Skocz do zawartości

staż z urzędu pracy

wróć do serwisu Kadry 1925 odpowiedzi w tym temacie

#1441 Gość_nana

Gość_nana
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 17:06

moniq, zgadza się.

#1442 Gość_baska24

Gość_baska24
  • Goście

Napisano 05 maj 2011 - 19:00

Czy UP w Gliwicach dysponuje środkami na staże

#1443 Gość_baska24

Gość_baska24
  • Goście

Napisano 05 maj 2011 - 19:01

Czy UP w Gliwicach dysponuje środkami na staże?

#1444 Gość_tomas

Gość_tomas
  • Goście

Napisano 07 maj 2011 - 23:39

Dzis pracodawca dostal odmowe dofinansowania mnie na staz z urzedu pracy uzasadnienie ograniczone srodki ktore nie zabezpiecza trwania stazu...

#1445 Gość_Majkel

Gość_Majkel
  • Goście

Napisano 10 maj 2011 - 22:50

w tytule z PUP pisało:Przelew za okr:04.11;Brutto:475.00;Pod:39.00;Skł.zdr:0.00 Pracowałem 10 dni.czyli ile moge się spodziewać za cały miesiać?

#1446 Gość_misia

Gość_misia
  • Goście

Napisano 11 maj 2011 - 22:33

Dostał ktoś już stypendium stażowe za kwiecień? UP Warszawa ul. Ciołka. Pytam, ponieważ sama czekam na przelew i martwię się, bo nie mam co do gara włożyć.. :P

#1447 Gość_Ben

Gość_Ben
  • Goście

Napisano 12 maj 2011 - 09:50

PUP w Sosnowcu też coś spóźnia się z tym przelewem, ale poczekajmy do końca tygodnia :P

#1448 Gość_Ewka

Gość_Ewka
  • Goście

Napisano 12 maj 2011 - 15:45

Potrzebuje pomocy. Pup nie zgodził sie na odbycie stazu na ktorego pracodawca złozył wniosek. Szukam pracy na własna reke ale bez doswadczenia to lipa. A pup nawet nie interesuje sie i nie probuje nawet pomoc w załatwieniu innego stazu maja mnie totalnie w d*pie. Co ja mam teraz zrobic???

#1449 Gość_majkel

Gość_majkel
  • Goście

Napisano 12 maj 2011 - 18:52

do EWKA: szukać bezpłatnych praktyk ew dogadać sie z potencialnym pracodawca ew czekać na staż nastepna pula lipiec sierpien

#1450 Gość_nana

Gość_nana
  • Goście

Napisano 12 maj 2011 - 20:44

majkel, nie mąć dziewczynie w głowie! Skąd pewność odnośnie jakiejkolwiek puli środków na przełomie lipiec/sierpień?EWKA, spróbuję coś poradzić, ale musisz odpowiedzieć na kilka pytań. Czy pytałaś w UP o inne oferty stażu? Przepraszam, ale w naszym kraju bezrobotnych jest mnóstwo i nie ma co liczyć, że UP będzie cię wzywał, dlatego warto samemu dowiadywać się o oferty. Czy UP odmówił skierowania na staż ciebie czy zorganizowania stażu u organizotora, tzn. odrzucił jego wniosek? Jeśli ewentualnemu organizatorowi, to czy znasz powód odmowy?

#1451 Gość_majkel

Gość_majkel
  • Goście

Napisano 12 maj 2011 - 23:38

do nana: bo widziałem wnioski na stronie EFS dotyczące stażów i dla tego wiem że bedą lipiec/ sierpien. max wrzesien. Pozdrawiam.

#1452 Gość_nana

Gość_nana
  • Goście

Napisano 13 maj 2011 - 18:28

do majkel: Będą, ale być może w twoim UP. Środki finansowe, z których mogą być finansowane m.in. staże , a właściwie pozyskanie ich przez UP jest uzależnione od wielu czynników i nie odbywa się w jednym terminie dla wszystkich Urzędów Pracy w kraju. W twoim UP organizacja staży odbędzie się na przełomie lipiec/sierpień (rozumiem, że w ramach EFS), w innych może to nastąpić wcześniej, może nastąpić później a niewykluczone, że wcale. Zależy od żródła finansowania, stopy bezrobocia na danym terenie, wysokości środków itd.

#1453 Gość_Ewka

Gość_Ewka
  • Goście

Napisano 15 maj 2011 - 22:55

Do Nany. Tak odrzucili wniosek pracodawcy i to po raz drugi. Nie podali powodu odrzucenia. Gdybym nie pojechała to do teraz bym czekała na decyzje, zadnego papieru. Nie zaoferowali mi innych ofert. Mało tego cały czas nie mam legitymacji ubezpeczeniowej. Wogole nie chca rozmawiac a jak sie do nich dojdzie to sa bezczelni. Co ja mam teraz zrobic?? chyba jedynie kupic tabletki. Człowiek ciagle prosi i nic tylko nerwicy sie mozna nabawic. Pozdrawiam

#1454 Gość_nana

Gość_nana
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 19:00

Ewka, spokojnie na jednej próbie czy firmie świat się nie kończy. Odrzucając wniosek organizatora UP musiał podać jakiś powód, dlatego skontaktuj się z nim i zapytaj jaki powód odmowy został wskazany. Jest to podstawowa wiedza przy ewentualnym, że się tak wyrażę "odwołaniu". Chociaż skoro już dwukrotnie go odrzucono to nie robiłabym sobie nadziei na staż w tej akurat firmie. Widocznie jest coś, o czym być może ty nie wiesz, co nie pozwala na zorganizowanie tam stażu. Nie postrzegaj tego jako okrucieństwa urzędników. Po prostu są pewne uregulowania, których urzędnicy przestrzegać muszą, a które najwidoczniej zawarzyły o decyzji. O sposobie rozpatrzenia wniosku UP nie miał obowiązku informowania ciebie, gdyż nie ty jesteś wnioskodawcą, ale firma. To oni powinni cię była poinformować o decyzji UP. I naprawdę nie dziw się, że urzędnicy wyjawiają powodu odrzucenia wniosku, gdyż za udostępnienie takiej informacji osobom trzecim mogą grozić sankcje służbowe.Co do innego stażu: Naprawdę nie licz, że UP będzie cię specjalnie wzywał po oferty stażowe. Za dużo jest chętnych, którzy sami o nie dopytują. Czy pytałaś w UP o inne oferty stażu?

#1455 Gość_maciek

Gość_maciek
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 21:36

WitamMam pytanie czy moge isc na staz jezeli ojciec jest wspolwlascicielem , wiadomo ze on nie moze mnie zatrudnic ale czy moze wspolnik?2. Wyłączeniu z procedury oceny podlegają wnioski:- wskazujące na staż kandydata będącego członkiem rodziny wnioskodawcy (zstępnii wstępni).Z gory dziekuje i pozdrawiam

#1456 Gość_nana

Gość_nana
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 21:55

Maciek, z tego co przytoczyłeś a podejrzewam, że są to kryteria kierowania na staż przez UP, w którym jesteś zarejestrowany to nie. Nawet jeśli wspólnik złoży wniosek, to raczej mało prawdopodobne, aby UP przyznał staż, bo firma jest współwłasnością twojego ojca, a to należy wykazać przy składaniu wniosku. Czy jest to spółka cywilna czy spółka jawna? Kto może reprezentować spółkę, tzn. czy każdy wspólnik samodzielnie czy wszyscy wspólnicy łącznie? Czy wspólnicy odpowiadają solidarnie za zobowiązania spółki?

#1457 Gość_gosia

Gość_gosia
  • Goście

Napisano 17 maj 2011 - 18:27

staż można odbywać w kazdym wieku to zależy od sytuacji bezrobotnego. za staż obecnie płaci sie 890,60 zł i nie podlega to opodatkowaniu gdyż jest dofinansowane z UE.

#1458 Gość_gosia

Gość_gosia
  • Goście

Napisano 17 maj 2011 - 18:33

Chciałabym sie dowiedzieć czy pracodawca oprócz taniej i darmowej siły roboczej ma jakieś korzyści materialne z tytułu tego że przyucza kogoś do zawodu. Czy up coś płaci pracodawcy?

#1459 Gość_nana

Gość_nana
  • Goście

Napisano 17 maj 2011 - 19:46

Gosiu, jeśli chodzi ci o staż to nie, pracodawca nie otrzymuje żadnych pieniędzy. Dla niego wystarczającą korzyścią jest to, że nie musi wykładać pieniędzy na stypendium stażysty (chociaż nie do końca, bo jednak odprowadza składki na Fundusz Pracy a jest to jest jedno ze źródeł finansowania staży).Co do taniej i darmowej siły roboczej, to w przypadku jakiegokolwiek wykorzystywania stażysty należy sprawę zgłaszać do UP, który ma obowiązek ją zbadać i ewentualnie interweniować.

#1460 Gość_Kinia

Gość_Kinia
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 15:40

Cześć,chciałabym prosić Was o radę co powinnam zrobić.Mianowicie,od stycznia staram sie o staż w Urzedzie Kultury,pracodawca sam o mnie wystapił więc wszystko było pieknie, w połowie marca dowiedziałam się,ze mój wniosek został pozytywnie rozpatrzony ale limit kasy sie wyczerpał wiec jestem na liscie rezerwowych i czekam sobie tak od 2 m-ce na nową pule kasy dla UP. Nowe staze miały być organizowane od maja do lipca,wczoraj byłam u Urzedzie i nawet rozmawiałam z Dyrektorką,ale oni nie wiedzą kiedy dostaną i czy wogole dostaną dotacje(mieli dostać odp.do 10 maja).Wiec napewno w czerwcu na staz bym nie poszła.Problem moj polega na tym,ze zadzw.do mnie Pani Dyr. z Urzedu Kultury (gdzie miałam miec staz)zaproponowała mi u.zlecenie do konca czerwca(wynagrodzenie takie jak za staz)i teraz co zrobic,UP kasy nie ma i nie wiem kiedy bedzie miał,bujam sie tak juz 5 m-ce,tu mam mozliwosc zarobienia paru groszy,ale musze sie przeciez wyrejestrować a co za tym idzie to strace miejsce w kolejce na staz. Pani z UP powiedziała mi,ze to jest moja decyzja a wieć "ryzyk fizyk"bo kasa moze byc na dniach a moze jej wgl.nie byc.I jestem tak zawieszona w prózni i troche ogłupiała co zrobic.Licze na Wasze dobre rady.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych