Skocz do zawartości

Chciałbym założyć własną firmę i do...

wróć do serwisu Moja Firma 58 odpowiedzi w tym temacie

#41 Danielkosak

Danielkosak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 13 grudzień 2016 - 21:17

Osoba poważna podejdzie z rozsądkiem, ale są inwestorzy, którzy niekoniecznie mają takie stanowisko i usłyszą to czy tamto z niesprawdzonego źródła i już się zniechęcą.

no też nie ma co ukrywać, że opinie ludzi tworzą jakiś obraz organizacji, a właściwie, że czasem jedna zła i potwierdzona opinia może zepsuć renomę sklepu na długo - dlatego też franczyzodawcy muszą bardzo dbać o rekrutację przyszłych franczyzobiorców, inaczej może to się odbić na ich zyskach i to nie tylko na poziomie regionalnym

Pewnie kwestia indywidualna każdego sklepu, ale z tego co wiem to zyski całej Grupy w ostatnich latach wyglądały bardzo obiecująco i chyba co rok były wyższe

no to brzmi bardzo obiecująco, zwłaszcza, że Grupa dba o ciągły rozwój i nieustannie przybywa nowych Muszkieterów

Właśnie im większy wybór tym gorzej, bo robi się nam mętlik w głowie. Koncept franczyzy przyszedł z zachodu, to masz na mysli. tak?

czy ja wiem czy mętlik, chyba to jest dobry pomysł, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie? gorsze jest chyba to, że wśród powaznych i wiarygodnych propozycji mozesz natknąć się na oszusta, niestety i tak bywa

#42 Guest_KarolMach

Guest_KarolMach
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2016 - 16:56

no też nie ma co ukrywać, że opinie ludzi tworzą jakiś obraz organizacji, a właściwie, że czasem jedna zła i potwierdzona opinia może zepsuć renomę sklepu na długo - dlatego też franczyzodawcy muszą bardzo dbać o rekrutację przyszłych franczyzobiorców, inaczej może to się odbić na ich zyskach i to nie tylko na poziomie regionalnym

Myślę, że dlatego też Grupy starają się tworzyć kampanie społeczne, które ocieplają wizerunek i zawsze są na plus dla całej marki

no to brzmi bardzo obiecująco, zwłaszcza, że Grupa dba o ciągły rozwój i nieustannie przybywa nowych Muszkieterów

Skoro są zyski to są i inwestycje, warto działać teraz w takich przestrzeniach rynku, bo praca na etacie staje się coraz mniej opłacalna 

czy ja wiem czy mętlik, chyba to jest dobry pomysł, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie? gorsze jest chyba to, że wśród powaznych i wiarygodnych propozycji mozesz natknąć się na oszusta, niestety i tak bywa

Jeżeli starasz się znaleźć ofertę która spełni jak najwięcej Twoich "wymogów" to duży wybór wcale tego nie ułatwia

#43 Guest_JanuszR

Guest_JanuszR
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2016 - 13:16

Myślę, że dlatego też Grupy starają się tworzyć kampanie społeczne, które ocieplają wizerunek i zawsze są na plus dla całej marki

Kampanie społecznie mają nie tylko ocieplać wizerunek ale też przekonać, że sklep to coś więcej niż miejsce do robienia zakupów. Ludzie muszą wiedzieć, że takie miejsca nie tylko wyciągają kasę ale też działają na ich korzyść. Chociażby budując place zabaw dla dzieciaków

Skoro są zyski to są i inwestycje, warto działać teraz w takich przestrzeniach rynku, bo praca na etacie staje się coraz mniej opłacalna 

Praca na etacie nigdy nie była opłacalna. Prowadzenie biznesu jest na pewno lepszym wyjściem, ale pod warunkiem, że robimy to co sprawia nam przyjemność. Nigdy nic na siłę

Jeżeli starasz się znaleźć ofertę która spełni jak najwięcej Twoich "wymogów" to duży wybór wcale tego nie ułatwia

Coś w tym stwierdzeniu jest, ale dobrze zorganizowana osoba szybko zrobi listę wad i zalet każdego modelu i metodą eliminacji dojdzie do najlepszej opcji nawet spośród dużego wyboru

#44 intermarche.kuba

intermarche.kuba

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 31 grudzień 2016 - 17:01

Witajcie!

W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką franczyzy i współpracy z Intermarche.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach.

Kuba,

Doradca online Intermarche

#45 Guest_KarolMach

Guest_KarolMach
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2017 - 10:27

Witajcie!

W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką franczyzy i współpracy z Intermarche.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach.

Kuba,

Dzień dobry,

Chciałbym zapytać o faktyczny minimalny wkład w taki biznes. Od czego on zależy?

#46 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2017 - 19:43

Jak się przegląda oferty franczyzy to czasem są tam bardzo duże wymagania finansowe.Niski koszt wejścia, bo do 15 tysięcy jest potrzebny na rozkręcenie biznesu w branży ubezpieczeń -konkretnie na otwarcie multiagencji ubezpieczeniowej pod logo cuk.

Znajomy jest niezależnym doradcą cuk, też prowadzi własny biznes.

#47 Guest_kajko

Guest_kajko
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2017 - 01:33

ale na tym chyba nie da się zbytnio zarobić? Tu chyba wpada tylko kasa z prowizji. Lepszym pomysłem na franczyzę jest coś gdzie można zarobić duże pieniądze i gdzie klienci przychodzą sami.

Dzień dobry,

Chciałbym zapytać o faktyczny minimalny wkład w taki biznes. Od czego on zależy?

Nie jest to przypadkiem 20% ceny inwestycji?

Witajcie!

Kuba,

Witam. Jaką część swojej pracy franczyzobiorca musi przeznaczyć na pracę na rzecz grupy?

Kampanie społecznie mają nie tylko ocieplać wizerunek ale też przekonać, że sklep to coś więcej niż miejsce do robienia zakupów. Ludzie muszą wiedzieć, że takie miejsca nie tylko wyciągają kasę ale też działają na ich korzyść. Chociażby budując place zabaw dla dzieciaków

Masz rację. Bardzo podoba mi się to, że w wielu sklepach są organizowane akcje dla zwierzaków. Nieważne jaki cel - ważne, że zwierzaki na tym korzystają

Praca na etacie nigdy nie była opłacalna. Prowadzenie biznesu jest na pewno lepszym wyjściem, ale pod warunkiem, że robimy to co sprawia nam przyjemność. Nigdy nic na siłę

Dokładnie. Bo własnym biznesem trzeba zajmować się cały czas a więc musi to być coś co sprawia nam ogromną przyjemność.

Coś w tym stwierdzeniu jest, ale dobrze zorganizowana osoba szybko zrobi listę wad i zalet każdego modelu i metodą eliminacji dojdzie do najlepszej opcji nawet spośród dużego wyboru

No niestety ale lista wad i zalet nie zawsze jest takim dobrym "rozwiązaniem". Niektóre problemy są zdecydowanie bardziej złożone.

#48 intermarche.kuba

intermarche.kuba

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 07:13

Witam, 

Dzień dobry,

aport inwestycji wynosi 20%, min. 400 tyś zł, realna wartość zależna jest od rozmiarów inwestycji

Witam. Jaką część swojej pracy franczyzobiorca musi przeznaczyć na pracę na rzecz grupy?

jest to kilka dni w miesiącu, ale nie jest to praca która ma dać zarobek Grupie, ale działania w zakresie menadżerskim 

Kuba,

#49 Guest_KarolMach

Guest_KarolMach
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2017 - 09:28

ale na tym chyba nie da się zbytnio zarobić? Tu chyba wpada tylko kasa z prowizji. Lepszym pomysłem na franczyzę jest coś gdzie można zarobić duże pieniądze i gdzie klienci przychodzą sami.

No tak, ale nie wszyscy lubią taki sektor rynku gdzie trzeba dużo inwestować, bo mimo bezpieczeństwa jakie zapewniają franczyzy, zawsze pojawi się ktoś kto i tak będzie bał się zaryzykować

Masz rację. Bardzo podoba mi się to, że w wielu sklepach są organizowane akcje dla zwierzaków. Nieważne jaki cel - ważne, że zwierzaki na tym korzystają

Przede wszystkim liczy się chęć pomocy i to, że ogromne przedsiębiorstwa wyciągają rękę do małych społeczności pomagając im i działając na ich rzecz. Znacznie lepiej utożsamia się z taką Grupą

Dokładnie. Bo własnym biznesem trzeba zajmować się cały czas a więc musi to być coś co sprawia nam ogromną przyjemność.

I właśnie o to się wszystko rozbija,żeby najlepiej można było rozpocząć taką działalność gdzie i maż i żona będą mogli razem współpracować i oboje będą równie bardzo zainteresowani jeżeli zakładamy biznes mając już rodzinę 

No niestety ale lista wad i zalet nie zawsze jest takim dobrym "rozwiązaniem". Niektóre problemy są zdecydowanie bardziej złożone.

Oczywiście nie mówi się tutaj w kwestii takiej listy, że rozwiąże wszystkie problemy, ale takie ogólniki można sobie zawrzeć i potem rozpatrywać poważniejsze wątpliwości

#50 Guest_KarolMach

Guest_KarolMach
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2017 - 09:33

aport inwestycji wynosi 20%, min. 400 tyś zł, realna wartość zależna jest od rozmiarów inwestycji

Jak duże mogą być te inwestycje jak chodzi o powierzchnie?

jest to kilka dni w miesiącu, ale nie jest to praca która ma dać zarobek Grupie, ale działania w zakresie menadżerskim 

Czyli cały czas ściśle współpracujemy z Grupą i mamy możliwość realnego wpływu na pewne rzeczy?

#51 intermarche.kuba

intermarche.kuba

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 22:19

Witam, 

Jak duże mogą być te inwestycje jak chodzi o powierzchnie?

średnio powierzchnia sklepów Intermarche wynosi od 700 do 4000 m.kw

Czyli cały czas ściśle współpracujemy z Grupą i mamy możliwość realnego wpływu na pewne rzeczy?

oczywiście, dokładnie tak, każdy franczyzobiorca staje się członkiem Grupy

Kuba,

#52 Danielkosak

Danielkosak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 15 styczeń 2017 - 11:58

jasne, że tak - im bliżej do klienta wychodzi marki, tym klient chętniej przyjdzie do sklepu - z jednej strony to prawa rynku i warto jej uwzględniać, ale myślę, że dobre serce i dzielenie są zyskami nie bierze się z czapy

bo teraz to już nie jest właściwie praca na etacie - jest to łączenie 1/2 etatu w jednym miejscy, 1/4 etatu w drugim i jednocześnie branie zleceń... a z drugiej strony otwieranie się dużych sklepów to tworzenie nowych miejsc pracy i to właśnie na pełnym etacie

to prawda, też tak uważam - jeżeli ktoś chce brać pod uwagę wejście we franczyzę to musi znaleźć jedno/dwa wiarygodne źródła i na nich się skupić i uzyskać jak najwięcej informacji

#53 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 luty 2017 - 10:22

Nie jestem specem w tej dziedzinie,ale ubezpieczenia to chyba intratne zajęcie.Tak mi się skojarzyło jak ubezpieczaliśmy  auto.

#54 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 07 luty 2017 - 15:47

Mam prośbę czy ktoś moze mi napisac jesli mam firmę i przedstawiam zerowy dochód a kupilem auto na firmę czy dostanę zwrot watu

#55 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 74 postów

Napisano 15 luty 2017 - 19:49

Moja żona teraz rusza z własną działalnością odzieżową. Sama produkuje koszulki i spodnie-dzięki temu, że kocha te tematy tak jej się powodzi. Teraz zastanawia się nad poszerzeniem oferty o swetry lecz nie umie ich robić dlatego kombinuje w taki sposób aby skupować je od dziewiarni Wolle (polski producent) Myślicie, że to dobry pomysł? Popyt raczej jest spory

#56 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2017 - 18:20

Nie jestem specem w tej dziedzinie,ale ubezpieczenia to chyba intratne zajęcie.Tak mi się skojarzyło jak ubezpieczaliśmy  auto.

To chyba każdy z nas tak podejrzewa smile.png Wydaje mi się że jak już coś rozkręcać w tej branży, to sprzedaż ubezpieczeń pod marką cuk  może być rentowna. Skro mają polisy wielu firm, można więcej klientowi zaproponować.

#57 Felcia12

Felcia12

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 19 maj 2017 - 09:58

Wszyscy chcą zakładać własne firmy. Ale czy każdy wie, jak taką firmę prowadzić? O co dbać? Niektórym wydaje się to proste. Niekoniecznie tak to wygląda w rzeczywistości. Czy taki przedsiębiorca wie np. co zrobić, gdy ktoś wystawia negatywne opinie na jego temat http://www.newsweek....y,409293,1.html? Ciekawe, ilu z was te komentarze po prostu by skasowało...

#58 FishyBem

FishyBem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 19 maj 2017 - 20:53

Teraz coraz częściej zatrudnia się obcokrajowców do firm ze względu na ich dużą wiedzę, którą jednak nie zawsze są w stanie odpowiednio przekazać przez bariery językowe. Warto nakierować swoich pracowników na kursy choćby online języka polskiego http://verbisonline.com/pl/ dzięki którym wzrośnie zaufanie pomiędzy pracownikami i pracodawcą oraz współpraca stanie się bardziej efektywna. Można również wpaść do nich na szkolenia w Poznaniu.

#59 karel

karel

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 maj 2017 - 07:54

Jak najbardziej się zgadzam, zakładanie własnej działalności, niezależnie czy to wielka firma czy jednoosobowa działalność gospodarcza  wymaga dobrego przygotowania, przemyślanego planu i mnóstwa energi, wiec ja się radzę każdemu naprawdę solidnie zastanowić bo to nie jest tak, że wszystko zawsze idzie super łatwo i liczy się tylko kasę na koncie 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych