Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy za wypadek w drodze do pracy lub z pracy przysługuje odszkodowanie?

wróć do serwisu Kadry 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515412 postów

Napisano 03 listopad 2014 - 13:48

Oprócz wypadków przy pracy wyróżniamy wypadki w drodze do pracy i z pracy. Jakie świadczenia przysługują pracownikowi z tytułu takiego nagłego zdarzenia? Czy może liczyć na jednorazowe odszkodowanie z ZUS?

Powrót do artykułu: Czy za wypadek w drodze do pracy lub z pracy przysługuje odszkodowanie?

#2 Guest_alex

Guest_alex
  • Goście

Napisano 03 listopad 2014 - 13:48

Odzyskiwaniem takich odszkodowąń zajmują się nawet firmy typu EUCO.

#3 Guest_mery

Guest_mery
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2015 - 07:36

"Pracownik poszkodowany w wyniku wypadku w drodze do pracy lub z pracy, jeżeli stał się niezdolny do pracy, ma prawo do pełnego wynagrodzenia w okresie niezdolności przez łączny okres 215 dni." Gratuluję autorowi wyobraźni. Oby tylko nikt nie skorzystał z jego wyjaśnień. Okres zasiłkowy, czyli czas, przez jaki można pobierać wynagrodzenie chorobowe i zasiłek, trwa 182 dni, a jedynie wyjątkowo dłużej – do 270 dni – gdy przyczyną niezdolności do pracy jest gruźlica lub gdy absencja przypada w czasie ciąży. Tak stanowi art. 8 ustawy z 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (tekst jedn. DzU z 2010 r. nr 77, poz. 512 ze zm.).

#4 Guest_doora

Guest_doora
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2015 - 08:59

Mam nadzieję, że nikt nie przeczyta tego artykułu, bo to same bzdury. Zasiłek chorobowy wypadkowy wypłacany przez ZUS – przysługuje poszkodowanemu w wysokości 100% podstawy wymiaru. Prawo do zasiłku przysługuje – niezależne od okresu ubezpieczenia – już od pierwszego dnia niezdolności do pracy z powodu wypadku przy pracy. Zasiłek nie przysługuje za okresy, za które ubezpieczony miał – na podstawie innych przepisów prawnych (np. art. 92 Kodeksu pracy) – prawo do wynagrodzenia, stypendium lub innego świadczenia za czas niezdolności do pracy. Pracodawca NIE wypłaca wynagrodzenia chorobowego, bo zasiłek wypadkowy przysługuje już od pierwszego dnia niezdolności do pracy. Warunkiem jest sporządzenie protokołu wypadkowego,

#5 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 03 marzec 2016 - 11:06

Witam właśnie jestem w podobnej sytuacji . Miałam wypadek w styczniu w drodze do pracy poślizgnęłam się na krawężniku i uderzyłam głową o podłoże . Niestety nie było świadków wypadku , po tym zdarzeniu pozbierałam się i udałam się do pracy . Bardzo źle się czułam więc poinformowałam pracodawce telefonicznie o zaistniałym wypadku , po czym udałam się do przychodni (mogłam zadzwonić na pogotowie ale myślałam że to przejdzie po lekach przeciwbólowych ) stamtąd przetransportowano mnie do szpitala . Po badaniach wypisano mnie do domu . Od tego dnia byłam na zwolnieniu . Do dnia dzisiejszego nadal mam zwolnienie . Od tamtego zdarzenia minęło już ok 3 miesięcy pracodawca jeszcze nie wypłacił mi wynagrodzenia za styczeń (bo pierwszy mc płaci pracodawca tak poinformowano mnie w zusie ) , byłam z tym problemem w inspekcji pracy. Wczoraj byłam w ZUSie i tam otrzymałam informacje iż nie przysługuje mi odszkodowanie , dodatkowo zaniepokoiło mnie to że zus nie wypłaci mi wypadkowego bo przepisy się zmieniły . Byłam też u radcy prawnego ten zapewnił mnie że powinnam otrzymać odszkodowanie. Nie wiem teraz czy zmieniły się przepisy .

#6 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 953 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 13:34

Witam właśnie jestem w podobnej sytuacji . Miałam wypadek w styczniu w drodze do pracy poślizgnęłam się na krawężniku i uderzyłam głową o podłoże . Niestety nie było świadków wypadku , po tym zdarzeniu pozbierałam się i udałam się do pracy . Bardzo źle się czułam więc poinformowałam pracodawce telefonicznie o zaistniałym wypadku , po czym udałam się do przychodni (mogłam zadzwonić na pogotowie ale myślałam że to przejdzie po lekach przeciwbólowych ) stamtąd przetransportowano mnie do szpitala . Po badaniach wypisano mnie do domu . Od tego dnia byłam na zwolnieniu . Do dnia dzisiejszego nadal mam zwolnienie . Od tamtego zdarzenia minęło już ok 3 miesięcy pracodawca jeszcze nie wypłacił mi wynagrodzenia za styczeń (bo pierwszy mc płaci pracodawca tak poinformowano mnie w zusie ) , byłam z tym problemem w inspekcji pracy. Wczoraj byłam w ZUSie i tam otrzymałam informacje iż nie przysługuje mi odszkodowanie , dodatkowo zaniepokoiło mnie to że zus nie wypłaci mi wypadkowego bo przepisy się zmieniły . Byłam też u radcy prawnego ten zapewnił mnie że powinnam otrzymać odszkodowanie. Nie wiem teraz czy zmieniły się przepisy .

Najpierw zdarzenie powinno być uznane za wypadek w drodze do pracy, czyli pracodawca powinien ustalić okoliczności wypadku itd. 

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

#7 Margola

Margola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 12:49

No i problem w tym, że nie masz świadków. Nie możesz udowodnić, ze stało się to w miejscu, w którym się stało, ani w czasie, w którym twierdzisz.

#8 Guest_Wiolka 2016-03-09

Guest_Wiolka 2016-03-09
  • Goście

Napisano 09 marzec 2016 - 18:48

Witam ja też się znalazłam w podobnej sytuacji,miałam wypadek w październiku 29-10-2015 r w drodze do pracy.Wysiadając z miałam zastawione drzwi wyjściowe wózkiem na zakupy,pesząc się do wyjścia zostałam popchnięta i nogą zaczepiłam o drzwi w autobusie i wypadłam. tłum ludzi autobus odjechał ja szybko wstałam i usiadłam na przystanku by ochłonąć świadków też nie mam. Ale jak chciałam wstać i iść do pracy okazało się że strasznie boli mnie noga i ręka zadzwoniłam po koleżankę która mnie taksówką podwiozła do pracy.Została poinformowana dyrekcja szkoły i wezwana karetka do miejsca pracy,zabrali mnie na barską do szpitala ortopedycznego gdzie stwierdzono mi złamanie końca bliższego,głowy kości promieniowej prawej,wróciłam do pracy po zwolnieniu 02-03-2016 r.Też usłyszałam że nie otrzymam odszkodowania w drodze do pracy

#9 Guest_Daria

Guest_Daria
  • Goście

Napisano 10 marzec 2016 - 13:25

O to, czy odszkodowanie się należy, najlepiej dopytać prawnika. Za wstępną poradę o odszkodowaniach w kancelarii Meritum się nie płaci, polecam, wystarczy napisać na biuro@meritumodszkodowania.pl Pani Mikołajczyk specjalizuje się w trudnych sprawach o odszkodowania, jest miła i profesjonalna smile.png

#10 Margola

Margola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 18 marzec 2016 - 10:52

W większości kancelarii nie płaci się za analizę sprawy. W Aegerze również, a jednak kontakt telefoniczny jest o wiele pewniejszy, bo człowiek wyczuje czy rozmawia z prawnikiem czy z sekretarką, która nie ma pojęcia o czym mówi, a tak, niestety bywa w przypadku kontaktu mailowego. Dość, że w większości wypadków bardzo długo czeka się na odpowiedź, to jeszcze cholera wie kto odpowiada na maila. 

#11 Guest_Michałek

Guest_Michałek
  • Goście

Napisano 09 maj 2016 - 11:34

Z odszkodowaniami to sam się na tym za dobrze nie znam, a żaden ze znajomych nie był mi w stanie podpowiedziec więc sam poszperałem w internecie i sporo konkretów znalazłem dopiero na odszkodowaniamotoryzacyjne.pl w razie czego wiem gdzie szukać później info

#12 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2016 - 08:03

Do tej pory nie miałem nigdy problemów z ubezpieczycielami, do tej pory czyli w zasadzie do ubiegłej jesieni, kiedy to uległem wypadkowi w drodze do pracy. schody zaczęły się kiedy próbowałem uzyskać z tego tytułu należne mi odszkodowanie. Myślałem że to stracona sprawa, ale dowiedziałem się że przypadkami podobnymi do mojego na co dzień zajmuje się poznańska firma Xaltum - świetnie się złożyło że na nich trafiłem. Bardzo mi pomogli w uzyskaniu odszkodowania.

#13 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2016 - 21:53

marketing internetowy rodem z lat '90, pogratulować

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 maj 2017 - 14:48

czy chorobowe za wypadek w drodze z pracy to 100procent uposarzenia

#15 Guest_Gość

Guest_Gość