwiec 2006( druga szkoła). Czy mam jeszcze prawo do uzyskania zasiłku na zagospodarowanie teraz, po uzyskaniu stopnia nauczyciela kontraktowego, czy też jest już za późno i powinnam była ubiegać się o ten zasiłek będąc zatrudnioną w pierwszej placówce, mimo iż nie miałam wówczas otwartego stażu ze względu na zastępstwo i umowę nie przez cały rok szkolny, lecz po połowie w roku 2002/2003 i 2003/2004 ???

#7 Gość_Aga

Gość_Aga
  • Goście

Napisano 12 październik 2006 - 22:04

Studia zaoczne ropoczełam w 1998r licencjackie i ukończyłąm 2001 roku. W tym okresie pracowałam jako ekspedientka w skelpie od 1 kwietnia 1999 do 30 czerwca 2000r oraz od 1 sierpnia 2000r do 31 maja 2001 roku. Następnie pobierałąm przez rok czasu zasiłęk dla bezrobotnych. Po ukończeniu studiów licencjackich miałam rok przerwy i następnie rozpoczełam studia magisterski które uklończyłąm 2004r (zaoczne).Pracuje w szkole 3 rok szkolny w czerwcu złożyłąm egzamin na nauczyciela kontraktowego.W tym roku szkolnym złożyłam wniosek o zagospodarowanie ale odmówiono mi, ponieważ mi sie nie należy, bo to moja druga praca.Proszę o pomoc w udzieleniu jasnej odpowiedzi czy mi się należą te pieniądze czy nie.Z góry dziękuję.

#8 Gość_gosia

Gość_gosia
  • Goście

Napisano 15 październik 2006 - 22:27

Prosze o pilna pomoc poszukuje wzoru wniosku na zagospodarowanie dla nauczycieli.

#9 Gość_dawidson4

Gość_dawidson4
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2006 - 21:01

Nie wypłacono mi ZASIŁKU ponieważ:Studiowałem zaocznie a nie dziennie

#10 Gość_DEBOWSKAM

Gość_DEBOWSKAM
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2007 - 21:47

ZARAZ PO STUDIACH PODJĘŁAM PIERWSZĄ PRACĘ W SZKOLE ALE NIE ZATRUDNIONO MNIE NA KARTĘ NAUCZYCIELA TYLKO UMOWĘ ZLECENIE KARTA NAUCZYCIELA W TEJ SZKOLE NIE OBOWIĄZYWALA (SZKOŁA PRYWATNA)W ZWIĄZKU Z CZYM NIE MOGŁAM ODBYĆ STAŻU . PO DWÓCH LATACH PRACY DOSTAŁAM SIE DO SZKOLY PODSTAWOWEJ GDZIE ZACZĘLAM STAZ NA NAUCZYCIELA KONTRAKTOWEGO ODBYŁAM STAŻ CZY W ZWIĄZKU Z TYM NALEŻY MI SIĘ ZASIŁEK NA ZAGOSPODAROWANIE (PRACUJE JUZ 3 ROK)

#11 Gość_ nauczycielka

Gość_ nauczycielka
  • Goście

Napisano 07 luty 2007 - 14:12

Ja też mam taki sam problem, wcześniej zanim podjęłam pracę w szkole, już pracowałam, poza tym spełniam wszystkie warunki zawarte w Karcie Nauczyciela. W pracy powiedziano mi, że ponieważ nie jest to pierwsza praca w życiu zasiłek mi się nie należy. Proszę, może ktoś mający komentarz do karty nauczyciela napisze mi co on na ten temat mówi.Znam przypadki, że osoby pracujące cześniej dostały zasiłek.

#12 Gość_paula

Gość_paula
  • Goście

Napisano 09 luty 2007 - 22:03

no ja niestety też mam problem z otrzymaniem zasiłku;/ pracuję drugi rok.Dopiero od września 2006 rozpoczęłam staż,ponieważ w ubiegłym roku szkolnym "ktoś" nie uznał moich kwalifikacji (i jak sie okazało niesłusznie!!!!) i w związku z tym jestem rok "do tył"! w tym roku chciałam złozyć wniosek o zasiłek,ale okazało się,że akurat zmieniły się przepisy i dopiero po uzyskaniu stopnia nauczyciela kontraktowego mogę się ubiegać o zasiłek. Ale tu od razu pojawia się problem,ponieważ ja mam umowe do końca sierpnia 2007 i jeśli umowa nie zostanie ze mną przedłużona i zmienię miejsce pracy tzn.,że w nowej placówce już zasiłku nie otrzymam,bo "przepadnie"??? jeśli ktoś oreintuje się w tym to proszę o odpowiedź, za którą z góry bardzo dziękuję:)!!

#13 Gość_magda

Gość_magda
  • Goście

Napisano 11 luty 2007 - 13:45

w nowej placowce powinnas dostac ale umowa bedzie na rok i ci nie przedluza to musisz oddac a jesli bedziesz miala umowe na rok otrzymasz a od wrzesnia bedziesz miala umowe na stale to wszystko ok

#14 Gość_załamana

Gość_załamana
  • Goście

Napisano 12 luty 2007 - 21:08

no cóż i ja mam taki problem, pracowałam w innych zazawdach wcześniej dlatego " nie należy misię ten zasiłek" akurat, robią nas w ... , przecież ten zasiłek jest po to aby stworzyć sobie warsztat pracy w domu - taka jest idea tego zasiłku! Mi dyrektor powiedział - to idź do sądu - tak sprawę wygram, ale czy w tym kraju jest to warte, bo przecież prace strace, haha taka jest prawda - jak ktoś chce dostać zasiłek to niech idzie do mundurówki, tam wszystkim wypłacają, pozdrawiam

#15 Gość_lidka

Gość_lidka
  • Goście

Napisano 20 luty 2007 - 16:22

Ja również mam problem z wypłaceniem mi zasiłku na zagospodarowanie. Jestem nauczycielem kontraktowym od sierpnia 2006r. Nie dostałam pisemnej odpowiedzi na mój wniosek a jedynie ustną informację, ze pieniądze mogą zostać wypłacone dopiero około października 2007 roku. Czy Dyrekcja ma prawo do takiej zwłoki i jaka jest podstawa prawan takiego działania? Zaznaczę, że od września 2007 roku chciałabym zmienic szkołę i obawaim się,ze pieniądze całkowicie mi przepadną.Dziękuje

#16 Gość_andzia

Gość_andzia
  • Goście

Napisano 21 luty 2007 - 12:34

jesli zmienisz szkole bedziesz musil oddac zasilek ale bedziesz mogdl wziasc w nowej szkole masz dwa lata od zdobycia tytulu kontraktowego

#17 Gość_Justyna

Gość_Justyna
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2007 - 21:34

od roku jestem nauczyvielem kontraktowym i dostałam zagospodarowanie, teraz zmieniam szkolę czy muszę oddac zagospodarowanie? W karcie nauczyciela pisze "3 lata w szkole" ale czy w tej samej szkole? proszę o odpowiedz lub radę gdzie to sprawdzic

#18 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2007 - 19:21

w czerwcu 2007 uzyskałam tytuł nauczyciela kontraktowego, kiedy mogę dostać zasiłek na zagospodarowanie? W pracy powiedziano mi, że dopiero w przyszłym roku mogę złożyć wniosek.

#19 Gość_ala100

Gość_ala100
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2007 - 19:01

zasilek wyplaci szkola wtedy kiedy pani ksiegowa naliczy pieniadze w sumie zalezy od niej

#20 Gość_ulka_w

Gość_ulka_w
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2007 - 22:21

Proszę o pomocJa mam trochę inny problem, przez rok pracowałam w szkole jako nauczyciel (moja pierwsza praca po studiach) i nawet zrobilam nauczyciela kontraktowego. Potem przez rok nie pracowałam w szkole tylko gdzie indziej (zupełnie nie związane z oświatą) Teraz wróciłam do szkoły i jest to moj drugi rok pracy w szkole (choć pracy wogole to trzeci) czy należy mi sie ten zasiłek. No bo w przepisach jest że w ciągu dwóch pierwszych lat pracy w szkole a nie pracy wogóle. Prosze o pomoc

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy