Skocz do zawartości

TRZYNASYKA a GODZINY OPIEKI

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2016 - 14:19

Witam

mam taki dylemat. W poprzednich latach od podstawy "13" odejmowaliśmy wynagrodzenie za czas sprawowania opieki nad dziećmi do 14 rż. (2 dni w miesiącu). Teraz po zmianie, pracownik może wziąść te dni na godziny, w związku z czym potrzebne będzie rozliczenie każdej godziny i każdego miesiąca osobno co oznacza  strasznie dużo liczenia ;( Może macie jakiś sposób na to?? Gdzieś kiedyś słyszałam, że nie trzeba tego odliczać ale nie mam żadnego przepisu do tego... Dzięki za podpowiedź

#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10158 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 grudzień 2016 - 14:29

Nie przesadzasz?"......rozliczenie każdej godziny i każdego miesiąca osobno......"

To ile m-cy ktoś wybierał 16 godzin?

Gdzieś może i słyszałaś, ale źle słyszałaś, opieki na dziecko z art.188 KP nie wlicza się do podstawy "13"

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2016 - 14:51

Nie przesadzasz?"......rozliczenie każdej godziny i każdego miesiąca osobno......"

To ile m-cy ktoś wybierał 16 godzin?

Gdzieś może i słyszałaś, ale źle słyszałaś, opieki na dziecko z art.188 KP nie wlicza się do podstawy "13" Nie wlicza się, dlatego trzeba wynagrodzenie za te dni odjąć od podstawy. Czyli jeśli pracownik np. te dwa dni wziął 8 razy (w różnych miesiącach) po dwie godziny- to osobno trzeba przeliczyć każdy miesiąc. Gorzej jak brał po jednej godzinie....sad.png

#4 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10158 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 grudzień 2016 - 15:49

Fakt - gorzej

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych