Skocz do zawartości

kiedy ZUS wypłaca zasiłek chorobowy

wróć do serwisu Kadry 212 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_michalw

Gość_michalw
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 00:11

Witam. Dostalem zwolnienie lekarskie po operacji nogi od 28.10 do dnia 26.11. Dzis otrzymalem pocztą wypowiedzenie umowy z art 52 z powodu nie usprawiedilwionych dwoch nieobecnosci w pracy. Pytanko czy ZUS zaplaci mi za okres od 5.11 do 26.11? Przypuszczam,ze zwolnienie bedzie przedluzane. Pozdrawiam i dziekuje z gory za odpowiedzi.

#42 Gość_turlik

Gość_turlik
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 14:04

Dali mi dyscyplinarke a bylem juz na zwolnieniu lekarskim. Pytanie czy zus placi mi od razu kase po ustaniu stosunku pracy z bylym pracodawca czy dopiero po 30 dniach? Aha i jak jeszcze bylem zatrudniony to mialem ustalona kolejna operacje ale juz na cos innego dzien po skonczeniu tego zwolnienia. Czy zaplaca mi za to?

#43 Gość_Monika

Gość_Monika
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 14:54

nie wolno wreczyć wypowiedzenia w przypadku choroby pracownika przebywającego na L4

#44 Gość_lilo

Gość_lilo
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 15:38

Wolno jesli osoba ta dostaje zerwanie umowy bez wypowiedzenia tzw. dyscyplinarke. Pozdrawiam

#45 Gość_kama

Gość_kama
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 23:41

czy ZUS zapłaci mi za 8 dni zwolnienia ponieważ szef potracił mi za chorobowe z pensji

#46 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 07 listopad 2009 - 12:22

a kto to może wiedzieć, nie napisałaś żadnych konkretów jaka to była sytuacja

#47 Gość_stonek

Gość_stonek
  • Goście

Napisano 07 listopad 2009 - 16:44

A jesli pracownik jest na lekarskim a pracodawca zwalnia to czy pozostaje pracownikowi prawo do zasilku z zus bez czekania 33dni?

#48 Gość_wera

Gość_wera
  • Goście

Napisano 07 listopad 2009 - 20:01

stonek - w czasie choroby pracodawca nie może zwolnic jedynie w przypadku likwidacji firmy

#49 Gość_wera

Gość_wera
  • Goście

Napisano 07 listopad 2009 - 20:13

i nawet w wypadku zwolnienia, wypłatę przejmuje ZUS

#50 Gość_stonek

Gość_stonek
  • Goście

Napisano 07 listopad 2009 - 22:42

Ale zwalnia za pomocą tzw dyscyplinarki czyli zwolnienie jest tu jakby nie wazne. Pytanie czy skoro mam zwolnienie na miesiac a pracodawca zwalnia mnie po 5 dniu zwolnienia lekarskiego to rozumiem,ze pracodawca musi mi zaplacic za te 5 dni ale co z reszta zwolnienia? Zus podobno placi po 33 dniach a zwolnienie jest na 29, pozdrawiam

#51 Gość_kk

Gość_kk
  • Goście

Napisano 12 listopad 2009 - 18:32

witam jeste na zwolnieniu lekarskim od poczatku września pierwszy miesiąc płacl pracodawca nastepne zwolnienie poszlo do zus i kolejne tez kiedy wiec moge spodziewac sie wyplaty z zus

#52 Gość_OLKA

Gość_OLKA
  • Goście

Napisano 18 listopad 2009 - 11:26

mam problem , a mianowicie z dniem 1.11.09 stałm się osobą bezrobotną. Z dniem 6.11.09 przebywam na zwolnieniu lekarskim L-4. Czy Zus musi mi zapłacic za to zwolnienie. Aktualnie mam je do 25.11.09. Czy jeżeli podjełabym prace np 1.12.09 to czy należy mi się 80% wynagrodzenia za okres na którym przebywałam na zwolnieniu lekarskim? Chce nadmienic iż moja firma ma mniej niż 20 pracowników więc zawsze płacił za l-4 zus a nie pracodawca.

#53 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 18 listopad 2009 - 13:52

do kk - ZUS ma 30 dni na wypłatę od dnia dostarczenia wszystkich prawidłowo dostarczonych dokumentówolka - jeżeli twoja choroba będzie trwałą conajmniej 30 dni wtedy wraz ze zwolnieniami i drukiem Z-3 wypełnionym prezz pracodawcę zanosisz do ZUS i dostaniesz wypłatę zasiłku - jeśli za ten okres byś pobierałą zasiłke dla bezrobotnych zostanie to o tę kwotę pomniejszone. Podstawą jest średnia z 12 m-cy wynagrodzenia brutto minus 13,71%/30*80%- to stawka brutto za dzień.

#54 Gość_Ewelina

Gość_Ewelina
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2009 - 09:57

Witam mój pracodawca dostarczył papiery 06.11.2009r. a pieniędzy jeszcze nie otzrymałam czy powinnam się skontaktowac z Zus-em??? dziś jest 08.12.2009r.Pozdrawiam Ewelina...

#55 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2009 - 10:12

być może nie dał wszystkich prawidłowych dokumnetów i wymagana była jakaś poprawka? oczywiście że możesz zadzwonić do ZUS i spr

#56 Gość_dorota

Gość_dorota
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2009 - 20:14

ja też mam problem i to poważny miałam umowe co miesiąc w pazdzierniku dalam zwolnienie o jestem w ciazy a teraz jest grudzien a ja niemam pieniedzy okazało się ze firma nie pszekazała mego zwolnienia bo podobno zaginało

#57 Gość_dorota

Gość_dorota
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2009 - 20:16

pomocy nie mam kasy ani ubezpieczenia

#58 Gość_mary

Gość_mary
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2009 - 02:13

a ja mam inne pytanie... znalazlam taki zapis ze jak sie nie dostarczy do ZUSu L4 w terminie 7 dni od wystawienia dokumentu to sie jakos obniza zasilek chorobowy, ale ja oddaje zwolnienia pracodawcy i nie mam wplywu na to w jakim on terminie dostarcza je do ZUSu a jestem normalnie zatrudniona na umowe o prace (pol etatu)- czy ta obnizka mnie obowiazuje? pytam bo dostalam pieniazki z ZUSu juz dwa razy i zupelnie inne kwoty a zwolnienia mam wystawiany na okresy 14-dniowe

#59 Gość_Beata

Gość_Beata
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 15:42

Witam!Ile czasu ma pracodawca na dostarczenie mojego zwolnienia i zus z-3 do zus?

#60 Gość_marcin74

Gość_marcin74
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2010 - 15:07

witammam pytanie jestem na zwolnieniu od 22.12.2009 dostałem do 12.01.2010 a wcześniej miałem również zwolnienie 3 tyg. ale między tymi zwolnieniami pracowałem jakieś dwa tygodnie ,mój pracodawca pobrał ode mnie dane do zus( nr.konta pesel) i powiedział że teraz będzie płacił mi zus ale ile,kiedy tu już nie.czy pracodawca nie powinien zapłacić mi za te dni które byłem w pracy a resztę zus .jak to z tym jest tak dokładnie.a w jednym miesiącu byłem/jestem dwa razy na zwolnieniu i wychodzi mi 33 dni ale nie w ciągłości.proszę o odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych