Skocz do zawartości

Podstawa zasiłku chorobowego

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 12:45

Witam,
Jestem zatrudniona na umowę o pracy na czas nieokreślony od sierpnia 2011. Do kwietnia 2016 moja pensja wynosiła 7500 zł brutto, a od maja 2016 została obniżona o 1000 zł. W grudniu 2016 oraz w styczniu 2017 byłam na kilkudniowych L4 z powodu choroby ( nie wiedziałam wtedy ze jestem w ciąży). Teraz jestem w 10 tygodniu ciąży i okazuje się ze względu na wyniki badań do końca ciąży będę musiała lezec ( zwolnienie od lutego 2017). Jaki okres w moim przypadku będzie brany pod uwagę do obliczenia podstawy do zasiłku chorobowego, czy zwolnienia które były wystawione kiedy nie wiedziałam ze jestem w ciąży są brane pod uwagę?

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4270 postów

Napisano 17 luty 2017 - 12:54

Rozumiem, że nie było zmiany etatu- bo to jest bardzo istotne.

Podstawą do wypłaty będzie średnia brutto z miesięcy grudzień 2015-listopad 2016, płatne 100%.

#3 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 766 postów

Napisano 17 luty 2017 - 13:01

Dorota, bo tylko zmiana etatu wpływa na podstawę chorobowego tak? zmiana wysokości wynagrodzenia nie?

Czyli jak zmiana etatu to podstawę od zmiany etatu liczymy (tylko z nowego wynagrodzenia) Jak zmiana wysokości wynagrodzenia to liczymy normalnie z 12 m-cy (ze starym i nowym wynagrodzeniem). Tak?

#4 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4270 postów

Napisano 17 luty 2017 - 13:48

Dokładnie

#5 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 766 postów

Napisano 17 luty 2017 - 13:50

dziękismile.png

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 17:57

Zmian etatu nie było, cały czas jestem zatrudniona na pełen etat. Zmiana wynagrodzenia związana była ze zmiana stanowiska pracy. Przez prawie dwa lata byłam p.o. Kierownika ale moja szefowa wróciła z urlopu macierzyńskiego i zostałam koordynatorem zespołu.

#7 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 9748 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 luty 2017 - 20:23

Do tego co wyżej napisała Dorota dodam, że chorobowe i zasiłek będą płatne 100 % podstawy, a nie aktualnego wynagrodzenia. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych