Skocz do zawartości


kasa fiskalna


wróć do serwisu Moja Firma 37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_s.robert

Guest_s.robert
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 12:21

Po uzyskaniu jakiego obrotu netto wymagana jest teraz kasa fiskalna? Jestem VATowcem oraz na ryczałcie i faktury wystawiam firmą i klientom indywidualnym. Czy US sam upomni się o kasę fiskalną czy sam muszę tego pilnować?

#2 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 12:32

Lepiej nie czekaj aż US sam się upomni o kasę, bo to już będzie z mandatem karnym. Ale poważnie, samemu trzeba pilnować kiedy kończy ci się zwolnienie tzn.jeżeli w tym roku działalność rozpoczęta to limit 20 tys.pln netto przychodów/jesteś WAT-owcem/ tylko dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej, jak działalnośc masz wcześniej to limit 40.000.-

#3 Guest_s.robert

Guest_s.robert
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 13:57

40 tyś netto przychodu czy obrotu?

#4 Guest_becia

Guest_becia
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 14:12

40 tys. netto obrotu

#5 Guest_s.robert

Guest_s.robert
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 15:11

Dzięki, mam jeszcze jedno pytanie tzn: czy obrót z klientem indywidualnym i firmą się sumuje czy tylko obrót z klientem indywidualnym nie może przekroczyć 40tyś netto?

#6 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 15:26

Zgodnie z zasadą zawartą w art. 111 ustawy o VAT kasy muszą posiadać firmy prowadzące sprzedaż detaliczną, czyli oferujące swoje towary lub usługi osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej lub rolnikom, którzy nie rozliczają tego podatku na zasadach ogólnych.Decydują obrotyPodstawowe kryterium zwolnienia z posiadania kasy to wysokość obrotów. Zasadą jest, że urządzeń fiskalnych nie muszą instalować firmy, których przychody nie przekraczają 40 tys. zł. U podatników VAT chodzi o sprzedaż netto (bez VAT).Zwolnienie traci moc po upływie dwóch miesięcy, licząc od pierwszego dnia miesiąca następnego po tym, w którym sprzedaż przekroczyła ten limit. Niższy limit obowiązuje firmy nowe, czyli założone w 2008 r. Wynosi 20 tys. zł, a zwolnienie obowiązuje tylko do dnia przekroczenia tej kwoty.Firma, która już raz została zobligowana do zainstalowania kasy, nie może z niej zrezygnować.

#7 Guest_s.robert

Guest_s.robert
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 15:42

Czyli rozumiem, że obrót się nie sumuje i obliczam tylko obrót z klientem indywidualnym i tu nie mogę przekroczyć 40 tyś mimo tego że sprzedałem również towar za np 50 tyś klientom prowadzącym działalność gospodarcza?

#8 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 15:59

Tak- liczysz tylko dla klientów indywidualnych czyli osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej lub rolnikom /patrz wyżej/. pozdrawiam.

#9 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 16:03

Dodam jeszcze że,od 1 listopada br.kasy fiskalne obowiązkowo będą musieli stosować sprzedawcy papierosów i alkoholu.

#10 Guest_s.robert

Guest_s.robert
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 16:56

Dzięki.

#11 Guest_gks

Guest_gks
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2008 - 09:14

dd

#12 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2008 - 15:57

Czy jak prowadzę dwie działalności, to sumuje się ten obrót (40 tys.)?

#13 Guest_123

Guest_123
  • Goście

Napisano 11 luty 2009 - 21:34

Okazało się, że na mojej kasie fiskalnej jest wprowadzony nieprawidłowy NIP. Nie wiem co robić POMOCY!!!!Prosze o pilną odpowiedź!!!

#14 Guest_Grażyna

Guest_Grażyna
  • Goście

Napisano 19 luty 2009 - 18:59

Prowadzę komisową sprzedaż książek ,pytanie brzmi:liczy się sprzedaż całkowita czy tylko marża komisowa.Nie jestem w Vat,bo obót całkowity nie przekracza kwoty 50 tys.,ale być może,że w bieżącym roku tak się stanie.

#15 Guest_Sparrow

Guest_Sparrow
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2009 - 14:23

www kup-szkolenia.pl /program-partnerski.html 3000złmiesięcznie? Zobacz jakie to Proste! Sprawdź !

#16 Guest_anna_b

Guest_anna_b
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2009 - 11:09

Zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług (VAT), w zasadzie wszyscy podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych są obowiązani prowadzić ewidencję obrotu i kwot podatku VAT należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących. Ministerstwo Finansów wprowadza jednak ciągle nowe rozporządzenia które zwalniają niektóre grupy podatników z tego obowiązku. Dokładne informacje na ten temat dostępne są na stronie www.e-prawnik.pl

#17 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2009 - 15:19

hej ja juz ie pogubiłam:XD chcem zalozyć w tym roku firme (nigdy nie posiadalam innej ) to wkoncu jaki jest dlamnie ten prog 20 czy 40 tys zł?

#18 Guest_beata

Guest_beata
  • Goście

Napisano 02 październik 2009 - 17:34

20

#19 Guest_narty

Guest_narty
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2009 - 00:30

art.29 ustawy o VAT-definicja obrotu, który jest podstawą tzw.opodatkowania

#20 Guest_kina

Guest_kina
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2010 - 21:12

witajcie.mam bardzo wazne pytanie.kiedy trzeba mniec kase fiskalną? jesli obrot netto przekroczy 40tys? bo sie pogubiłam:/



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych