Skocz do zawartości

jak skorygować błąd w adresie wystawcy faktury?

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Tomaszek

Gość_Tomaszek
  • Goście

Napisano 02 maj 2009 - 00:09

Witam!Przez rażącą nieuwagę w roku 2008 i 2009 wystawiłem około 60 faktur, w których robiłem błąd w swoim adresie, w kodzie pocztowym zamiast "9" wstawiając "0" ( popełniłem ten błąd wpisując swoje dane do programu księgowego ). Pytanie, jak to teraz właściwie skorygować: czy konieczne są faktury korygujące, czy też ja, jako sprzedawca, mogę wystawić noty korygujące, oraz przesłać je odbiorcom faktur z prośbą o odesłanie do mnie zaakceptowanych oryginałów. Wiem, że notę wystawia nabywca, ale czy w sytuacji pomyłki tylko i wyłącznie w adresie, mogę to zrobić ja, jako sprzedawca oraz wystawca faktury? Bardzo proszę o odpowiedź, będę bardzo wdzięczny!

#2 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 02 maj 2009 - 13:49

Ty nie możesz wystawić not korygujących, sam o tym wiesz.Ja bym to zostawiła bez żadnego korygowania, to nie jest istotny błąd w fakturach, moim zdaniem. Wielokrotnie widziałam faktury z przestawionymi literami w nazwie, np. raz było PPUH a w innym przypadku PPHU /na pieczątkach/ i wystawca nie robił żadnych not.

#3 Gość_Tomaszek

Gość_Tomaszek
  • Goście

Napisano 03 maj 2009 - 23:57

Koleżanko - dzięki za odzew! W internecie natknąłem się na przykład, gdzie właśnie o drobnych błędach literowych pisano, iż niekoniecznie wymagają korekt. Ja, kiedy zauważyłem swojego "byka" solidnie się jednak wystraszyłem, bo jednak taki adres w sumie ( jeśli ktoś bardzo by się uparł ) nie istnieje. A tak głupio w życiu się chyba nie czułem, bo sam zwracam uwagę kontrahentom, żeby wszystkie dane na FA VAT były zgodne!! Fakt - noty teoretycznie nie mogę w takiej syt. wystawić, pozostaje korekta faktury, jednak mam nadzieję , że może obędzie się bez tego. Zapytam jakiegoś tęgiego księgowego, jak on to widzi. Pozdrawiam!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych