Skocz do zawartości

świadczenie rehabilitacyjne a rozwiązanie umowy o pracę

wróć do serwisu Kadry 628 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gość_elizza

Gość_elizza
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2008 - 22:21

jak dostanę świadectwo pracy to pierwsze co zrobię to pojdę do pip-u!!!

#62 Gość_elizza

Gość_elizza
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2008 - 22:38

Obowiązek poinformowania pracodawcy o przyczynie dalszej nieobecności po wyczerpaniu okresu pobierania zasiłku chorobowego należy do pracownika. Podstawę stanowi tutaj orzecznictwo uzupełniające: - „Przyznanie świadczenia rehabilitacyjnego bezpośrednio po wyczerpaniu zasiłku chorobowego nie zwalnia pracownika z obowiązku zawiadomienia pracodawcy o przyczynie nieobecności w pracy”- (I PKN 551/1999).czy to znaczy ze muszę poinformowac pracodawcę na piśmie że przyznali mi świadczenie rehabilitacyjne?to zus powinien poinformowac mój zakład pracy o przyznanym świad. rehabil., taka informacje dostałam od lekarza orzecznika.

#63 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2008 - 22:44

ZUS to ZUS a Ty jako pracownik powinnaś powiadomić pracodawcę o przyznaniu świadczenia, bo niby skąd pracodawca ma wiedzieć, że pracownik otrzymał świadczenie. Wszyscy wiemy, że ZUS przeważnie z opóźnieniem powiadamia płatnika składek.

#64 Gość_annaS

Gość_annaS
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2008 - 09:46

Pracownica przebywa na świadczeniu rehabilitacyjnym od 14.02.2008 r. do 13.02.2008Po 3-ch miesiącach przebywania na świadczeniu nie rozwiązałam umowy o pracę, kiedy teraz mogę rozwiązać umowę.

#65 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2008 - 10:02

Co chyba nie tak z podanymi datami :) a umowę możesz rozwiązać w każdej chwili.

#66 Gość_adjak3

Gość_adjak3
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2008 - 13:39

12 lipca kończy mi się zasiłek chorobowy (182 dni).Złożyłam wniosek w ZUS o świadczenie rehabilitacyjne i czekam na komisję. Zakładam, że zostanie mi on przyznany. Jaka będzie data przyznania tego zasiłku jeżeli dostanę wezwanie na komisję np. 30 lipca.

#67 Gość_mmm

Gość_mmm
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2008 - 11:35

chce sie dowiedziec co osoba bedac na swiadczeniu rechabilitacyjnym i po trzech miesiacach jest zwolniona z pracy to co traci? i gdzie ma sie udac po rozwiazaniu umowy z zakładem pracy zeby byc ubezpieczonym ?

#68 Gość_wsa

Gość_wsa
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2008 - 11:57

Nic nie traci.Jeżeli nie ma po świadczeniu rehabilitacyjnym przyznanej renty to żeby być ubezpieczonym rejestruje się w Urzędzie pracy

#69 Gość_mmm

Gość_mmm
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2008 - 16:42

a jesli po upływie roku swiadczen rechabilitacyjnych otrzyma taka osoba rente to co traci wtedy ? i czy do urzedu pracy trzeba sie zarejestrowac po Zwolnieniu z pracy czy zakonczeniu swiadczen rechabilitacyjnych ?

#70 Gość_mira

Gość_mira
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2008 - 16:48

Do ISI: co to za firma, że chce zwolnić po 3 miesiącach pracownika, który ma przyznane świadczenie na 4 miesiące?!!!

#71 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2008 - 20:52

chce sie dowiedzieć kiedy osoba bedaca na swiadczeniu rechabilitacyjnym która jest zwolniona z pracy ma sie zarejestrowac w urzedzie pracy ? czy po zwolnieniu z pracy czy po zakonczeniu świadczen rechabilitacyjnych ? bo zus chyba przejmuje dalsze ubezpieczenie w okresie swiadczen rechabilitacyjnych ? ....prosze o odpowiedz.....

#72 Gość_xx

Gość_xx
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2008 - 15:49

Witam.Mam pytanie.Aktualnie przebywam na świadczeniu rehabilitacyjnym,zostały mi jeszcze 2 miesiące a zastanawiam się nad rozwiązaniem umowy o pracę.Czy w takim przypadku stracę prawo do pobierania pieniędzy ze świadczenia,czy pomimo rezygnacji z pracy ZUS i tak będzie mi je wypłacał do momentu uplynięcia 3-miesięcy?Proszę o pomoc

#73 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2008 - 15:53

Ale dlaczego chcesz rozwiązywac umowę i dzialać na swoją niekorzyść?! Innej pracy nie podejmiesz przecież.

#74 Gość_wer

Gość_wer
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2008 - 15:53

Po co chcesz rozwiązaqć umowę o pracę , masz na to jeszcze czas. A poza tym jeśli poświadczeniu ZUS przyzna Ci rentę to będzie Ci należała się odprawa z zakładu pracy. Dobrze się zastanów

#75 Gość_xx

Gość_xx
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2008 - 16:02

Bo planujemy z rodziną wyprowadzić się do Stanów:(((

#76 Gość_wer

Gość_wer
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2008 - 16:09

szczerze nie wiem co poradzić w tej sytuacji, może zołza się wypowie

#77 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2008 - 16:17

Wystąp do pracodawcy o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron z ostatnim dniem świadczenia rehabilitacyjnego.

#78 Gość_xx

Gość_xx
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2008 - 16:56

Wiem,takie rozwiązanie byłoby najlepszym wyjściem,ale obawiam się,że nie mam tyle czasu i nie mogę tyle czekać.Chcę tylko wiedzieć,jakie konsekwencje podjęcia takiej decyzji mnie czekają,Z góry bardzo dziękuję

#79 Gość_aaaga

Gość_aaaga
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2008 - 17:21

Kochani,przebywam na L4 od 19 .05.2008,ustał stosunek pracy i zasiłek wypłaca mi ZUS.Mam głeboką depresje i nie czuje sie jeszcze na siłach ,by podjac prace ,ale niedługo upłynie mi 182 dni .Nie wiem ,czy powinnam wystapic o swiadczenie rehabilitacyjne ?Czy mi przysługuje ,a poza tym co jeśli sie okarze,ze jestem w ciąży ,co bedzie jeśli uplyna mi 182 .Prosze pomózcie mi ,bo nie wiem co mam robic ,nie mam juz na nic siły.

#80 Gość_zohsia

Gość_zohsia
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2008 - 17:39

Proszę o pomoc. Mam przyznane świadczenie rehabilitacyjne na 5 miesięcy i czy po 3 miesiącach mogę je przerwać i wrócić do pracy? jeżeli tak to co powinnam zrobić? błagam o pomoc w tej sprawie. Dzwoniłam do ZUS i jedna pani powiedziała mi że tego nie da się przerwać bo jest niezdolnośc do pracy a inna pani powiedziała że mój lekarz prowadzący musi wypisać mi zaświadczenie że jestem zdolna do pracy na danym stanowisku i musi zbadać mnie lekarz zakładowy. czy trzeba informować ZUS?? już nie wiem kogo słuchać

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych