Skocz do zawartości

Zasiłek dla bezrobotnych po zakończeniu działalności gospodarczej

wróć do serwisu Moja Firma 39 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_pineskaa25

Gość_pineskaa25
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 13:35

Czy wy nie potraficie czytać ze zrozumieniem? Aby dostać zasiłek trzeba płacić przez 12-m-cy pełny zus /w tym składke na F.P./. To samo dotyczy umów o pracę - równiez konieczne jest uzyskiwanie min.najniższego wynagrodzenia aby po roku móc skorzystać z kuronia.

#22 Gość_pineskaa25

Gość_pineskaa25
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 13:37

Do Marcela - proszę upewnić się w UP bo tego nie jestem pewna czy nie nalezy się Panu kuroniówka.Nie piszę Pan kiedy lub czy wogóle zakończył Pan prace na etacie.

#23 Gość_magi

Gość_magi
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2011 - 21:55

prowadziłam działalność 3 lata teraz chciałabym,zrezygnować 12 miesięcy bylam na pełnych składkach ale zdarzały mi się okresy chorobowe czy ma to jakieś znaczenie przy ubieganiu się o zasiłek?

#24 Gość_wiracha

Gość_wiracha
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2011 - 11:39

witam niewiem czy te wypowiedzi są poparte faktami ale moja żona nie przekroczyła 2 lat prowadzonej działalnosi i zasiłek pobierała bo jej przysługiwał w związku z tym prosze nie pisa bzdur jesli się niema 100% pewnosci prosze sobie znalezc i przeczytac definicje i prawa osoby bezrobotnej

#25 Gość_bezrobotny

Gość_bezrobotny
  • Goście

Napisano 14 luty 2011 - 18:44

witam, WUP przyznał mi zasiłek dla bezrobotnych który przysługuje od 18 lutego ,i mam pytanie czy tego dnia otrzymam już czy dopiero za mies.

#26 Gość_krus

Gość_krus
  • Goście

Napisano 09 marzec 2011 - 16:02

Witam, czy jeżeli zamknąłem działalność , którą prowadziłem przez 10 lat i początkowo byłem ok 5 lat na ZUSie a potem W KRUS czy przysługuje mi zasiłek z PUP?

#27 Gość_sol

Gość_sol
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2011 - 17:02

w PUP zasiłek przysługuje osobie, która przez okres 12 m-cy w ciągu 18 miesięcy była w stosunku pracy lub wykonywała inną pracę i były opłacane składki na Fundusz Pracy. Zasiłek jest przez PUp wypłacany po 7 dniach od dnia przyznania prawa do zasiłku, zawsze termin wpłaty podawany jest przy kasie. Zasiłek nalicza się za każdy miesiąc, czyli jesśli rejestracja była 18 danego miesiąca, trzeba odczekać 7 dni i od dnia 25 naliczany jest zasiłek do końca tego miesiąca. Taka kwotę sie dostaje

#28 Gość_sol

Gość_sol
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2011 - 17:03

Z tego co wiem, WUP przyznaje zasiłek na podstawie druku E-301, podejrzewam, że trzeba spełniać takie same wymogi jak w PUP

#29 Gość_sol

Gość_sol
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2011 - 17:04

w PUP zasiłek przysługuje osobie, która przez okres 12 m-cy w ciągu 18 miesięcy była w stosunku pracy lub wykonywała inną pracę i były opłacane składki na Fundusz Pracy. Zasiłek jest przez PUp wypłacany po 7 dniach od dnia przyznania prawa do zasiłku, zawsze termin wpłaty podawany jest przy kasie. Zasiłek nalicza się za każdy miesiąc, czyli jesśli rejestracja była 18 danego miesiąca, trzeba odczekać 7 dni i od dnia 25 naliczany jest zasiłek do końca tego miesiąca. Taka kwotę sie dostaje

#30 Gość_klops

Gość_klops
  • Goście

Napisano 23 październik 2011 - 01:45

Nie prościej zapytać o to wszystko w poszczegolnych oddziałach PUP? Czasem nawet tylko zadzwonić wstarczy. Ludzie, przez ten internet to sie to spoleczeństwo rozleniwiło jak cholera.

#31 Gość_ja

Gość_ja
  • Goście

Napisano 28 październik 2011 - 13:49

A co jeśli pracuję na pełny etat i prowadzę działalność gosp która nie przynosi dochodu. Jak mnie zwolnili z pracy na etat i zamykam firme ktora nie wnosi dochodów to mam prawo do zasilku?

#32 Gość_Gogo

Gość_Gogo
  • Goście

Napisano 14 luty 2012 - 20:59

Chcę zakończyć działalność a mam 59 lat i okazuje się, że nie powinnam płacić Funduszu Pracy po 55 roku życia. W PUP powiedzieli, że w związku z tym nie należy mi się zasiłek dla bezrobotnych.

#33 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2012 - 20:10

Pobierałam zasiłek przez 9m-c (w naszym rejonie przysługuje na 1 rok).Otrzymałam dotację z Pup, opłacałam niski Zus i po roku zakończyłam działaność.Mam pytanie czy po likwidacji firmy będę mogła nadal pobierać dalszą część zasiłku( do pełnego roku) . Z góry dziękuję za odp.Pozdrawiam

witam mam pytanie prowadze własną działalnosc od 6 m-cy i chce ją zamknąc bo nie przynosi zysku czy dostane kuroniówke bo przed założeniem odebrałem dwie kuroniówki ,działalnosc założyłem sam w gminie i nie dostałem żadnych pieniędzy z UP

#34 Gość_jaa

Gość_jaa
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2012 - 14:59

witam jezeli w trakcie prowadzenia dzialalnosci na niskim zusie bede oplacala dodatkowo fundusz pracy to tez niebedzie mi przyslugiwala kuroniówka??

#35 Gość_Zniesmaczony

Gość_Zniesmaczony
  • Goście

Napisano 14 październik 2012 - 20:58

Debile z brakiem podstawowej zdolnosci czytania ze zrozumieniem marnuja kase z dotacji :/ Az sie noz w kieszeni otwiera podczas czytania takich postow :/

#36 Gość_terefere

Gość_terefere
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2013 - 11:33

Kase z dotacji to marunje nasz ZUS

#37 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2013 - 12:44

witam, mam 57 lat prowadziłam działalność przez 22 lata z uwagi na obecną sytuacje na rynku muszę działalność zlikwidować, płaciłam pełny ZUS, czy mogę skorzystać z zasiłku dla bezrobotnych, a później przejść na zasiłek przedemerytalny? Pozdrawiam i z góry dziękuje za udzielone odpowiedzi. 

#38 Gość_SYLWIA

Gość_SYLWIA
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 18:49

czy po roku czasu prowadzonej działalności gospodarczej gdzie mam pracę w sezonie lepiej zawiesić działalność czy zlikwidować ?

zasiłku to nie dostanę po nie opłacałam składek na f.pracy i jestem po dotacji z Wup-u

#39 Gość_Kaska

Gość_Kaska
  • Goście

Napisano 05 luty 2014 - 22:04

Witam,moze ktos mi doradzi...od 2010 roku prowadze dzialalnosc i place niski zus(zdrowotne) przez caly czas trwania DG ze wzgledu na to,iz pobieram rente rodzinna i z uwagi na to ze od renty odprowadzam juz skladke to od dzialalnosci przysluguje mi mozliwosc oplacania tylko zdrowotnego.Czy po zamknieciu DG przysluguje mi kuroń,czy placenie niskiego zusu ze wzgledu na rente a nie na 2 pierwsze lata DG ma jakies znaczenie czy nie???prosze kogos o rzetelna odpowiedz.

#40 Gość_M

Gość_M
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 11:54

Cześć,

podstawową zasadą do otrzymania zasiłku jest opłacanie składki na fundusz pracy przez 12 miesięcy. Składka na fundusz pracy przez pierwsze 2 lata prowadzenia działalności jest dobrowolna. Więc nikt jej nie płaci z zasady. Dopiero od 3-ciego roku prowadzenia jest ona obowiązkowa, stąd te wszystkie aluzje że trzeba prowadzić DG przez 3 lata aby otrzymać zasiłek. Większość osób rozpoczynających własny biznes nie jest tego świadoma, nikt ich w ZUS-ie nie informuje, na kursach też tego nie powiedzą, księgowe też milczą. Jak chcesz mieć "kuronia" po roku prowadzenia DG to płać składkę (około 50zł) miesięcznie przez 12 miesięcy. W każdej chwili prowadzenia DG można złożyć deklarację do ZUS-u o dobrowolnym opłacaniu składki na fundusz pracy. 

Pozdro

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych