Skocz do zawartości

ukonczone studia wyzsze bez obrony pracy mag.

wróć do serwisu Kadry 51 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_kaja

Gość_kaja
  • Goście

Napisano 10 maj 2009 - 17:11

Witam!Mam takie pytanko do PanstwaSkonczylam studia, ale niestety nie obronilam sie, nie mam magistra.Chcialabym sie dowiedzieć, ile lat przepracowanych mam 8 czy mniej:)))pozdrawiam kaja

#2 Gość_zen

Gość_zen
  • Goście

Napisano 10 maj 2009 - 18:05

lat przepracowanych nie masz żadnychabsolwent posiadający dyplom licencjata, ma prawo do wliczenia 8 lat do stażu pracy, od którego zależy wymiar urlopu.

#3 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 10 maj 2009 - 23:04

ale jak praca jest nie obroniona to zalicza się tylko szkołę średnią

#4 Gość_xz

Gość_xz
  • Goście

Napisano 11 maj 2009 - 13:08

ukończone sudia 1 stopnia i licencjat- 8 lat się liczy

#5 Gość_E

Gość_E
  • Goście

Napisano 11 maj 2009 - 13:09

do xzale kaja nie napisała że skończyła licencjat

#6 Gość_Donna

Gość_Donna
  • Goście

Napisano 11 maj 2009 - 14:37

jeśli ma skończone studia wyższe to liczy się 8 lat obrona nie ma nic do tego

#7 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 11 maj 2009 - 14:40

Otóż, Donna, mylisz się, do obliczenia wymiaru urlopu liczy się ukończona szkoła (także wyższ). Przy czym tak samo traktuje sie ukończone (obronione) studia licencjackie jak i studia magisterskie - 8 lat (Art. 155 k.p.).

#8 Gość_Marcin

Gość_Marcin
  • Goście

Napisano 11 maj 2009 - 15:11

hejwięc po pierwsze- jeśli nie zdałaś egzaminu magisterskiego studia nie wliczają ci sie do stażu pracypo drugie- jeśli posiadasz już tytuł licencjata, to wlicza ci sie 8 lat

#9 Gość_Donna

Gość_Donna
  • Goście

Napisano 11 maj 2009 - 15:47

w art. 155 jest napisane o ukończeniu szkoły a nie obronie pracy. Więc można ukończyć szkołę wyższą , nie obronić tytułu magistra i mieć zaliczone 8 lat do wymiaru urlopu. A Kaja napisała, że ukończyła studia a nie obroniła pracy, więc zalicza się jej 8 lat.

#10 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 11 maj 2009 - 16:55

Donna nie masz racji :W maju br. zatrudniliśmy pracownika, który przez 5 lat studiował na politechnice. Jednak nie przystąpił do egzaminu dyplomowego, który miał być połączony z obroną pracy magisterskiej. Jak dla tej osoby ustalić wymiar przysługującego urlopu? Pracodawca nie może zaliczyć do stażu, od którego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego, okresu nauki w szkole wyższej, nieudokumentowanego dyplomem ukończenia tej szkoły. Jak bowiem wynika z przepisów ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. nr 164, poz. 1365; ostatnia zmiana w Dz. U. z 2007 r. nr 180, poz. 1280), tylko taki dokument potwierdza ukończenie studiów wyższych i zdobycie odpowiedniego tytułu zawodowego.

#11 Gość_Ane

Gość_Ane
  • Goście

Napisano 11 maj 2009 - 17:07

marg ma rację

#12 Gość_Donna

Gość_Donna
  • Goście

Napisano 12 maj 2009 - 08:24

a jak ma się do waszych wypowiedzi absolutorium lub ukończone liceum i nie zaliczona matura . Czy zdanie matury to ukończenie liceum czy ukończenie liceum to jedno a zdanie matury to drugie? Myślę, że nie można łączyć uzyskania absolutorium po ukończonych studiach i obronay pracy magisterskiej.

#13 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 12 maj 2009 - 08:48

Donna, ja to już przerabiałam (to znaczy - myślałam kiedyś podobnie). Ukończenie liceum (absolutorium) - otrzymujesz św. ukończenia szkoły średniej a matura wcale nie jest do tego potrzebna, ani obowiązkowa. Co innego ze studiami, o ukończonych studiach mówi się wyłącznie po obronie pracy magisterskiej (przypomnij sobie afery z byłym prezydentem). Tak mówi ustawa o szkolnictwie wyższem bodajże.

#14 Gość_Donna

Gość_Donna
  • Goście

Napisano 12 maj 2009 - 09:02

Zołza serdecznie pozdrawiam ale nie mogę się zgodzić,że po ukończeniu szkoły średniej otrzymujesz świadectwo a po ukonczeniu studiów nie. Absolutorium jest świadectwem ukończenia studiów. Więc po ukończeniu liceum bez matury to 4 lata do urlopu a po uzyskaniu absolutorium bez obrony pracy też 4 lata? coś mi tu nie gra.

#15 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 12 maj 2009 - 09:26

USTAWAz dnia 27 lipca 2005 r.Prawo o szkolnictwie wyższymDział ISystem szkolnictwa wyższegoRozdział 1Przepisy ogólne...Art. 2.1. Użyte w ustawie określenia oznaczają:...5) studia wyższe - studia prowadzone przez uczelnię posiadającą uprawnieniado ich prowadzenia, kończące się uzyskaniem odpowiedniego tytułuzawodowego;6) tytuł zawodowy - tytuł licencjata, inżyniera, magistra lub tytuł równorzędny;7) studia pierwszego stopnia - studia licencjackie lub inżynierskie,umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności w określonym zakresiekształcenia, przygotowujące do pracy w określonym zawodzie, kończące sięuzyskaniem tytułu licencjata albo inżyniera;8) studia drugiego stopnia - studia magisterskie, umożliwiające uzyskaniespecjalistycznej wiedzy w określonym zakresie kształcenia, jak równieżprzygotowujące do twórczej pracy w określonym zawodzie, kończące sięuzyskaniem tytułu magistra albo tytułu równorzędnego;

#16 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 12 maj 2009 - 09:27

Szczególną uwagę zwróc na pkt. 5.

#17 Gość_Donna

Gość_Donna
  • Goście

Napisano 12 maj 2009 - 09:38

Bardzo dziękuję za polemikę w temacie, ustawa mówi o uprawnieniach szkolnictwa, każda szkoła średnia i wyższa musi uzyskać urawnienia do prowadzenia kierunku, którego program jest całością (matura, obrona). Ale maturę lub obrone uzyskujesz po zakończonej szkole. Kodeks pracy mówi o ukończonej szkole więc kochana zołzo tak jak to często w naszym kodeksie bywa ..."moim zdaniem..." i tym miłym akcentem serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za bardzo sympatyczną i pouczającą wymiane informacj.

#18 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 12 maj 2009 - 09:41

No cóż, właściwie jeśli będziesz w praktyce stosować się do swojej interpretacji, będziesz działać na korzyść pracownika. Pytanie tylko, co na to pracodawca...Pozdrawiam :(

#19 Gość_kajja

Gość_kajja
  • Goście

Napisano 12 maj 2009 - 11:40

Witam,aby nie było wątpliwości...USTAWA z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym Art. 167. 2. Datą ukończenia studiów jest data złożenia egzaminu dyplomowego, w przypadku kierunków lekarskiego, lekarsko-dentystycznego i weterynarii - data złożenia ostatniego wymaganego planem studiów egzaminu, a w przypadku kierunku farmacja - data zaliczenia ostatniej, przewidzianej w planie studiów praktyki.

#20 Gość_Przemo

Gość_Przemo
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2009 - 14:21

Witam!!! Czy jesli ukonczyłem nauke na studiach I stopnia ze wszystkimi zdanymi egzaminami oraz odbylem praktyke obowiazkową w przedsiebiorstwie lecz nie podchodzilem do obrony pracy licencjackiej czy z tego tytulu przysluguje mi jakies zaswiadczenie ze wogole uczeszczczalem na taka uczelnie czy uczelnia powinna wydac mi jakis kwit.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy