Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki vat na projekt graficzny

projekt vat

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 an1

an1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 sierpień 2014 - 13:08

Witam,

jaki jest vat na usługi projektowania graficznego? Np. projekt logo, wizytówki, baneru itp.? Czy takie usługi zaliczają się do stawki 8% czy 23%? 

#2 Guest_Paulina Ciepła

Guest_Paulina Ciepła
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2014 - 09:42

Witam,

jaki jest vat na usługi projektowania graficznego? Np. projekt logo, wizytówki, baneru itp.? Czy takie usługi zaliczają się do stawki 8% czy 23%? 

Witam

Wykaz towarów i usług opodatkowanych stawką podatku w wysokości 8% zawarto w załączniku nr 3 do ustawy dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. W poz. 181 tego załącznika wymienione zostały usługi twórców i artystów wykonawców w rozumieniu przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych wynagradzane w formie honorariów za przekazanie lub udzielenie licencji do praw autorskich lub praw do artystycznego wykonania.

Jeśli artysta wykonał utwór, który jest przedmiotem autorskich praw majątkowych, a następnie zgodnie z umową przeniósł go na nabywcę, to do tej czynności należy stosować 8-proc. stawkę podatku od towarów i usług.

Z poważaniem

Paulina Ciepła

#3 an1

an1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 27 sierpień 2014 - 10:35

Dziękuję za odpowiedź. Tak też myślałam, niemniej moja księgowa cały czas upiera się przy 23%...

#4 kamila02

kamila02

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 wrzesień 2014 - 14:25

Hej ale jeżeli prowadzę działalność gospodarczą i zatrudniam 1 os. na umowę o pracę, w mojej ofercie są zarówno strony internetowe i usługi związane z promocją. To jeśli podpisze z klientem umowę na stworzenie tylko projektu graficznego strony lub logo z przeniesieniem praw, to wystawiam fakturę z 8 % VAT ? 

#5 SalSoft Księgowość

SalSoft Księgowość

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 03 październik 2014 - 23:01

Sprzedaż praw autorskich do projektu lub opracowania graficznego opodatkowana jest stawką 8%. (Stawką 23% opodatkowana byłaby sprzedaż np. wizytówek zawierających określony projekt graficzny).

Trzeba również pamiętać, że taki projekt musi spełniać kilka warunków żeby stać się przedmiotem prawa autorskiego tzn. musi mieć cechy dzieła twórczego o indywidualnym charakterze.

Nie może to być więc projekt typowy, wykonywany standardowo. Powinien cechować się indywidualnością, kreatywnością i niepowtarzalnością.

Biuro rachunkowe - księgowość i podatki dla Twojej firmy: www.solidnaksiegowa.com

#6 Banhar

Banhar

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 marzec 2017 - 07:50

No 8 % jest ja jak robiłem sobie teczki i plakaty w drukarni to było o 8 a było to dość stosunkowo niedawno wiec raczej od tego czasu nic się nie zmieniło a warto jednak wiedzieć ile vatu wychodzi za ten projekt.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: projekt, vat

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych