Skocz do zawartości

Urlop zdrowotny dla nauczycieli

wróć do serwisu Kadry 4033 odpowiedzi w tym temacie

#1661 Gość_majka

Gość_majka
  • Goście

Napisano 30 marzec 2011 - 21:01

W Twoim przypadku nawet nie ma podstaw, by czynić ewentualne starania o przerwanie urlopu dla poratowania zdrowia, gdyż urlop ten nie spełnił jeszcze wcale swego celu. Zresztą takiej procedury tak naprawdę nie przewidują przepisy, chociaż tu i ówdzie słyszy się o takich próbach. Dlatego słusznym będzie pozostanie na tym urlopie do końca czerwca. Następnie będziesz mogła wykorzystać urlop w czasie wakacji, a potem - jeśli będzie taka konieczność - skorzystasz ze zwolnienia lekarskiego. Pozdrawiam!

#1662 Gość_Gabi

Gość_Gabi
  • Goście

Napisano 31 marzec 2011 - 08:51

Droga Maju,mam pytanie dotyczące procedury powrotu do pracy po rocznym urlopie zdrowotnym. Mój urlop trwa od 1.09.2010 do 31.08.2011.Z tego co wiem, to na 2 tygodnie przed końcem urlopu zdrowotnego dyrektor wydaje skierowanie na badania. Kto je przeprowadza? Jak wyglądają te badania? Czy to są takie badania jak badania okresowe przeprowadzane przez lekarza medycyny pracy? Czy lekarz wykonujący te badania potrzebuje jakiejś dokumentacji z przebiegu leczenia w czasie tego urlopu czy też nie? Bardzo dziękuję za pomoc

#1663 Gość_majka

Gość_majka
  • Goście

Napisano 31 marzec 2011 - 09:23

Tak, są to po prostu badania kontrolne, podobne do tych, którym pracownicy poddawani są okresowo. Ze skierowaniem od dyrektora udajesz się do lekarza medycyny pracy, z którym szkoła ma podpisaną umowę. Żadnej innej dokumentacji nie przedstawiasz. Lekarz ma za zadanie stwierdzić Twoją zdolność do pracy. To zaświadczenie przedkładasz dyrektorowi przed rozpoczęciem pracy po urlopie dla poratowania zdrowia, gdyż bez niego dyrektor nie ma prawa dopuścić Cię do pracy.

#1664 Gość_gabi

Gość_gabi
  • Goście

Napisano 31 marzec 2011 - 20:51

dziękuję

#1665 Gość_oo-y

Gość_oo-y
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2011 - 13:01

witam,mam pytanie do doświadczonych.Jak wygląda sytuacja nauczyciela (dyplomowany) po powrocie z urlopu zdrowotnego. 1. Czy np. dyrektor może dać takiemu nauczycielowi mniej godzin niż wynosi etat ( czyli mniej niż miał przed urlopem)?2. Czy dyrektor po upływie urlopu może wręczyć wypowiedzenie wracającemu nauczycielowi?

#1666 Gość_basia

Gość_basia
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2011 - 14:51

Witam.Nauczyciel przedłożył skierowanie do sanatorium wystawione przez NFZ . Na jakich zasadach należy zwolnić go z pracy? Dodam, że jest to nauczyciel dyplomowany, który uzupełnia etat w innej szkole.

#1667 Gość_oo-y

Gość_oo-y
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2011 - 14:54

A ja już znalazłem odpowiedź we wcześniejszych informacjach. Oczywiście autorstwa Majki - Dziękuję

#1668 Gość_majka

Gość_majka
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2011 - 15:29

Podałaś b. mało szczegółów dotyczących tego skierowania, więc i odp. może Cię nie zadowolić. Jeżeli jest to skierowanie do sanatorium, a nie do szpitala uzdrowiskowego, to nauczyciel może albo uzyskać krótki urlop dla poratowania zdrowia ( jeśli ma do niego prawo, to lekarz rodzinny może wydać takowe orzeczenie; przy uzupełnianiu etatu urlop może być udzielony ) lub zwrócić się do dyrektorów szkół o udzielenie urlopu bezpłatnego na czas pobytu w tymże sanatorium. Można również zwrócić się z pismem do NFZ o zmianę terminu. Jeżeli natomiast będzie to pobyt w szpitalu uzdrowiskowym, to otrzyma normalne zwolnienie lekarskie obejmujące pobyt w tym szpitalu.

#1669 Gość_basia

Gość_basia
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2011 - 15:36

Dziękuje za odp., i rozwianie wątpliwości, czy nauczyciel uzupełniający etat może korzystać z urlopu dla poratowania zdrowia.

#1670 Gość_stażystka

Gość_stażystka
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2011 - 19:26

Droga Maju.. 1 września 2011 roku zostałam przyjęta do pracy w przedszkolu miejskim. Umowa o pracę na podstawie Art.10 ust* w związku z art.14 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r KN, zawarta na czas określony do 31.08.2011 w związku z zastępstwem za nauczyciela na urlopie zdrowotnym. 25 h tygodniowo. Rodzaj umówionej pracy: nauczyciel stażysta. Staż miał trwać od 1.09.2010 do 31.05.2011.Dwa dni temu dowiedziałam się, że nauczyciel, którego zastępuję, rozważa powrót do pracy w połowie kwietnia. Tymczasem dyrektor rozwiązałby ze mną umowę, a staż - 7 miesięcy harówy - by przepadł. Moje pytanie brzmi: czy to wszystko byłoby prawnie?bardzo proszę o szybką odpowiedź.dziękuję.

#1671 Gość_stażystka

Gość_stażystka
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2011 - 19:27

.

#1672 Gość_majka

Gość_majka
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2011 - 20:18

Po pierwsze wątpliwym wydaje się fakt, że nauczyciel chce skrócić urlop dla poratowania zdrowia, a dyrektor na takie rozwiązanie przystanie. Nie jest to wbrew pozorom prosty manewr, bo skoro lekarz wydał orzeczenie, ze n-l ma się powstrzymać od pracy pełny rok, to trochę będzie musiał zaprzeczać sam sobie. Decyzja należy do dyrektora. Jeżeli tak by się stało, to rzeczywiście Twój dotychczasowy staż by przepadł. Czym prędzej porozmawiaj z dyrektorką i u źródła wszystkiego się dowiedz. Powodzenia!

#1673 Gość_stażystka

Gość_stażystka
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2011 - 21:30

no niestety właśnie inf te miałam od dyrektora. Chodzi mi o to, czy nic mnie przed tym nie chroni, gdyby faktycznie owy nauczyciel zechciał nagle wrócić?.. ani umowa na czas określony, którą mam do 31.08.2011 ani zgoda dyrektora na staż? obowiązuje mnie jakiś min. okres wypowiedzenia? dziękuję za informacje.

#1674 Gość_Jola

Gość_Jola
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2011 - 00:06

WitamRok temu w podobnym terminie męczyłam Forumowiczów pytaniami o urlop zdrowotny. Udało mi się pojśc. Dziś mam nieco inne pytanie, ale by nie zasmiecać wątków, zapytam tutaj. Jestem na UPZ do 30 sierpnia. Jako nauczyciel dyplomowany zatrudniony przez mianowanie jestem jednak realnie zagrozona zwolnieiem, o czym moiwiono mi już przed pojsciem na UPZ. Powód- zmienjszajaca się liczba oddzialów, a zatem Dyrektor uprzedzil, ze otrzymam szesciomisieczną odprawę, jesli nie zgodzę się na zmniejszenie etatu lub nawet polowy nie da sie dla mnie wygospodarowac. Nie kłócę się z Dyrekcja i nie protestuję, trzy inne nauczycielki obarczone rodziną są w trudniejszej niz ja sytuacji zyciowej. Pytanie dotyczy odprawy. Wyczytalam gdzies, ze jesli przyjme zwolnienie i dostane 1 wrzesnia odprawe ,a np. 15 wrzesnia podejme prace w innej szkole , ktora sobie sama znajde, np. na terminowe zastepstwo, to wtedy musze zwrocic odprawe. Czy to prawda? Jesli tak, to dlaczego??? Wedlug mnie odprawa to rekompensata za utrate pracy na chronionym stanowisku nauczyciela zatrudnionego przez mianowanie. Nawet jesli znajde obie jakies zastepstwo, to raptem na kilka miesiecy. W zwiazku z tym ile czasu musialaby minac od zwolnienia i przyjecia opdrawy do zatrudnienia sie gdzies indziej, nawet poza szkolnictwem? Chcialabym szukac pracy juz teraz - skladac podania, ale boje sie, ze nawet jak mi ktos jakies zastepstwo zaproponuje, to bedzie chcial od 1 wrzesnia i wtedy bede miec ciaglosc pracy. I co z odprawą? Z gory dziekuję za pomoc.

#1675 Gość_beata

Gość_beata
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2011 - 14:55

witam.pracuje osmy rok,chcialabym skorzystac z urlopu zdrowotnego,w tym czasie nie bylo mnie w pracy 401 dni-zwolnienie w ciazy,urlop macierzynski,kilkudniowe L-4 z tytulu opieki.czy mam juz prawo do tego urlopu

#1676 Gość_beata

Gość_beata
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2011 - 15:02

czy jesli dwa miesiace -lipiec i sierpen bylam na L-4,to tez sie je odpracowuje skoro to nasz urlop

#1677 Gość_Gosia

Gość_Gosia
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2011 - 18:47

Witam!Jak rozwiązać sytuacje, jeżeli w jednym zakładzie pracy mam cały etat i chciałam bym skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia, a w drugim tylko dwie godziny tygodniowo? Czy mogę w tym zakładzie(chodzi o przedszkole) mieć w tym czasie urlop bezpłatny? CZy jakieś inne rozwiązanie jest możliwe? Pozdrawiam Gosia

#1678 Gość_majka

Gość_majka
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2011 - 21:22

do Joli: Odprawa dla n-la z tytułu rozwiązania stosunku pracy w trybie art.20 KN przysługuje Ci zawsze i to niezależnie od tego, co dalej będziesz robiła. Nie ma żadnego zwracania odprawy! do beaty: Musisz zliczyć wszystkie przerwy w pracy. Od tego odejmujesz dozwolone 6 m-cy i jeśli wyjdzie Ci pełnych 7 lat zatrudnienia, to będzie oznaczało, że możesz starać się o urlop dla poratowania zdrowia. Sumujemy wszystkie zwolnienia, również te z lipca i sierpnia.do Gosi: Urlopu dla poratowania zdrowia udziela Ci dyrektor tej placówki, gdzie masz pełny etat. W tej drugiej placówce możesz zwrócić się z prośbą o udzielenie urlopu bezpłatnego lub - jeśli dyrektor nie wyrazi zgody - po prostu rozwiążesz umowę o pracę.

#1679 Gość_beata

Gość_beata
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2011 - 22:40

Dziękuję za odpowiedz,myślałam,że jednak za wakacje L-4 się nie dolicza.Dodałam wszystko (401 dni), odjęłam te 182, zostało mi 219 * do odrobienia* , więc na dzień dzisiejszy mam już 213 odpracowanych.Czyli, jeśli zamierzam pracować do świąt, a później iść na zdrowotny,to jak najbardziej mogę.Uff...Ulżyło mi,zwłaszcza, że w przyszłym roku miałam mieć zredukowany etat.Pozdrawiam i dziękuję

#1680 Gość_stażystka

Gość_stażystka
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2011 - 11:40

Maju a co z moimi wątpliwościami?..

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych