Skocz do zawartości

Dofinansowanie mikroprzedsiębiorstwa 2017

cnc produkcja cad cam maszyny produkcyjne

wróć do serwisu Moja Firma 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2017 - 11:09

Cześć! smile.png

Nowy rok= nowe pomysły, chcę Was prosić o pomoc w odnalezieniu najlepszego rozwiązania dla mojego pomysłu, przedstawię w skrócie obecną sytuacje.

Aktualnie mieszkamy w obszarze wiejskim niedaleko 15 tys miasta (Ostrzeszów), 2 lata temu rozpoczęliśmy z bratem pracę na obrabiarkach sterowanych numerycznie, opanowaliśmy pisanie programów z pulpitu maszyny oraz tworzenie zaawansowanych programów w oparciu o CAD/CAM. Złapaliśmy trochę kontaktów w branży, mamy kontakty do firm które mogłyby nam zlecić początkowo proste prace do zlecenia. Głównym kosztem który trzeba ponieść w tym biznesie to zakup obrabiarki CNC (myślimy na początku o tokarce, chyba że uda się znaleźć dobrą dotację dzięki której uda się na początku pokusić o tokarko frezarkę).

Teraz najważniejsze... chcielibyśmy zaangażować w to mojego tatę, w tym roku będzie musiał zrezygnować ze swojej pracy (jest spawaczem z 25 letnim stażem, niestety praca zniszczyła mu płuca). Zastanawiamy się czy Tata nie miałby większych szans na zdobycie dofinansowania (Ma 53 lata, my 24 i 27). 

Tak w skrócie wygląda sytuacja, koszt maszyny to około 60 tys złotych. W razie jakichkolwiek pytań oczywiście jestem do dyspozycji. Liczę na jakieś sugestie, podpowiedzi. 

Z góry dziękuję i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku! smile.png)

Pozdrawiam

Dawid

#2 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 377 postów

Napisano 13 luty 2017 - 21:40

Ogólnie dofinansowania są cały czas, ale jest ich coraz mniej, obecnie chyba najlepiej spróbować uderzyć w innowacje lub też w rolnictwo gdzie są ogromne dotacje. Przykładowo znajomy przymierzał się do zakupu dwóch opryskiwarek tego typu - http://dominiak.com.pl/oferta/i w sumie 80% mu sfinansowali, a to nie jest małe pieniądze. Prawda jest taka, że możliwości na rynku cały czas są dość spore i warto z nich skorzystać póki są.

#3 Reade11

Reade11

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 23 luty 2017 - 22:04

popieram, najlepiej ruszyć po innowacyjne dofinansowania, można również z urzędu pracy ale dofinansowanie to kwota rzędu 20tyś, są jeszcze jakieś pożyczki na rozwój działalności i to może być zdaje się do 70 tyś. Coś takiego było w moim mieście.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: cnc, produkcja, cad, cam, maszyny produkcyjne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych