Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop wypoczynkowy po urlopie rodzicielskim

wróć do serwisu Kadry 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515346 postów

Napisano 02 lipiec 2014 - 21:36

Zmiany w okresie trwania urlopu macierzyńskiego oraz nowe uprawnienia rodzicielskie spowodowały, że czas opieki rodzicielskiej pracownika znacznie się wydłużył. Pomimo i tak długiej absencji w pracy wielu rodziców decyduje się na przedłużenie urlopu rodzicielskiego urlopem wypoczynkowym w celu wydłużenia czasu spędzanego ze swoim dzieckiem.

Powrót do artykułu: Urlop wypoczynkowy po urlopie rodzicielskim

#2 Guest_mama

Guest_mama
  • Goście

Napisano 10 październik 2014 - 13:17

Witam,jestem aktualnie na urlopie wypoczynkowym,po rocznym urlopie rodzicielskim.mam pytanie jak powinien pracodawca policzyć mi wynagrodzenie za ten urlop,czy jest to średnia z ostatnich 3 miesiecy sprzed okresu chorobowego,czy liczy się akord,dodatek za godziny nocne,premie,nadgodziny?Bardzo proszę o odp.

#3 Guest_snajperka

Guest_snajperka
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2015 - 11:27

urlop wypoczynkowy który przysługuje za okres urlopu rodzicielskiego to WYKORZYSTYWANIE "DOJENIE" pracodawcy na siłę. Skoro Państwo Polskie jest takie hojne to niech ZUS wypłaca takie rzeczy z własnej kieszeni bo to jest NIENORMALNE!!!!!!

#4 Guest_Matka

Guest_Matka
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2016 - 22:33

Dzien Dobry. Czy po urlopie macierzynskim moge wybrac 2 tygodnie urlopu wypoczynkowego i ponownie po tych dwoch tygodniach powrocic do dodatkowego urlopu macierzynskiego? W ZFSS widnieje zapis ze warunkiem otrzymania dofinansowania do wczasow (tzw. Wczasy pod grusza) przysluguja sie pracownikowi jesli wykorzysta 2 tygodnie urlopu wypoczynkowego. Ja pracujac pol roku o tym wczesniej nie pomyslalam wiec nie wybralam urlopu wypoczynkowego aby moc otrzymac swiadczenie. Stad moje pytanie: czy po obowiazkowym urlopie macierzynskim moge wybrac 2 tygodnie urlopu wypoczynkowego, a po nim powrocic na dodatkowy urlop macierzynski i pozniej rodzicielski?

#5 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7819 postów

Napisano 01 lipiec 2016 - 07:35

nie możesz, część urlopu rodzicielskiego musi przypadać bezpośrednio po macierzynskim;

#6 Guest_Matka

Guest_Matka
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2016 - 13:04

A gdybym wykorzystala po macierzynskim - a przed macierzynskim dodatkowym? Wowczad rodzicielski wzielabym po macierzynskim.

#7 Guest_Pracownik

Guest_Pracownik
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2016 - 12:36

Dzień dobry, czy pracownica przebywająca obecnie na urlopie rodzicielskim, która chce wykorzystać urlop wypoczynkowy bezpośrednio po urlopie rodzicielskim musi złożyć tylko podanie o udzielenie urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po urlopie rodzicielskim czy musi złożyć również podanie o przywrócenie do pracy i podanie o urlop wypoczynkowy?

#8 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7819 postów

Napisano 12 sierpień 2016 - 12:54

tylko wniosek o urlop wypoczynkowy

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2016 - 17:46

Witam, Czy po urlopie macierzyńskim trzeba wykorzystać cały zaległy urlop wypoczynkowy? Zależy mi aby rozłożyć urlop tak, by dziecko powoli przyzwyczaiło się do braku matki. Niestety z uwagi na to, że macierzyński kończy mi się we wrześniu pracodawca chce abym wykorzystała cały urlop należny za 2015 rok. Czy jest to konieczne?

#10 Guest_Pracownica

Guest_Pracownica
  • Goście

Napisano 03 luty 2017 - 22:54

witam. obecnie przebywam na urlopie rodzicielskim do dnia 23.03.2017 i chciałabym skorzystac z urlopu wychowawczego ale mam zaległu urlop wypoczynkowy z przed 2 lat ... czy powinnam najpierw złożyc podanie o urlop wypoczynkowy ??? prosze mi pomóc jak ma wygladac to krok po kroku co powinnam zrobić????

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 luty 2017 - 11:31

witam. obecnie przebywam na urlopie rodzicielskim do dnia 23.03.2017 i chciałabym skorzystac z urlopu wychowawczego ale mam zaległu urlop wypoczynkowy z przed 2 lat ... czy powinnam najpierw złożyc podanie o urlop wypoczynkowy ??? prosze mi pomóc jak ma wygladac to krok po kroku co powinnam zrobić????

Możesz złożyć podanie o urlop wypoczynkowy na kilka dni przed zakończeniem urlopu rodzicielskiego, ale możesz także wykorzystać ten urlop po wykorzystaniu urlopu wychowawczego. Nie przepadnie. O urlop wychowawczy musisz wystąpić 21 dni przed rozpoczęciem jego wykorzystywania.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 luty 2017 - 11:35

Witam, Obecnie jestem na urlopie wypoczynkowym,po macierzyńskim. Wynagrodzenie,które dostałam to 1930 na urlopie wyp. Natomiast jeszcze przed macierzyńskim i l4 z tytułu ciązy zarabiałam srednio 2600 (1700 podstawa i 900 premia). Proszę o pomoc i wyjaśnienie czemu dostałam tak mało skoro urlop wyliczany jest jako srednia ostatnich 3 miesiecy.

#13 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 15:38

Zgadzam się , to jest przecież urlop od urlopu , państwowy pracodawca ma na to  podatki , prywatny duzy zyski z pracy innych  pracowników, mały  pracodawca zatrudniający  np. dwie osoby  musi sam zapracować na  urlop pracownicy  będącej   wczesniej nieobecna w pracy rok albo prawie dwa jak wykorzystywała  jeszcze  l-4 w ciązy  ! , to jest chore bo obcy człowiek musi  miesiącami pracować na to żeby tej kobiecie wypłacić urlop za ...urlop , a wcześniej jeszcze za 33 dni L-4 , nic dziwnego ,że mali pracodawcy nie chcą zatrudniać kobiet na umowy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych