Skocz do zawartości

Pierwsza praca osoba niepełnosprawna

wróć do serwisu Kadry Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Nafrayu

Guest_Nafrayu
  • Goście

Napisano dziś, 16:11

Dzień dobry,

Jestem osobą z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności

Niedługo kończę staż z urzędu pracy i będę zaczynał swoją pierwszą pracę na umowę o prace w związku z tym mam kilka pytań.

1. Wiem, że osoba z moim stopniem niepełnosprawności może pracować 7 godzin dziennie jeżeli nie przedstawi zaświadczenia od lekarza o braku przeciw wskazań o dłużej pracy. Czy ta dodatkowa 8 godzina traktowana jest jako nadgodzina? Czy też nie? Pytam bo gdzieś mi sie taka informacje rzuciła w oczy.

2. Mój pracodawca Bedzie chciał pobierać dofinansowanie do mojej pensji z Pfronu. Jeżeli dobrze zrozumiałem to musi mnie zatrudnić minimum na najniższą krajową, żeby otrzymać to dofinansowanie. Czy może się mylę? A co z przepisem, który mówi że  kwota pierwszej pracy na umowę o prace  może być obniżona o ileś tam %. Czy w takim przypadku też będzie mógł się starać o dofinansowanie?

3. Czy ja jako pracownik „dostaje”  coś z tego dofinansowania na mniej do pensji czy te dofinansowanie jest dla mojego pracodawcy i może zrobić z nim co chce?

4. O czym jeszcze muszę wiedzieć jako osoba niepełnosprawna podejmująca  pierwszą pracę na umowę o pracę? Będę pracował na 3 zmiany.

Jeżeli post jest w złym miejscu proszę o przesunięcie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych