Skocz do zawartości

Urlop zdrowotny dla nauczycieli

wróć do serwisu Kadry 3975 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gość_AAA

Gość_AAA
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2008 - 23:08

Czy ubiegajac sie o urlop zdrowotny mogę mieć orzeczenie od lekarza psychiatry? Jestem mobbingowana w pracy, nie mam juz siły walczyć z dyrekcją. Leczę się u lekarza Psychiatry już 3 lata?/ Czy potem nie bedze miała problemów, aby po takim orzeczeniu rozwiazali ze mna stos. pracy. Jestem nauczycielem dyplomowanym i zatrud, na czas nieokreślony. @5 lat stażu nigdy nie byłam na tym urlopie.

#62 Gość_AAa

Gość_AAa
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2008 - 23:11

Prostuje 25 lat stażu pracy. Czy moge normalnie potem pracować w tej samej szkole jeżeli orzeczenie było od psychiatry?

#63 Gość_mimika123

Gość_mimika123
  • Goście

Napisano 03 październik 2008 - 01:49

mam pytanie, teraz rozpoczał mi sie 9 rok pracy. pierwszy rok byłam zatrudniona na 3/4 etatu, potem pracowałam 6 lat na cały etat a w minionym roku szkolnym byłam od listopada na zwolnieniu ze względu na ciążę zagrozoną. teraz jestem na macierzyńskim. czy po macierzynskim przysługiwać mi moze taki urlop? czy musiałabym miec przepracowane ciągiem 7 lat na cały etat?

#64 Gość_Alicja1965

Gość_Alicja1965
  • Goście

Napisano 06 październik 2008 - 00:41

Czy w trakcie urlopu zdrowotnego moge pojechac do rodziny zagranice

#65 Gość_jn

Gość_jn
  • Goście

Napisano 08 październik 2008 - 22:34

czy na podstawie ustawy z 2004 roku odnosnie wlicznia aurlopow zdrowotnych do okresu emerytalnego i jej nowelizacji z lipca 2008, nauczyciel wykorzystujacy urlop przed rokiem 2004 ma ten okres WLICZANY czy NIE WLICZANY do lat pracy? chce udac sie na wczenisejsza emeryture, prosze o wskazowki

#66 Gość_alicja

Gość_alicja
  • Goście

Napisano 14 październik 2008 - 22:28

Odp: Urlop zdrowotny dla nauczycieliCZY MOGĘ PÓJŚĆ NA URLOP ZDROWOTNY BEZPOŚREDNIO PO URLOPIE MACIERZYŃSKIM?wg. moich informacji tak. wykorzystujesz urlop macierzyński, wypoczynkowy i wtedy można starać się o zdrowotny. Moja przyjaciółka skorzystała z tego rozwiazania rok temu-synka urodziła w kwietniu na urlop przeszła 1.09.2007

#67 Gość_Elżbietaświetliczanka

Gość_Elżbietaświetliczanka
  • Goście

Napisano 15 październik 2008 - 17:07

Jestem obecnie na urlopie zdrowotnym. Nie otrzymałam świadczenia socjalnego w postaci mydła i herbaty, bo p. księgowa stwierdziła, że mi się nie należy. Poinformowała mnie natomiast, że "są bilety do kina" refundowane z "socjalnego". Nadmieniam, że otrzymuję "gołą" pensję bez premii, bez motywacyjnego przez 2 lata, bez "13", koleżanki z którymi pracuję w świetlicy otrzymały nagrodę od dyrektora za pracę w ubiegłym roku - a ja również nie , a w przyszłym roku też jej nie dostanę, bo przecież nie pracuję w tym roku (?!).Teraz to już sama nie wiem, i nie rozumiem, co mi się należy, a co mi się nie należy? Bardzo proszę o odpowiedź.

#68 Gość_wanda w

Gość_wanda w
  • Goście

Napisano 17 październik 2008 - 22:00

Mam 30letni staz pracy w tym 28 jako nauczyciel. Nigdy nie przebywałam na uriopie zdrowotnym. Czy moge z tego uprawnienia jesZcze skorzystać?

#69 Gość_wanda w

Gość_wanda w
  • Goście

Napisano 17 październik 2008 - 22:03

Dodam, że nie mam wieku uprawniającego do emerytury. Natomiast z Kart nauczyciela na tzw. wcześniejszą emeryturę mogę odejść, ale jeszcze nie chcę. Chciałabym dopracowac do wieku emerytalnego.

#70 Gość_ewa holandia

Gość_ewa holandia
  • Goście

Napisano 28 październik 2008 - 12:32

Jestem na urlopie zdrowotnym do lutego przyszlego roku.Spedzam go w Holandii,gdzie pracuje moj maz.Nie moge tutaj oczywiscie pracowac(formalnie),ucze sie jezyka i mam zamiar zrezygnowac z pracy w Polsce. Mam pytanie,czy po urlopie zdrowotnym przysluguje mi urlop bezplatny?

#71 Gość_mario

Gość_mario
  • Goście

Napisano 11 listopad 2008 - 14:30

od 15 10. 2007 do 14.10.2008. byłem na urlopie zdrowotnym dla podratowania zdrowia. Jestem nauczycielem z ponad 22 letnim stażem pracy na Karcie Nauczyciela zatrudnionym w Pogotowiu Opiekuńczym, gdzie przysługuje nauczycielom 35 dni urlopu wypoczynkowego za rok. Proszę odpowiedzieć czy przysługuje mi jeszcze w tym roku część urlopu wypoczynkowego i jeśli tak to w jakim wymiarze... Dziękuję

#72 Gość_mimika124

Gość_mimika124
  • Goście

Napisano 18 listopad 2008 - 22:08

KTO OŻE WYPISAĆ PAPAIERY - DOKUMENTY O URLOP ZDROWOTNY,TJ.JAKI LEKARZ? CZY MOŻE TO BYC GINEKOLOG?

#73 Gość_Renata

Gość_Renata
  • Goście

Napisano 24 listopad 2008 - 16:06

Witam . !Mam pytanie : Czy przebywajac na urlopie zdrowotnym mam prawo otrzymywać herbatę tak jak bym normalnie pracowała?! Z góry dziekuje za odpowiedź i pozdrawiam

#74 Gość_Piotr

Gość_Piotr
  • Goście

Napisano 24 listopad 2008 - 17:37

Niestety nie otrzymasz ani przydziałowej herbaty, ani środków czystości.

#75 Gość_DD59

Gość_DD59
  • Goście

Napisano 24 listopad 2008 - 17:49

Do mario!Z tego wynika, że pracujesz w placówce nieferyjnej, stąd też masz prawo do urlopu wypoczynkowego za 2007 r.( o ile jakieś dni zostały ci jeszcze niewykorzystane) oraz masz prawo do 35 dni urlopu za 2008 r. a z dniem 1 stycznia 2009 nabywasz prawo do następnego urlopu za 2009 r.W nieferyjnych placówkach urlop zdrowotny nie konsumuje urlopu wypoczynkowego, tak jak to jest w szkołach /feryjnych/.

#76 Gość_jotka

Gość_jotka
  • Goście

Napisano 26 listopad 2008 - 00:53

do jakiego lekarza udac sie w celu wypisania orzeczenia? czy musi to byc lekarz rodzinny, u ktorego lecze sie srednio raz w roku na grype, czy tez moze to byc lekarz specjalista, w moim przypadku ginekolog, gdyz chcialabym skorzystac z urlopu zdrowotnego tuz po urlopie macierzynskim

#77 Gość_jotka

Gość_jotka
  • Goście

Napisano 26 listopad 2008 - 00:56

...bo bycmoze tylko rodzinny ma prawo wypisywac takie formularze posilkujac sie np. orzeczeniem specjalisty. Do ktorego z nich nalezy sie udac?

#78 Gość_Basia

Gość_Basia
  • Goście

Napisano 26 listopad 2008 - 13:36

Możesz mieć orzeczenie lekarza rodzinnego lub specjalisty w zależności od tego który cie leczy.Pozdrawiam

#79 Gość_elefant

Gość_elefant
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2008 - 13:20

Zapytanie do DD59Jaka to podstawa prawna jest, która mówi, że w placówkach nieferyjnych urlop zdrowotny nie konsumuje urlopu wypoczynkowego.W Karcie Nauczyciela,w kwesti url.zdrowotnego nie ma podziału na placówki feryjne i nieferyjne.

#80 Gość_elefant

Gość_elefant
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2008 - 13:44

Do marioWedług mnie niewykorzystany za rok 2007 urlop wypoczynkowy przepada ci, gdyż w wyroku Sądu Najwyższego z dnia 10.11.1988r. sąd stwierdził, że url.wypoczynkowy i zdrowotny mają zbieżne cele-regenerację sił nauczyciela i nie można z dwóch urlopów korzystać w tym samym czasie.Prawo do urlopu wypoczynkowego zostało skonsumowane przez wykorzystanie urlopu zdrowotnego. Natomiast po powrocie z url.zdr. czyli od 15.10.2008 r.należy ci się urlop za: połowę października, listopad i grudzień 2008 r.,tj.7,5 dnia.35 dni:12 mies.= 3 dni urlopu za każdy miesiąc x 2,5miesiąca= 7,5 czyli 8 dni urlopu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych