Skocz do zawartości

Ciąża po wypowiedzeniu a l4

Ciąża l4 wypowiedzenie

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2017 - 15:16

Witam, mam pytanie dotyczące l4 obecnie zakończyłam okres wypowiedzenia u pracodawcy w dniu 31.03.2017 okazało się że jestem w ciąży w drugim tyg(zaszłam w ciążę po okresie wypowiedzenia) ciąża jest zagrożona lekarz chciał dać mi l4 ale czy mi się należy? czy otrzymam jakieś świadczenia z zus?

#2 Guest_anka

Guest_anka
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2017 - 15:21

napisz dokładnie datę zakończenia umowy, jaki czas  wypowiedzenia, w którym tyg. ciąży jesteś, jaka umowa. za mało informacji.

#3 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2017 - 15:27

Data zakończenia umowy 31.03.2017 okres wypowiedzenia od 1.02.2017 czyli 2 miesiące umowa o pracę była na czas określony wypowiedzenie od pracodawcy z powodu likwidacji stanowiska jestem w drugim tygodniu ciąży

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2017 - 10:00

Gdyby choroba wystąpiła w okresie 14 dni od zakończenia wypowiedzenia, czyli licząc od daty 31 marca mogłabyś pójść na płatne zwolnienie lekarskie. Obecnie nic Ci już nie przysługuje z ZUS

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2017 - 10:03

Możesz zarejestrować się jako bezrobotna w urzędzie pracy, to będziesz miała ubezpieczenie. Może także będzie Ci przysługiwał zasiłek dla bezrobotnych, ale to już trudno powiedzieć, bo zależy jak długo pracowałaś i jakie miałaś wynagrodzenie.

#6 Guest_daria

Guest_daria
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2017 - 13:59

zasiłek lub do MOPS.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Ciąża l4, wypowiedzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych