Skocz do zawartości

Chciałbym założyć własną firmę i do...

wróć do serwisu Moja Firma 58 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_tomobobek

Guest_tomobobek
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2011 - 19:14

Chciałbym założyć własną firmę i dostałem pewną propozycję otwarcia własnego biznesu. Kolega zaproponował mi system franczyzowy. Miałbym zainwestować na początek około 6000zł netto i po tym wkładzie finansowym mógłbym już zacząć działać, ponieważ otrzymuję od właściciela samochód z zamontowanym sprzętem, pakiet szkoleń, reklamę w internecie itp. A biznes, o którym piszę to mobilna myjnia parowa. Co myślicie o tego typu interesie? Według Was warto wejść? A może ktoś z Was już zarabia w ten sposób? Bardzo proszę o opisanie swoich spostrzeżeń.

#2 Guest_steamart

Guest_steamart
  • Goście

Napisano 21 październik 2011 - 10:38

Witam.Zacznę od tego, że zajmujemy się tą samą branżą. Mamy już wiele jednostek położonych prawie, że w każdym regionie Polski. Naszym Partnerom proponujemy bardzo korzystny system franczyzowy. Otrzymasz wszystko, co potrzebne jest do rozpoczęcia jak i wykonywania tego rodzaju działalności.W razie jakichkolwiek niejasności proszę pytać śmiało, chętnie odpowiem!Pozdrawiam

#3 Guest_tomobobek

Guest_tomobobek
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 11:54

A mógłbyś mi podać więcej informacji odnośnie współpracy?Z góry wielkie dzięki.

#4 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 21:17

Chetnie poczytałabym również o tych propozycjach wg mnie za dużą kasę trzeba wyłożyć na początek! kiedy to się zwróci?Piszcie prosze przyłączę się do dyskusji.

#5 Guest_steamart

Guest_steamart
  • Goście

Napisano 07 listopad 2011 - 15:02

WitamSystem FranczyzySteamArt Mobile jest właścicielem największej w Polsce sieci franczyzowej mobilnych myjni parowych. W ramach współpracy franczyzowej kwota wstępnej inwestycji kształtuje się na poziomie zaledwie 6000 zł., w której znajduje się opłata za wstąpienie do sieci oraz wstępna wpłata niezbędna do uruchomienia procedury leasingowej. Już taka inwestycja pozwala na odebranie własnej jednostki mobilnej i rozpoczęcie pracy.W ramach współpracy ze SteamArtMobile franczyzobiorca otrzymuje między innymi:• Samochód typu mini van z reklamą wizualną w pełni przygotowany do pracy• Pakiet startowy: zestaw chemii i kosmetyków, stroje robocze, akcesoria do pracy• Odkurzacz ekstrakcyjny Lava,• Mikrofibry• Mobilne urządzenie parowe Optima o dużej wydajności• Materiały reklamowe: wizytówki, ulotki• Pakiet reklamowy w Internecie: strona + poczta• Udział w ogólnopolskich kampaniach reklamowych• Sieciowy program lojalnościowy dla stałych i nowych klientów• Wsparcie w pozyskiwaniu klientów: reklama w lokalnej prasie, www.zamowmycie.pl• Pakiet szkoleń z zakresu prowadzenia własnej działalności oraz metod pozyskiwania i utrzymania klientów• Dostęp do klientów korporacyjnych• Pakiet szkoleń z zakresu obsługi maszyny• Dostęp do know-how• Opiekę prawną przy zawieraniu umów handlowych• Dostęp do zakupów chemii i kosmetyków w atrakcyjnych cenach• Niskie koszty współpracy bieżącej• Możliwość uzyskania wyłączności na dany teren• Przedłużony okres gwarancji na czas trwania umowy franczyzowej w zakresie bezpłatnego serwisu• Sprzęt zastępczy na czas obsługi serwisowej• Możliwość wypożyczenia specjalistycznego sprzętu czyszczącegoW razie jakichkolwiek niejasności proszę pisać na adres e-mailowy: steamart@steamart.pl lub dzwonić na nr: (+48) 667-763-753 lub (+48) 696-633-336.Pozdrawiam

#6 Guest_Krysia

Guest_Krysia
  • Goście

Napisano 07 listopad 2011 - 15:28

Usługi Księgowe Warszawa i okolice w małym kameralnym Biurze , tylko kilku klientów, prowadzimy księgowość na jakość a nie ilość.Już czas na zmianę Biura lub księgowej, zapewniamy dojazd do klienta.Pełen zakres Usług. Nie musisz się martwić papierologią ,My zrobimy to za Ciebie.Na życzenie wyślę Umowę oraz Cennik usług. Dla pierwszych 5 klientów wysoki rabat.Nie zwlekaj podpisz Umowę jeszcze w tym roku.Zaczynamy pracę od 01-01-2012r.kontakt : 664-676-755 e-mail:eurorachunkowosc@onet.pl

#7 Guest_Krzyś py

Guest_Krzyś py
  • Goście

Napisano 24 maj 2013 - 09:35

Może lepiej zrobić to bez franczyzy. Oczywiście jest to większy wydatek na początku ale jednak niezależność Dołączona grafika

#8 Michał003

Michał003

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 24 maj 2013 - 12:43

mnie wydaje się, że biznes może się nie przyjąć, z uwagi na to, że powstało mnóstwo myjni bezdotykowych i naprawdę za groszę można umyc auto

#9 AntoniZ

AntoniZ

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 28 maj 2013 - 11:48

Sam kolego otwórz swoją działalność i działaj, po co masz pracować dla innej firmy

#10 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2014 - 06:42

Ostrzegam !

Żeby nigdy nikomu nie przyszło do głowy wchodzić w ten interes za pośrednictwem firmy steamart.

Totalne nieporozumienie

Zadzwoń, zapytaj byłych lub obecnych franczyzobiorców

#11 Guest_riki

Guest_riki
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2015 - 21:30

Ostrzegam !
Żeby nigdy nikomu nie przyszło do głowy wchodzić w ten interes za pośrednictwem firmy steamart.
Totalne nieporozumienie
Zadzwoń, zapytaj byłych lub obecnych franczyzobiorców

Czemu kolego tak sądzisz .Pytam bo właśnie interesowałem się tą firmą ,a nie znam ich byłych klientów, natomiast obecni ich zachfalają.

#12 kliner

kliner

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 10:50

Zdecydowałeś się w końcu na jakąś działalność? Pytam, bo trochę czasu minęło. 

#13 olenka8

olenka8

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 08 styczeń 2015 - 11:58

a czym są mobilne myjnie parowe? brzmi to jakoś nierealnie. podejrzany temat i jeszcze ta franczyza. 

#14 Guest_Alekk

Guest_Alekk
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 12:50

Chciałbym kupić gotową spółkę, zależy mi na czasie i minimum formalności. Możecie polecić jakąś sprawdzoną firmę, która się tym zajmuje? 

#15 Guest_gass

Guest_gass
  • Goście

Napisano 10 listopad 2015 - 16:01

Trudno wpisać w google co to jest myjnia parowa? A mobilna to taka, ze możesz jeździć do klientów z tą myjnia i myc na miejscu, sam posiadam taka jedna myjnie mobilna optima, bardzo fajny sprzet, dobrze czyści samochody

#16 Danielkosak

Danielkosak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 06 listopad 2016 - 23:06

a czym są mobilne myjnie parowe? brzmi to jakoś nierealnie. podejrzany temat i jeszcze ta franczyza. 

też sie nie spotkałem z takimi myjniami ale już jeżeli chodzi o samą franczyzę, to poczytaj o tym, bardzo interesujący sposób na rozkręcenie własnego biznesu z pomocą doświadczonej firmy, pod znaną marką ;)

#17 pozabanki

pozabanki

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 07 listopad 2016 - 16:33

W dzisiejszych czasach założenie własnej firmy jest bardzo ułatwione, nie to co jeszcze przed kilkunastoma laty kiedy to trzeba było na to poświęcić kilka dobrych dni by wszystko pozałatwiać. Do tego jeszcze szereg innych atutów - możliwość pozyskania bezzwrotnej dotacji z urzędu pracy czy niski zus.

#18 Guest_KarolMach

Guest_KarolMach
  • Goście

Napisano 09 listopad 2016 - 14:45

W dzisiejszych czasach założenie własnej firmy jest bardzo ułatwione, nie to co jeszcze przed kilkunastoma laty kiedy to trzeba było na to poświęcić kilka dobrych dni by wszystko pozałatwiać. Do tego jeszcze szereg innych atutów - możliwość pozyskania bezzwrotnej dotacji z urzędu pracy czy niski zus.

Raz, że już jest ułatwione, a dwa że jeżeli będziemy rozpoczynać biznes franczyzowy to uzyskamy dodatkową pomoc i w razie co będziemy mieli kogo poprosić o wsparcie w razie problemów i nie zostaniemy sami z problemem

też sie nie spotkałem z takimi myjniami ale już jeżeli chodzi o samą franczyzę, to poczytaj o tym, bardzo interesujący sposób na rozkręcenie własnego biznesu z pomocą doświadczonej firmy, pod znaną marką wink.png

Ja kiedyś widziałem coś takiego na budowie, że przyjechał facet ze sprzętem i czyścił sprzęt budowlany zanim ten wjechał na lawety i pojechał na bazę. Co do franczyzy to bardzo dobre rozwiązanie jeżeli chcemy w coś inwestować swój kapitał. Mi się podoba również to, że dzięki franczyzie otrzymujemy profesjonalne szkolenia z dziedziny którą będziemy się zajmowali. Bardzo się to przydaje w przypadku rozpoczynania przygody z handlem wielkopowierzchniowym smile.png

#19 Guest_zlotoglowy

Guest_zlotoglowy
  • Goście

Napisano 10 listopad 2016 - 15:31

Raz, że już jest ułatwione, a dwa że jeżeli będziemy rozpoczynać biznes franczyzowy to uzyskamy dodatkową pomoc i w razie co będziemy mieli kogo poprosić o wsparcie w razie problemów i nie zostaniemy sami z problemem

Większość franczyzodawców oferuje także długie kursy odpowiednio przygotowujące do radzenia sobie z wszelkimi problemami. 

Ja kiedyś widziałem coś takiego na budowie, że przyjechał facet ze sprzętem i czyścił sprzęt budowlany zanim ten wjechał na lawety i pojechał na bazę. Co do franczyzy to bardzo dobre rozwiązanie jeżeli chcemy w coś inwestować swój kapitał. Mi się podoba również to, że dzięki franczyzie otrzymujemy profesjonalne szkolenia z dziedziny którą będziemy się zajmowali. Bardzo się to przydaje w przypadku rozpoczynania przygody z handlem wielkopowierzchniowym smile.png

Wiesz - to nie tyczy się tylko handlu wielkopowierzchniowego. Franczyza to wspólny interes franczyzodawcy i franczyzobiorcy więc odpowiednie przeszkolenie to wręcz mus. Jeśli jakiś franczyzodawca nie oferuje szkoleń to nie ma co nawet zawracać sobie głowy takim czymś bo wiadomo, że to strata czasu i pieniędzy

#20 Guest_KarolMach

Guest_KarolMach
  • Goście

Napisano 12 listopad 2016 - 14:49

Większość franczyzodawców oferuje także długie kursy odpowiednio przygotowujące do radzenia sobie z wszelkimi problemami. 

Podobno w branży spożywczej najlepsze są takie kursy, na których poznajemy działanie sklepu od podszewki, tzn mamy możliwość odbycia kursy stopniowego, a nie tylko menadżerskiego i wsio.

Wiesz - to nie tyczy się tylko handlu wielkopowierzchniowego. Franczyza to wspólny interes franczyzodawcy i franczyzobiorcy więc odpowiednie przeszkolenie to wręcz mus. Jeśli jakiś franczyzodawca nie oferuje szkoleń to nie ma co nawet zawracać sobie głowy takim czymś bo wiadomo, że to strata czasu i pieniędzy

Oczywiście, że tak, ale trzeba pamiętać o tym, że nie wszystkie Grupy mają profesjonalne i partnerskie podejście. Jeśli miałbym inwestować w coś takiego to tylko i wyłącznie w sieć która stawia na współpracę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych