Skocz do zawartości

Urlop zdrowotny dla nauczycieli

wróć do serwisu Kadry 4066 odpowiedzi w tym temacie

#4061 majka

majka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 972 postów

Napisano 09 listopad 2014 - 11:56

Okres przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia niczego nie zmienia w Twoim stosunku pracy, więc cały czas jesteś pełnozatrudnionym nauczycielem, tyle tylko, że nie wykonującym swoich obowiązków zawodowych. Skoro tak, to obowiązują Cię dokładnie takie same procedury rozwiązywania stosunku pracy, jak każdego innego "pracującego" nauczyciela. Dlatego też musisz przed końcem maja złożyć wypowiedzenie, aby Twój stosunek pracy uległ rozwiązaniu z dniem 31.08.

Przez okres urlopu dla poratowania zdrowia otrzymujesz wynagrodzenie zasadnicze ( wg stawki n-la dyplomowanego ) oraz dodatek stażowy, czyli wysługę lat. W czasie wakacji otrzymasz nieco inne wynagrodzenie, a także świadczenie urlopowe w pełnej wysokości. Otrzymasz również odprawę emerytalną w wysokości 3-miesięcznego ostatnio pobieranego wynagrodzenia. Na koniec sierpnia powinnaś też otrzymać świadectwo pracy. Odpowiednie komórki kadrowe powinny Ci też przygotować dokumenty potrzebne do ZUS. Mając to wszystko ( zapytaj w ZUS-ie o szczegóły ) składasz wniosek do ZUS o przyznanie emerytury.

#4062 Gość_Anka

Gość_Anka
  • Goście

Napisano 10 listopad 2014 - 13:31

Dziękuję serdecznie za pomoc i ciepło pozdrawiam.smile.png

Anka

#4063 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 14 listopad 2014 - 17:56

Witaj Maju! Mam mały problem dotyczący zakończenia mojego udpz (od 15.12.2013 do 14.12.2014). W trakcie tego urlopu przeszłam zabieg chirurgiczny, którego termin był trzy razy przesuwany i ostatecznie było to 3.11.br. Nie brałam L4, ponieważ, jak wcześniej pisałaś, mija się to z celem. 18.12.br, a więc już po zakończeniu udpz mam jeszcze mały zabieg usunięcia drutów z operowanego miejsca. Chcę do przerwy świątecznej wziąć jeszcze L4 (przed rozpoczęciem udpz miałam L4 - był inny poważny zabieg - od 1.09.2013 do 14.12.2013), aby dojść do siebie, a od 2 stycznia 2015r. rozpocząć pracę. Czy idąc do lekarza medycyny pracy, mam się zaopatrzyć w zdolność do pracy od lekarza prowadzącego mnie w czasie zabiegów i czy ten lekarz może wystawić mi L4 na okres od 15.12.2014 do 21.12.2014 w dniu, w którym przyjmuje w przychodni przyszpitalnej, czyli w czwartek 11.12.2014 (4  dni wcześniej)? Pozdrawiam Bożena.

#4064 majka

majka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 972 postów

Napisano 14 listopad 2014 - 23:56

Skoro po urlopie dla poratowania zdrowia nie będziesz wracać do pracy, to nie idziesz też na badanie kontrolne do lekarza medycyny pracy. Zaświadczenie z badania kontrolnego przedstawisz w szkole dopiero w momencie powrotu do pracy.

Sprawa tego zwolnienia lekarskiego z przychodni szpitalnej jest w Twoim przypadku nieco skomplikowana. Co prawda przepisy przewidują możliwość wystawienia zwolnienia lekarskiego za okres późniejszy niż od dnia badania, nie później jednak niż czwartego dnia po dniu badania, ale tylko wtedy, gdy:

• bezpośrednio po dniu badania przypadają dni wolne od pracy,
  • badanie jest przeprowadzane w okresie wcześniej orzeczonej niezdolności do pracy.

Niestety, Ty tych dodatkowych kryteriów nie spełnisz, bo przed wystawieniem zwolnienia nie masz orzeczonej niezdolności do pracy. Urlop dla poratowania zdrowia nie jest tego typu niezdolnością do pracy. A może lekarz przyjmuje tam i w piątek… Wtedy spełniłabyś to pierwsze kryterium.

Możesz ewentualnie porozmawiać z lekarzem rodzinnym na temat zwolnienia od 15.12. Przecież chyba jest zorientowany w stanie Twojego zdrowia, więc na podstawie informacji szpitalnej może wystawić swojej pacjentce zwolnienie.

#4065 Gość_Bożena

Gość_Bożena
  • Goście

Napisano 15 listopad 2014 - 10:26

Skoro po urlopie dla poratowania zdrowia nie będziesz wracać do pracy, to nie idziesz też na badanie kontrolne do lekarza medycyny pracy. Zaświadczenie z badania kontrolnego przedstawisz w szkole dopiero w momencie powrotu do pracy.

Sprawa tego zwolnienia lekarskiego z przychodni szpitalnej jest w Twoim przypadku nieco skomplikowana. Co prawda przepisy przewidują możliwość wystawienia zwolnienia lekarskiego za okres późniejszy niż od dnia badania, nie później jednak niż czwartego dnia po dniu badania, ale tylko wtedy, gdy:

• bezpośrednio po dniu badania przypadają dni wolne od pracy,
  • badanie jest przeprowadzane w okresie wcześniej orzeczonej niezdolności do pracy.

Niestety, Ty tych dodatkowych kryteriów nie spełnisz, bo przed wystawieniem zwolnienia nie masz orzeczonej niezdolności do pracy. Urlop dla poratowania zdrowia nie jest tego typu niezdolnością do pracy. A może lekarz przyjmuje tam i w piątek… Wtedy spełniłabyś to pierwsze kryterium.

Możesz ewentualnie porozmawiać z lekarzem rodzinnym na temat zwolnienia od 15.12. Przecież chyba jest zorientowany w stanie Twojego zdrowia, więc na podstawie informacji szpitalnej może wystawić swojej pacjentce zwolnienie.

Dziękuję za rozwianie moich wątpliwości. Myślałam o lekarzu rodzinnym, ale zastanawiałam się nad tym, kto powinien mi wystawić zdolność do pracy po zabiegu, kiedy udam się na badania do medycyny pracy. Myślę, że już sobie poradzę, więc jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam cieplutkosmile.png Bożena.

#4066 Gość_Kinga

Gość_Kinga
  • Goście

Napisano dziś, 17:10

Dobry wieczór Maju!

Czy wiadomo Ci coś o ewentualnych zmianach udawania się na udpz od stycznia 2015 roku czy nadal cisza w tym temacie?

Pozdrawiam Kinga

#4067 majka

majka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 972 postów

Napisano dziś, 19:55

ph34r.png  smile.png !!!!!!!  I bardzo dobrze...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy