Skocz do zawartości

Kamery w szatni

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Kamil

Gość_Kamil
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2014 - 21:55

Witam 

Jestem pracownikiem na umowę Zlecenie  jednej z firm w Polsce.

Umowa zlecenie w danej firmie nie przez firmy pośrednicze.

Ostatnio ginęły rzeczy u nas w Szatni i firma założyła kamery w przebierali. Zgodnie z prawem nie mają prawa ustawić kamer w takich miejscach . Czy jako pracownik przez umowę zlecenie mogę danej firmie założyć sprawę zadośćuczynienia pieniężnego wynikającego z danego faktu . 

#2 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7573 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 19 grudzień 2014 - 22:41

A jakiego zadośćuczynienia oczekujesz? Po pierwsze jeżeli wykonujesz zlecenie w firmie, to nie jesteś pracownikiem tylko zleceniobiorcą.Fakt zalożenia kamer w szatni nie jest w porządku,ale może dobrze,że one zostały założone zaprzestano zapewne kradzieży.Na odszkodowanie bym  nie liczyła.

#3 Gość_k

Gość_k
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2014 - 07:20

A jakiego zadośćuczynienia oczekujesz? Po pierwsze jeżeli wykonujesz zlecenie w firmie, to nie jesteś pracownikiem tylko zleceniobiorcą.Fakt zalożenia kamer w szatni nie jest w porządku,ale może dobrze,że one zostały założone zaprzestano zapewne kradzieży.Na odszkodowanie bym  nie liczyła.

Dobrze? Po to są przepisy żeby ludzie a także firmy ich przestrzegały, z Pani wypowiedzi wynika że niech każdy robi sobie to co chce nie ważne że jest opisane to jako zabronione . 

#4 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7573 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 grudzień 2014 - 14:26

źle mnie zrozumiałeś,nikogo nie namawiam do omijania przepisów.Tylko jest jakiś stopniowy tryb postępowania.Najpierw trzeba zgłosić sprzeciw do zleceniobiorcy,jeżeli to nie pomoże możesz wystąpić na drogę sądową.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych