Skocz do zawartości

ciąża i zwolnienie lekarskie minie 180 i...

wróć do serwisu Moja Firma 286 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_MłODA KADROWA

Gość_MłODA KADROWA
  • Goście

Napisano 14 marzec 2007 - 09:33

Mam problem pracownica jest w ciąży i przebywa na zwolnieniu lekarskim 152 dni ,nie długo minie 180 dni a do rozwiązania jeszcze okło 70 dni nadal musi przebywać na zwolnieniu lekarskim co należy zrobić aby otrzymywała świadzczenie w zwiazku z nie zdolnością o prace

#2 Gość_boczka

Gość_boczka
  • Goście

Napisano 14 marzec 2007 - 10:39

należy 6-tygodni przed upływem 182 dni chorobowego-złożyć do ZUS wniosek o zasiłek rehabilitacyjny.Udzielają zaocznie,płatny 100%-oczywiście do daty planowanego porodu.Jeżeli urodzi wcześniej-przechodzi od dnia porodu na zasiłek macierzyński.Mam już 3 takie panie.

#3 Gość_Sylwii

Gość_Sylwii
  • Goście

Napisano 21 marzec 2007 - 11:29

Dokładnie. 6-tygodni przed upływem 182 dni chorobowego należy złożyć wniosek o zasiłek rehabilitacyjny. Dokumentacja do ZUS to: ZUS Np-7, N-10, N-9, Zaśw. lekarskie o ciąży, można też wysłać ksero karty ciąży (wtedy zazwyczaj kobieta nie musi fatygować się do ZUS). U mnie kobiecie te 182 dni kończyły się 9 października a ja wysłałam dopiero do ZUS 4 października ponieważ pracownica zwlekała z wypełniem formularzy. Później jej nadpłacałam.

#4 Gość_aga

Gość_aga
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2008 - 16:15

pracuje w bardzo szkodliwych warunkach zaszlam w ciaze a ginekolog nie chce wystawic zwolnienia dlugo staralam sie o dziecko a teraz boje sie ze warunki wplyna negatywnie na ciaze co robic

#5 Gość_miki

Gość_miki
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2008 - 12:06

ile dni płaci zakład a ile dni płaci ZUS za zwolnienie

#6 Gość_monik

Gość_monik
  • Goście

Napisano 04 maj 2008 - 20:43

Witam,proszę mi powiedzieć kto występuje z wnioskiem do ZUS`u, kadrowa czy ja osobiście?Czy taki formularz powinna mieć kadrowa?Niestety moja kadrowa jest mało kompetentną osobą a mnie 20 maja kończy się właśnie 182 dni i nie uśmiecha mi się zostać bez pieniążków bo i tak te które dostaję to śmieszna suma.

#7 Gość_Ona

Gość_Ona
  • Goście

Napisano 04 maj 2008 - 23:08

Witam!Pisze z pytaniem czy jest konieczne złożenie wniosku o zasiłek rehabilitacyjny?Co się stanie jeśli np. ostanie moje zwolnienie dostarczę w 175 dniu.

#8 Gość_ja

Gość_ja
  • Goście

Napisano 05 maj 2008 - 12:32

odp. dla AGA: poleacm dział 8 kodeksu pracy.

#9 Gość_asiczek

Gość_asiczek
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 16:30

Witam! Mam pytanko, jestem w 5-m-cu ciąży, cały czas na chorobowym,dziecko i ja czujemy sie dobrze i właściwie nie ma przeszkód żebym wróciła do pracy, jednak ja wolałabym ciągnąć chorobowe do porodu. Wiem,że powinno ono trwać 182dni ale co poźniej, czy wystarczy wrócić do pracy na jeden dzien i później kontynuować chorobowe? Proszę o pomoc

#10 Gość_Zus zapłacił mi jakieś grosze...

Gość_Zus zapłacił mi jakieś grosze...
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2008 - 17:05

Jestem w 15 tyg ciąży, to moja 3 ciąża, niestety dwie poprzednie straciłam. Od początku ciąży jestem na zwolnieniu i pod opieką lekarza z Patologii ciąży, miałam krwiaki plamienia i bóle brzucha leżałam 2 razy w szpitalu. Od lipca płacić ma mi ZUS, moja pensja to 1800 zł na rękę a ja dostałam przekazem 1090 zł. Pracuję w firmie już 8 lat, od lutego podniesiono mi pensję, wcześniej miałam jeszcze premię i wychodziłam na 1800, teraz nie miałam premii, ale podstawę 1800. Dlaczego tak jest?? Czuję sie pokrzywdzona.Dodam, że mój lekarz zdecydowanie odradza mi powrót do pracy. A ja chcę mieć dziecko i pewnie zostanę na zwolnieniu do końca ciąży. Ale, co z moją pensją???

#11 Gość_kamilbeata

Gość_kamilbeata
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2008 - 14:53

chciałbym sie dowiedziec jezeli jestem w ciązy i nie moge pracować podczas ciązy kto płaci mi składki przez te wszystki emieśiace jeżeli pierwszy miesiąc wypłaca mi pracodawca a pozostałe wypłaca mi zus .chodzi o to czy przez te pozostałe miesiące pracodawca płaci dalej te same składki co normalnie

#12 Gość_alena

Gość_alena
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2008 - 16:34

Świadczenie z Zus wynosi 100%, ale jest to średnia z ostatnich 12 miesięcy,nie jestem pewna,czy premie się do tego liczą

#13 Gość_agata

Gość_agata
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2008 - 11:40

witam nie dwno doweidzialam sie ze jest cos takiego jak zwolnienie rehabilitacyjne chiala bym wiedziec skoro jestem na zwolnieniu juz od 6 tygodnia i mnie i dziecku nie zagraza niebezpieczenstwo ale w moim zkladzie nie ma miejsca dla ciezarnych to co dalej wolala bym juz do konca ciazy byc na tym chorobowym

#14 Gość_ewa

Gość_ewa
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2008 - 12:26

witam jestem w 12 tygodniu ciąży i pracuje od poczatku ciąży teraz minie 3 mies jak pracuje i chciałabym isc na zwolnienie lekarskie czy musze coś jeszcze odpracowywac???jak mi naliczom moją pensje jeżeli mam 1800brutto i 10%premi od mojej pensji???prosze o dpowiedz

#15 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 16:21

mam pytanie,ja dopiero zaszlam w ciąze i chce szybko znalezdz prace,zeby isc na zwolnienie,ale jak mi oblicza srednia z 12 miesiecy jak ja tyle nie pracowalam ostatnio,to szukac tej pracy,dostane jakies maciezynskie???

#16 Gość_AZZA

Gość_AZZA
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 16:44

W najgorszym wypadku dostaniesz w wysokości minimalnego wynagrodzenia.

#17 Gość_iryssska

Gość_iryssska
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2008 - 20:46

Witam! Mam pytanko, jestem w 4-m-cu ciąży, od 55 dni jestem na chorobowym,dziecko i ja czujemy sie dobrze i właściwie nie ma przeszkód żebym wróciła do pracy, jednak ja wolałabym ciągnąć chorobowe do porodu. Wiem,że nie powinno ono trwać dłuzej niż 182dni. czy wystarczy wrócić do pracy na tydzien czy dwa i później zacząc kolejne od początku 182 dni chorobowego aż do porodu? Proszę o pomoc

#18 Gość_Basia

Gość_Basia
  • Goście

Napisano 01 październik 2008 - 14:05

Jestem na zwolnieniu lekarskim już 56dni i nie dostałam jeszcze żadnych pięniędzy z zus jak długo jeszcze będę czekać?

#19 Gość_misia

Gość_misia
  • Goście

Napisano 07 październik 2008 - 10:59

Witam ja byłam wczoraj u gina prywatnie i mimo szkodliwych warunków pracy nie dał mi zwolnienia. jestem w 6tym tygodniu ciąży i się boję. co robić

#20 Gość_lusi

Gość_lusi
  • Goście

Napisano 28 październik 2008 - 12:13

najlepiej zmień lekarza, inni dają bez problemów. Ja jestem na zwolnieniu od drugiego tygodnia ciąży i prywatnie nikt nie robi problemów, w publicznych przychodniach raczej robią problemy.Poza tym zanieś zaświadczenie pracodawcy o ciąży od lekarza

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych