Skocz do zawartości

staż z urzędu pracy

wróć do serwisu Kadry 1925 odpowiedzi w tym temacie

#281 Gość_Wiola

Gość_Wiola
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2009 - 22:53

Witam, chcialabym sie was zapytac czy np. jak bym chciala pujsc na staz do jakiegos biura to co mam im mowic. Wogole pod jakie dzwi sie kierowac. A i czy trzeba pisac CV. czy nic nie trzeba. Prosze pomozcie ... :) bo nie wiem jak zaczac to wszystko :)

#282 Gość_ala

Gość_ala
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2009 - 17:46

- staż może odbyć osoba która nie ukończyła 25 roku życia, rok po obronie studiów wyższych, oraz staże unijne przysługują innym starszym osobom, trzeba się tylko dowiadywać w urzedzie pracy.- idąc do biura ze swoim cv należy zapytać czy nie chcieliby stażysty, jesli będą chcieli to biuro sklada wniosek do urzedu z danymi tej osoby i urzad przydziela staz, pod warunkiem ze sa na to pieniazki.- po studiach można iść na staż nawet jeśli sie pracowalo, warunkiem jest mieć odpowiedni wiek i być bezrobotnym.

#283 Gość_ala

Gość_ala
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2009 - 17:48

ja mam pytanie tego typu?czy jeżeli jest sie dlugotrwale bezrobotnym i kwalifikuje sie do stazu z UP, ale trafi sie chwilowa praca na umowe-zlecenie, to czy po niej mozna isc na staz normalnie, czy trzeba byc nadal dlugo bezrobotnym???

#284 Gość_stazystaaa

Gość_stazystaaa
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2009 - 12:53

czy ktos wie ile bedzie wynosilo wynagrodzenie za staz poczawszy od 1 stycznia 2010?

#285 Gość_karol

Gość_karol
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2009 - 15:15

hej jaka jest teraz kwota za staż na rękę? i czy wiecie ile bedzie wynosila od nowego roku???

#286 Gość_magda

Gość_magda
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2009 - 18:00

Witam!Mam pytanko do was ...Chodzi o staz teraz konczy mi sie bo mialam na poł roku w firmie budowlanej jako pomoc biurowa i zostało mi poł roku jeszcze stazu i moge isc do tej samej firmy ale musi byc inne stanowisko i inny program stazu !wiem bo pytalam sie w urzedzie.Prosze Was o pomoc na co bym mogła isc i jaki program stazu...(napiszcie)jesli cos wiecie to napiszcie tak zeby to przeszło heh :)pozdrawiam serdecznie :)czekam za odpowiedzia

#287 Gość_anuleczka

Gość_anuleczka
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2009 - 13:17

ja mam pytanie czy jak sama znajduje pracodawce to pozytywnie rozpatruja ten wniosek??? bo slyszalam ze nie!!

#288 Gość_anuleczka

Gość_anuleczka
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2009 - 13:18

dajcie odpowiedz

#289 Gość_anuleczka

Gość_anuleczka
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2009 - 13:21

karol ja wczoraj pytalam to ma wynosic 690 plus zasilek z urzedu jak nie ukonćzyles 25 lat

#290 Gość_ala

Gość_ala
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2009 - 14:53

anuleczka to nie ma znaczenia, ważne jest tylko to czy urząd ma pieniądze

#291 Gość_anuleczka

Gość_anuleczka
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2009 - 15:56

dzieki Ala kogo informuja, ze pozytywnie jest rozpatrzony wniosek pracodawce czy osobe obiegajaca sie o staz i jak przewaznie w jakim czasie daja znac przed upływem 30 dni czy nie???

#292 Gość_lukasz

Gość_lukasz
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2009 - 16:10

Z końcem roku kończy mi się staż 3(m-ce), urząd wystąpił do UP o przedłużenie stażu, czy jeśli zostanie przedłużony to niewykorzystane dni za przysługujący urlop będę mógł wykorzystać w nasępnym okresie???

#293 Gość_ala

Gość_ala
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2009 - 20:30

to nie ma znaczenia wazne jest czy urząd ma pieniądze a nie ważne czy sama znajdziesz pracodawcę czy oni tobie go znajdą:)

#294 Gość_ala

Gość_ala
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2009 - 20:34

urzad ma 30 dni na rozpatrzenie ale moze zrobic to oczywiscie wczesniej jesli pracodawca wysle wniosek juz z twoim nazwiskiem to zadzwonia do ciebie z urzedu i tym samym urzad poinormuje tego pracodawce ze wniosek zostal rozpatrzony pozytywnie, natomiast jesli jakikolwiek pracodawca zlozy wniosek z prosba o stazystow to tez moga zadzwonic np do ciebie i zapytaja czy chcesz odbyc tam staz.:)

#295 Gość_ala

Gość_ala
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2009 - 20:36

anuleczka nie rozumiem co znaczy 690zl za staz + zasilek???nic mi nie wiadomo o jakis dodatkach do 25 roku zycia?

#296 Gość_ala

Gość_ala
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2009 - 20:38

łukaszu tego nie wiem, ale jeśli urząd od nowa wyśle cie na staz to dni nie beda sie łaczyc, a skoro nie dali stazu na 6 miesiecy to mysle ze wlasnie urlop nie przejdzie na nastepny rok

#297 Gość_gggggg

Gość_gggggg
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2009 - 22:29

Jeżeli staż zostanie przedłuzony to niewykorzystane dni urlopu przejdą na kolejne miesiące., natomiast jeżeli nie będzie przedłużony, a nie wykorzystasz ich przed zakończeniem stazu to przepadają. Nie ma też mozliwości zapłaty za niewykorzystany urlop.

#298 Gość_MartaLLLLLLLLL

Gość_MartaLLLLLLLLL
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2009 - 09:36

Witajcie mam 26 lat, obroniłam się 20 października 2008r, 1 listopada 2008 podjęłam prace. Moje pytanie jest takie, czy kwalifikuję się na staż z urzędu pracy?? bo z tego co zdążyłam się zorientować to nie ponieważ mam rok przepracowany, od mojej oborny minoł rok.. czy mam racje??

#299 Gość_LucyLu

Gość_LucyLu
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2009 - 11:15

Ja mam 21 lat i po ukonczeniu zawodoki rozpoczelam nauke w technikum zaocznym dla dorosłych ( w tym roku je koncze), od ponad roku pracuje w sklepie na 1/4 etetu. prawdopodobnie od stycznie nie bede tam juz pracowac i z zwiazku z tym mam pytanie-czy w mojej sytuacji jest mozliwym odbycie stazu z UP, skoro od ukonczenia szkolyy minelo juz ponad 2 lata a do konca obecej jeszcze zostalo pol roku??czy fakt ze bylam juz zatrudniona ma tu znaczenie czy nie??prosze o pomocA moze moglabym skorzystac z innego programu Up niekoniecznie stazu??

#300 Gość_ala

Gość_ala
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2009 - 12:16

LucyLu rok od szkoły dotyczy tylko studiów wyzszych. Trzeba pytac w urzedzie bo teraz sa staze unijne które przysluguja nawet 29 latkom,

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych