Skocz do zawartości

Zdjęcie

vat po centralizacji w przedszkolach

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 magdaborko

magdaborko

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 18:23

Witam,

Czarna magia dla mnie ten vat.

Przedszkole nie bedzie miało sprzedaży opodatkowanej, nie wynajmujemy pomieszczeń, nie sprzedajemy posiłków (tylko przedszkolaki i nauczyciele - ale to zwolnione od vat). w związku z tym nie będzie u nas vat należnego. Jesli nie będzie naleznego to tez nic nie będziemy mogli odliczac. dobrze rozumiem? wszystkie zakupy jakie robimy dot działalności statutowej  -zwolnionej. czy w związku z tym musze ewidencjonowac w programie który mamy tylko do deklaracji vat i jpk, wszystkie faktury?? , mimo że one nie beda miały wpływu na vat?

Czy mam ewidencjonować w tym programie (eVAT tensoft) tylko te faktury które będą słuzyły do odliczenia vatu jesli w przyszłości bedziemy mieli sprzedaż opodatkowaną?

Pomóżcie proszę.

z góry dziękuję.

#2 Guest_lena

Guest_lena
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2017 - 20:34

Mam ten sam problem, też szukam konkretnych rozwiązań

#3 Guest_klio

Guest_klio
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2017 - 20:40

nie ma podatku należnego - nie ma odliczeń - nie trzeba rejestrować faktur zakupowych, nawet gdyby w przyszłości był jakiś jednorazowy najem pomieszczenia, to kwoty do ewnentualnego odliczenia byłyby groszowe, więc nie ma co sobie zawracać głowy,

za to do sprzedaży zwolnionej z vat (a za taką dziś uznaje się opłaty za żywienie i godziny powżej 5) trzeba prowadzić ewidencję (sprzedaż zwolnioną wykazuje się w deklaracji vat) wg kwot należnych (przychodów) a nie wpłaconych (dochodów) czyli jest dodatkowa praca, niestety

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 21:33

Czyli wszystkie faktury wprowadzam do rejestru?mam ta sama sytuacje nic do odliczen. I tez sie zastanawiam czy mimo wszystko do rejestru mam wprowadzać wszystkie faktury zakupowe tj. Telefony, gaz, energie, materialy biurowe itd.

#5 Guest_klio

Guest_klio
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2017 - 19:27

skoro

Czyli wszystkie faktury wprowadzam do rejestru?mam ta sama sytuacje nic do odliczen. I tez sie zastanawiam czy mimo wszystko do rejestru mam wprowadzać wszystkie faktury zakupowe tj. Telefony, gaz, energie, materialy biurowe itd.

skoro nie ma sprzedaży opodatkowanej (nie ma vatu do zapłaty do urzędu skarbowego), to nie prowadzi się rejestru zakupu, bo żadnego vatu nie można odliczyć...

po co samemu sobie utrudniać życie? ale oczywiście każdy decyduje samodzielnie:)

#6 Guest_Kaja

Guest_Kaja
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2017 - 08:46

Witam.

Moje zagadnienie jest dla wielu proste dla mnie zagadką. Rozliczam Vat w przedszkolu, mamy sprzedaż wyłącznie zwolnioną z opodatkowania ( wyżywienie dzieci oraz nauczycieli) W obecnej chwili szykuje się wycieczka, za którą rodzice winni dopłacić 20,00 zł.

Czy na tą kwotę wystawiam FV i czy jest zwolniona czy opodatkowana ???

Za odpowiedz z góry dziękuję.

#7 Guest_Bogusia

Guest_Bogusia
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2017 - 11:58

wycieczka dzieci  to sprawa prywatna. Na pewno nie jest płacona z budżetu. Rozliczanie się między sobą. Nie ma to nic wspólnego z Vatem, chyba ,że dotyczy pracowników przedszkola to i tak jest płatna z funduszu socjalnego a nie budżetu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych