Skocz do zawartości

Zasiłek dla bezrobotnych po zakończeniu działalności gospodarczej

wróć do serwisu Moja Firma 39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_IwciaJAsi

Gość_IwciaJAsi
  • Goście

Napisano 12 luty 2009 - 13:23

Skorzystałem z dotacji PUP i otworzyłem działalność gospodarczą. Prowadziłem tę jednoosobową działalność ponad rok, korzystając z obniżonych składek na ZUS. Czy po tym okresie ok. 13-miesięcznym, po zakończeniu działalności gospodarczej dostanę zasiłek dla bezrobotnych?

#2 Gość_ola

Gość_ola
  • Goście

Napisano 17 luty 2009 - 15:24

niestety nie jeżeli korzystałaś z obniżonych skladek na ZUS, takie są minusy ulgowego opłacania ZUS-u

#3 Gość_i.g.

Gość_i.g.
  • Goście

Napisano 25 maj 2009 - 21:17

Prowadziłem działalność gospodarczą i przez dwa lata opłacałem ulgowe składki na zus, chce jednak zakończyć działalność, kiedy będę miał prawo do zasiłku dla bezrobotnych?

#4 Gość_pawel

Gość_pawel
  • Goście

Napisano 16 listopad 2009 - 12:46

wyglada na to, ze trzeba prowadzic firme przez 3 lata zeby miec prawo do zasilku, jesli przez pierwsze 2 lata placiles obnizony ZUS

#5 Gość_dami

Gość_dami
  • Goście

Napisano 22 luty 2010 - 19:04

czesc pawel ,jak to rozumieć ze przez 3 lata prowadzić firmę po obniżonym zusie?wtedy przysługuje kuroniówka?daj mi jakis akt prawny na to jesli posiadasz.pozdr.

#6 Gość_maryska

Gość_maryska
  • Goście

Napisano 22 luty 2010 - 20:53

zasiłek dla bezrobotnych przysługuje dla osób które prowadziły dz.gosp. przez 12 miesięcy i opłacały składkę. płacąc prewencyjna obniżoną składkę przez okres 24 miesięcy nie opłacałeś składki na f.pracy więc za ten okres nie otrzymasz zasiłku musisz prowadzić jeśli chcesz mieć prawo do zas. jeszcze przez 12 miesięcy opłacając pełne składki zus i składkę na f.pracy.

#7 Gość_Aga

Gość_Aga
  • Goście

Napisano 23 luty 2010 - 22:48

a poza tym z tego co się orientuję, to przy podpisywaniu umowy z urzędem pracy zobowiązałeś się do tego że przez jakiś określony czas (sprawdź w umowie) nie będziesz się mógł starać o zasiłek dla bezrobotnych!!!!!

#8 Gość_iWONA

Gość_iWONA
  • Goście

Napisano 03 marzec 2010 - 22:08

JEŚLI SIĘ PŁACIŁO OBNIŻONA SKŁADKĘ NA ZUS NIE PRZYSŁUGUJE ZASIŁEK

#9 Gość_maja

Gość_maja
  • Goście

Napisano 11 marzec 2010 - 15:56

witam,zamknelam 7miesiecy temu dzialalnosc gospodarcza ktora prowadzilam 3,5 roku,czy przysluguje mi zasilek,czy nie jest juz za pozno

#10 Gość_ja

Gość_ja
  • Goście

Napisano 23 marzec 2010 - 15:22

cześc prowadziłem działalność zawiesiłem we wrześniu 2009 teraz w zlikwidowałem tj.18marca 2010 czy przysługuje mi zasiłek ?

#11 Gość_mania

Gość_mania
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2010 - 00:55

Z tego co zrozumiałam, płacąc niski ZUS trzeba prowadzić działalność 36 m-cy.Czy w tym czasie można zawiesić działalność np.na 3 m-ce (może trzeba doliczyć te 3 m-ce do trzech lat działalności?

#12 Gość_Justyna

Gość_Justyna
  • Goście

Napisano 21 maj 2010 - 18:29

Pobierałam zasiłek przez 9m-c (w naszym rejonie przysługuje na 1 rok).Otrzymałam dotację z Pup, opłacałam niski Zus i po roku zakończyłam działaność.Mam pytanie czy po likwidacji firmy będę mogła nadal pobierać dalszą część zasiłku( do pełnego roku) . Z góry dziękuję za odp.Pozdrawiam

#13 Gość_andrzej

Gość_andrzej
  • Goście

Napisano 27 październik 2010 - 13:14

Mam 58 lat, działalność gospodarczą prowadzę od 1982 r niestety z uwagi na obecną sytuację rozważam jej zamknięcie. Czy po zlikwidowaniu działalności będzie mi przysługiwał zasiłek dla bezrobotnego?

#14 Gość_wojtek

Gość_wojtek
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2010 - 01:28

ja mam teraz z tym zasiłkiem same problemy zamknieta działalnosć po 4 latach a przez ostatnie 6 mies nie płaciłem zus bo nie miałem z czego i teraz sam nie wiem czy mi sie nalezy

#15 Gość_daniel

Gość_daniel
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 20:13

kiwneli nas...mnie tam nikt nie informowal ze po zamknieciu dzialalnosci o nizszym zusie nie dostane kuronioki:////// a bylem tam co drugi dzien i kurna nawet nie napakneli!!!!wrrr

#16 Gość_aniula

Gość_aniula
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 23:29

witam!! prowadziłam działalność przez 4,5 roku, oczywiście korzystałam z niższego zusu, a także z dotacji na pierwszą działalność. Z dniem 1 stycznia zamknęłam swój biznes. z tego co wyżej jest napisane rozumiem, że przysługuje mi kuróniowka, moje pytanie brzmi jak długo muszę na nią czekać, czy przysługuje mi od razu czy musi minąć okres 3 miesięcy???z góry dziękuję za pomoc

#17 Gość_Marcel

Gość_Marcel
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 20:17

Przez 7lat byłem pracownikiem fizycznym i miałem odprowadzone wszystkie mozliwe składki,ale od stycznia zeszłego roku postanowiłem otworzyc swoja działalnosc gospodarcza,jednoczesnie majac ciagłosc pracy,i bez jakiejkolwiek pomocy z PUP,i teraz gdy interes kreci sie troche gorzej,po zamknieciu ewentualnym działalnosci to tez mi sie nie nalezy zasiłek z PUP????? A jeszcze dopadła mnie choroba utrudniajaca w znaczny sposób wykonywanie mojej pracy!z góry dziekuje za porade!

#18 Gość_Marysia

Gość_Marysia
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2011 - 16:19

drogi Marcelu aby otrzymywać zas. dla bezrobotnych musisz prez 12 miesięcy opłacać zus w normalnej wysokości normalnej czyli tej nie obniżonej która sie płaci przez 24 miesiące . jeśli nie miałeś wpłat na f.pracy przez 12 miesięcy to zasiłku nie otrzymasz.

#19 Gość_Marcel

Gość_Marcel
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2011 - 21:44

Droga Marysiu,serdecznie dziekuje za porade,szkoda ze Donald T.nie poinformował społeczenstwa własnie o takiej zaistniałej sytuacji ze w przypadku nie pełnych opłat Zus-owskich,nie nalezy sie zasiłek dla bezrobotnych,tylko chełpił sie jak to umozliwiaja i ułatwiaja załozenie własnej firmy,zreszta cały czas mijamy sie z rzeczywistoscia:-}szkoda ze poprzednie lata składkowe sie nie licza,ciagłosc lat pracy,a nawiasem mowiac czuje sie OSZUKANY!!!!!!

#20 Gość_ewa

Gość_ewa
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 12:55

czy dostane zasiłek jeśli mam otwarta działalnoś gospodarcza 2 lata i zrezygnuje i nie brałam zadnej dotacj na otwarcie działalności z urzedu ???

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy