Skocz do zawartości

Pomyłka na kasie fiskalnej

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2017 - 12:01

Mam pytanie:

Pracownik wystawiał dla klienta paragon, ale nabił niewłaściwy towar. Anulował więc paragon i wystawił następny, już prawidłowy. Ten pierwszy paragon (anulowany) nie ma żadnego podsumowania wartości brutto czy podatku, nie ma też wpływu na wysokość podsumowań w raporcie miesięcznym.

Czy ten anulowany paragon powinnam wpisać do ewidencji oczywistych pomyłek? Czy raczej nie - bo ten anulowany paragon nie ma żadnego wpływu na podsumowania kwot wartości brutto i vatu, więc niejako w podstawie i obliczaniu vatu nie ma żadnej pomyłki?

#2 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2017 - 08:06

Jeszcze raz proszę o odpowiedź na powyższe pytanie.

Może już ktoś miał podobną sytuację i wie co zrobić?

#3 Guest_Miki

Guest_Miki
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2017 - 12:52

Z opisu wynika że paragon został anulowany przed jego zamknięciem. Czyli de facto ten paragon nie został wystawiony. Zatem nie należy wpisywać go do ewidencji oczywistych pomyłek.

#4 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2017 - 08:36

Bardzo dziękuję za odpowiedź. smile.png

#5 Guest_Marian

Guest_Marian
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2017 - 13:00

Paragon został anulowany więc jest ok. Inna bajka jakby był korygowany. Tak więc, jak wyżej wspomniano nie trzeba go wpisywać do ewidencji. Ogólnie ja używam program do wystawiania wszelakich dokumentów i też właśnie paragonów fiskalnych (tylko że za pomocą drukarki fiskalnej) i ogólnie to jest fajna rzecz gdyby kogoś zainteresowało bo mogę z poziomu programu porobić sobie korekty paragonów, usuwać je też itd. Wygodna forma, więc jakby ktoś chciał to może spojrzeć sobie www.systim.pl

#6 Guest_Ania1975

Guest_Ania1975
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2017 - 21:52

Zadaj pytanie w grupie na facebooku "KSIĘGOWOŚĆ MOJA PASJA" bardzo mili i uczynni fachowcy.

#7 Soldier

Soldier

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 styczeń 2017 - 09:47

Racja, jeśli został anulowany, to sprawa jest zupełnie jasna.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych