Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prośba o weryfikację certyfikatu Rzetelnego Kandydata

rzetelny kandydat

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szemer

Szemer

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 09 maj 2017 - 08:28

Witam

Z góry przepraszam, jeżeli wybrałem zły dział forum.

Chciałbym prosić forumowych specjalistów o weryfikację certyfikatu Rzetelnego Kandydata. O co chodzi? Do rzeczy: dostałem zapytanie od agencji pracy tymczasowej, która pośredniczyła dla mnie w zdobyciu pracy - czy chce pan uzyskać status Rzetelnego Kandydata? 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale status czy certyfikat ma mi rzekomo pomóc w zdobyciu lepszej pracy i potwierdza on moje umiejętności. Wiem, że tych "certyfikatów" na rynku w Polsce jest bez liku i nie chcę sprzedawać kolejnej firmie moich danych osobowych, bo znając agencje pójdzie to gdzieś do firm. Proszę o weryfikację czy jest to zgodne z prawem i kto odpowiada za wydawanie takiego certyfikatu.

#2 Guest_Waldek

Guest_Waldek
  • Goście

Napisano 10 maj 2017 - 14:21

Aplikowalem ostatnio do pewnej duzej firmy logistycznej i tez sie o ten euinp pytali. Mi to obojetne wiec dalem im moje ok wazne aby dostac lepsza prace,

#3 Szemer

Szemer

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 maj 2017 - 07:44

Dzięki za informacje. Znalazłem też takie coś:

• Przez okres 3 miesięcy jesteś sprawdzonym i rzetelnym kandydatem w oczach rekruterów oraz pracowników działów personalnych na terenie całej Europy.
  • Posiadając certyfikat wzmacniasz swoją atrakcyjność na rynku pracy.
  • Kandydaci posiadający certyfikat są statystycznie częściej zapraszani na rozmowy rekrutacyjne niż osoby o tych samych kwalifikacjach bez certyfikatu.
  • Zyskujesz możliwość posługiwania się certyfikatem w kolejnych procesach rekrutacyjnych dołączając go do swojego CV, a także zamieszczając jego logo na portalach społecznościowych i platformach branżowych.
  • EUINP jest absolutnie bezpieczny. W Twoje dane personalne mają wgląd wyłącznie certyfikowane jednostki.

Wygląda w miarę wiarygodnie, czekam na więcej opinii

#4 Guest_AdamW

Guest_AdamW
  • Goście

Napisano 15 maj 2017 - 18:32

Miałem dziś telefon z firmy oferującej uzyskanie takiego certyfikatu. Zgodziłem się, po wstępnym przejrzeniu regulaminu, raczej nie ma się czego obawiać.

#5 Guest_walek

Guest_walek
  • Goście

Napisano 17 maj 2017 - 11:01

Potwierdzam poprzednika - agencje dzwonią i proszą o podanie danych. Trochę poszperałem i udało mi się znaleźć ich w Marce Pracodawcy - cały wywiad z prezesem zarządu - markapracodawcy.pl/wp-content/uploads/2017/05/Marka-Pracodawcy-w-Polsce-Employer-Branding-re.pdf - jak dla mnie certyfikat wygląda na bezpieczny

#6 Guest_pahuta

Guest_pahuta
  • Goście

Napisano 18 maj 2017 - 13:31

A co to za problem szanowni koledzy wpisać INTER.EXPERT Polska Sp. z o.o. w Google? Znajdziecie wszelkie info o firmie w 30 sekund - 5 wynik to strona KRS

#7 Guest_jędker

Guest_jędker
  • Goście

Napisano 19 maj 2017 - 13:33

Certyfikat "Rzetelny Kandydat" to nowość na rynku sygnowana marką inter.expert - zajmuje to jakieś parę sekund szukania - ja tym bym za to nawet optował, ale na razie żadnego telefonu nie otrzymałem. Może jest jakaś możliwość samodzielnego postarania się o wydanie takiego dokumentu? Pamiętajcie, że parę lat temu też ludzie sceptycznie podchodzili do Linked In...a dziś? To tam się dostaje pracęsmile.png

#8 Guest_simek-warka

Guest_simek-warka
  • Goście

Napisano 20 maj 2017 - 21:57

poszukujecie informacji, to proszę bardzo - olawa24.pl/pl/article/14775/Zdobadz-lepsza-prace-dzieki-certyfikatowi-Rzetelnego-Kandydata

troszeczkę śmieję się pod nosem, jak czytam informacje, ze zdobede jakąs tam lepszę pracę pokazując taki certyfikat, szczerze powiedziawszy to przechodziłem już różne szkolenia, i stacjonarne i online, i wydaje mi się, że podczas rozmowy o prace zaden pracodawcy nie zapytal mnie o to jakos szczegolnie

#9 Guest_kazamit

Guest_kazamit
  • Goście

Napisano wczoraj, 07:11

@Szemer i jak tam, udało się dowiedzieć coś więcej, może jakieś pierwsze zaproszenia na rekrutacje?

#10 Szemer

Szemer

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano dziś, 14:41

@Szemer i jak tam, udało się dowiedzieć coś więcej, może jakieś pierwsze zaproszenia na rekrutacje?

No trochę wiem już więcej - całym certyfikat zarządza Europejski Indeks Pracowników. Nie chcę mi się pisać więc po prostu odsyłam do ich stronki https://euinp.eu

to co ciekawe skopiuję tutaj:

1. Wypełniasz prosty i szybki formularz. Przesyłasz swoje dane do bazy kandydatów.
  2. Wyspecjalizowane agencje rekrutacjne lub pracownicy działów personalnych wybierają Twoje CV.
  3. Pracownik działu HR kontaktuje się z Tobą telefonicznie lub zaprasza na rozmowę.
  4. Po pozytywnie zakończonym procesie rekrutacji, pracownik działu HR wystawia Ci certyfikat.
Otrzymujesz wymarzoną pracę > aplikujesz na inne ogłoszenia (do innego pracodawcy) ze swoim certyfikatem "Rzetelny Kandydat"

Kontakt

Operatorem EUINP.EU (Europejski Indeks Pracowników) jest: INTER.EXPERT Polska Sp. z o.o. ul. Przyjaźni 6/U4 53-030 Wroclaw, Poland Tel.: +48 71 70 72 101 Email: kontakt@euinp.eu KRS: 0000561883 | REGON: 361740898 | NIP/VAT UE: PL8992768457

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych