Skocz do zawartości

zatrzymanie w autobusie przez kontrolera pomimo posiadania biletu

mpk kraków kontroler

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 18:08

Dzień dobry, spotkała mnie dzisiaj bardzo przykra sytuacja w autobusie.

Słuchałam muzyki na słuchawkach, nie usłyszałam informacji o kontroli biletów. Chciałam wysiąść na swoim przystanku i wtedy zagrodziła mi drogę kontrolerka. Powiedziałam że zaraz okażę bilet, ale na przystanku bo muszę wysiąść - spieszę się na ważne spotkanie. Usłyszałam że mam okazać bilet tutaj i w tej chwili. Akurat jako że był to autobus przyśpieszony,  musiałam jechać aż 3 przystanki dalej. Bilet oczywiście miałam i pokazałam. Dodatkowo kiedy wyciągałam go z portfela wypadł mi na podłogę inny bilet i usłyszałam że jeśli natychmiast tego nie posprzątam zostanę ukarana mandatem w wysokości 150zł za zaśmiecanie.

Jakby tego było mało, towarzysz te pani poinformował mnie że słuchanie muzyki na słuchawkach w środkach komunikacji jest niedozwolone(!).

Bardzo proszę o opinię, czy ta Pani miała prawo uniemożliwić mi opuszczenie autobusu na moim przystanku? Powiedziałam wyraźnie że bilet mami zaraz go okażę. Gdzie mogę tą sprawę zgłosić? Sytuacja miała miejsce w Krakowie.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 12:38

Kontroler sprawdza bilety w autobusie, nie wolno mu wykonywać tej czynności na przystanku. Jeśli próbowałaś najpierw wyjść z autobusu, a dopiero potem okazać bilet, kontroler miał prawo przypuszczać, że nie posiadasz ważnego biletu, stąd to całe zamieszanie. Jeśli w autobusie nie okazałaś biletu kontroler miał prawo zawieźć Cię na ostatni przystanek i tam wezwać policję, gdybyś np. nie okazała biletu i nie miała przy sobie dokumentu tożsamości.Stanowisko kontrolera w tym wypadku było słuszne i nie masz powodu nigdzie tego zgłaszać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych