Skocz do zawartości

Volvo: V40 - opinie kierowców

218 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_jt_redakcja

Gość_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 08 październik 2002 - 10:16

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Volvo V40.

#2 Gość_Bob

Gość_Bob
  • Goście

Napisano 11 październik 2002 - 14:42

Ogólnie bardzo przyjemne autko,tylko ciut słabe osiągi przy takim silniku.Postukuje zawieszenie prawdopodobnie stabilizator.Mam też mały problem - przy dłuższym postoju na wolnych obrotach zapala się lampka od sondy,ale nic pozatym się nie dzieje.Po wyłączeniu silnika problem znika, w czasie jazdy jak już się zapali niestety nie.Jeżeli ktoś miał podobny problem proszę o kontakt.

#3 Gość_Borys

Gość_Borys
  • Goście

Napisano 19 marzec 2003 - 19:57

mam s 80 samochut niesłychanie awaryjny po 100 tys sprzedalem nie polecam!!!!!!!!!!!!

#4 Gość_Jacek

Gość_Jacek
  • Goście

Napisano 13 maj 2003 - 14:47

Bob jeżeli zapala ci się kontrolka sondy lambda to masz problem z map sensorem ( jest to czujnik regulowania powietrza do wtrysku) powinien znajdować się pod maską po lewej stronie przy szybie. Od niego odchodzi przewód podciśnienia do kolektora wydechowego(z tamtąd bierze powietrze), na końcu (przy kolektorze ) jest mały (krótki) przewód w środku jest dysza. Na pewno jest ona zapchana, ja miełem to samo na wolnych obrotach kawałek gumy sparcianej wchodzi do tej dyszki i ją przypycha.

#5 Gość_Daniel

Gość_Daniel
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2003 - 22:25

Przyjemne auto, bardzo przytulne wnętrze, dobre osiągi, duże zużycie paliwa, stosunkowo duża awaryjność (130 tys. km, auto salonowe i bezwypadkowe). Niepozorny na światłach zaskoczył nie raz kierowców pseudo sportowych aut... Na IV biegu jedzie licznikowe 200 km/h.

#6 Gość_darek

Gość_darek
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2004 - 12:22

Czy Volvo montowało kiedyś diesle ok. 2.0 z VW? Moge kupic takie volvo za 25 tys., 96r. tylko bez klimy -warto?

#7 Gość_Marek

Gość_Marek
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2004 - 14:45

Przebieg 88 tyś i strasznie piszczy sprzęgło .servis twierdzi ,że te typy tak mają co o tym sądzicie

#8 Gość_Hans

Gość_Hans
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2004 - 19:02

moje v40 1731 jest strasznie mułowate nie mogę znależć przyczyny co może być tego powodem

#9 Gość_Tomek

Gość_Tomek
  • Goście

Napisano 05 październik 2004 - 11:27

Co powiecie o kosztach eksploatacji? Zastanawiam się czy V40 czy VW B5 kombi..

#10 Gość_Artur

Gość_Artur
  • Goście

Napisano 02 listopad 2004 - 16:02

Auto ma 165.000 km i ciagle (co 2 dni) przepalaja sie 5W zarowki swiatla postojowego (w prawym reflektorze z 2 odblaskami). Czy ktos mial podobny problem ?

#11 Gość_Monia i Radek

Gość_Monia i Radek
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2005 - 21:46

Właśnie dizisaj (11/12/2005) kupiliśmy taki samochodzik i się teraz modlimy żeby nic się nie popsuło. Nie wyrobimy chyba na części.

#12 Gość_Paweł

Gość_Paweł
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2006 - 23:39

także kupiłem niedawno i mam problem czy ten model ma światła zapalane przy kluczyku i nie można ich zgasić czy tylko ktoś u mnie coś zmontował z kablami?? 1996r. z Holandii. Proszę o radę. I jeszcze jeden problem z sądą lambda podczas jazdy pali się kontrolka, a na wolnych obrotach gaśnie, przy tym podczas pierwszego dziennego rozruchu jakieś dziwne dzwięki od kolektora wydechowego - czy to może być zatkana dysza od tego kolektora??

#13 Gość_Adrian

Gość_Adrian
  • Goście

Napisano 18 listopad 2006 - 21:48

18.11.2006 Kupilismy dzisiaj z tesciem ten model z pierwszej reki czteroletni 170Tkm,ZYLETA.Zrobilismy jakies 150km jest ekstra.

#14 Gość_Roman

Gość_Roman
  • Goście

Napisano 18 luty 2007 - 22:56

za***isty!!!!!!!!!!!!!

#15 Gość_Krzysiek

Gość_Krzysiek
  • Goście

Napisano 01 marzec 2007 - 23:39

Jestem posiadaczem auta 3 miesiace. Sonda lambda do wymiany na dzien dobry. Pozatym jak narazie zero problemow. Duzo pali ale mam nadzieje ze przez ta sonde. Zobaczymy jak wymienie koszt ok. 700pln. Promocja.

#16 Gość_t-bag

Gość_t-bag
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2007 - 00:54

jeden z najlepszych i w miare dostepnych modeli volvo to C30 jest naprawde fajna i bardzo charakterystyczna ze wzgledu na tył jest bardzo ladnie wykonczona w srodku no i osiągi ma niezle chociaz to zalerzy od modelu jaki sie wybierzejak kto woli szczerze polecam:)

#17 Gość_PERZOL

Gość_PERZOL
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2007 - 21:39

samochodzik super , spalanie nie jest złe jak na ta klase 9,5-11,5 miasto 6,5 -7,5 trasa , konieczna wymiana termostatu ,uszczelnienie wewnetrzne przegubu no i stabilizator po za tym o.k super jazda i ergonomia , brak tylko skóry 23/04/2007

#18 Gość_Andrzej

Gość_Andrzej
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2007 - 23:13

Żarówki, te od postojowych też mi się na okrągło palą(przynajmniej są tanie). Zmiana rozrządu z pomopą wodną ok. 1000 PLN (na dzień dobry).Poza tym jest mółowaty bo 68KM na taką masę to zamało. Mam zagwozdkę - nie mogę wymienić filtra przeciwpyłowego(nie od klimy) tego za schowkiem. Osłona jest przymocowana na ameno do przegrody czołowej a na wierzchu jest pare ciekawych innych duperszmitów, ni jak to ruszyć. Może komuś się udało wymienić tak osłonięty filtr? Czekam na info. pozdrawiam Andrzej

#19 Gość_arci

Gość_arci
  • Goście

Napisano 23 maj 2007 - 23:28

Bardzo mi się podoba ta wersja obawiam się jednak troszkę nikt znajomych nie zna się na v40 i nie łatwa to dla mnie decyzja czy v 40 lub passat b5 sedan panowie co sądzicie o tym?z góry wam dziękuje

#20 Gość_gg

Gość_gg
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2007 - 22:00

Właściwości jezdne nie do pobicia przez ine auta w tej klasie, znakomicie się prowadzi, super w zakrętach trzyma się nawierzchni. Największą frajdę sprawia to, że VW Passaty Tdi z jego roczników a nawet młodsze z czerwonym napisem wolą nie podskakiwać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych