Skocz do zawartości

Volkswagen: Polo - opinie kierowców

714 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_jt_redakcja

Gość_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 08 maj 2001 - 10:13

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Volkswagena Polo.

#2 Gość_Sebastian

Gość_Sebastian
  • Goście

Napisano 24 maj 2001 - 16:59

Właśnie wróciłem moim polo z Florencji, nie mogę ciągle się nadziwic jak tak małe auto może świetnie zachowywać się w trasie. Kilkugodzinne utrzymywanie prędkości rzędu 160 km/h nie stanowi zadnego problemu. Zmierzyłem z ciekawości spalanie, na odcinku ponad 300 km od Bolonii przez Innsbruk do Monachium przy stałej prędkości 140-150 km/h wyniosło 8,1 l/100km a to przecież Alpy ! Wg. mnie to świetny wynik. Autko jest ogólnie b. dobre, w tej klasie samochodów (segment B)nie ma lepszego.

#3 Gość_Artur

Gość_Artur
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2001 - 15:39

Do diesla nie znajdziecie jakichkolwiek części używanych,padła szkrzynia biegów, w Polo to normalne, szukam od 2 miesięcy, nowa ponad 7 tysięcy.

#4 Gość_Marcin

Gość_Marcin
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2001 - 22:13

Autko mam od ponad roku. Przebieg 30 tyś. I jestem niestety III właścicielem. Ogólnie to chyba nie mam szczęścia do VW. Wcześniej miałem POLO I FOX i też były z nim same kłopoty.Poprzedni właściciel go zmasakrował. Ten wózek chyba miał zderzenie z pociągiem, bo lewy bok był zupełnie skasowany no i jakby tego było mało samochodzik dachował. Oczywiście w całym wirze zakupów z nim związanych człowiek mało widzi, a cała reszta wychodzi dopiero na kanale, czy też w serwisie. No ale jak tam się sprawuje... No więc nie mam zupełnie niczego z dod. wyposażenia, jest szyber-dach (oczywiście manual), ale został wstawiony żeby zatuszować dachowanie samochodu. Układ jezdny tez był z + skrzywiona rura kierownicza + łyse opony. Po wymianie kółek na DĘBICA PASSIO TYP-N i ich wyważeniu kręce jedną ręką (wcześniej zapierałem się nogą i kręciłem obiema ręcami). Z tyłu siedzieć moim zdaniem wygodnie może tylko jedna osoba o wzroście 180-190cm. Dwie osoby to już tłok z tyłu i nie zupełnie miejsca na nogi. Wsteczny zawsze mi zatrzeszczy no chyba że się nad nim "skoncentruje" i wsunę go delikatnie wtedy jest ok. Silnik jest totalnie do bani. 60KM to masakra na mieście. Strasznie głośny powyżej 2500 obr/min (ok. 100 km/h), radio trzeba ustawić na vol. 22 żeby zagłuszyć to gówno. Nie ma otwierania bagażnika w kabinie kierowcy... moim zdaniem to wada. Zużycie paliwa to 7-8 l/100km jak dla mnie to stanowczo za dużo. Jeżdżę średnio 80-90 km/h tj. 2000-2100 obr/min.Podsumowując może byłbym zadowolony gdybym był 1-wszym właścicielem i miałbym dod. wyp. ale nie jestem i nie mam - więc nie polecam nikomu takich wersji POLO III, wogóle nie polecam VW

#5 Gość_adrian

Gość_adrian
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2001 - 10:29

Czy ktoś może mi poradzić co jest tańsze w utrzymaniu i co lepiej kupić 1,9SDI czy 1,9D. Boję się że do ustawienia Sdi potrzebni będą zdziercy z serwisów.

#6 Gość_Arek

Gość_Arek
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2001 - 16:27

Przejechałem 110 tys. km i w zasadzie nic się nie dzieje. Wymieniłem jedynie tłumik, amortyzatory i odbojniki przy zawieszeniu. Samochód może nie daje zbyt dużej radości z jazdy ale pod względem solidności wykonania, bezawaryjności, ekonomiczności i osiągów jest chyba w swojej klasie nie do pobicia. Bardzo polecam.

#7 Gość_Bogusz

Gość_Bogusz
  • Goście

Napisano 26 październik 2001 - 01:26

Jeżdżę Derbikiem 900-tką rocznik 1980. To uroczy grat, tak brzydki i zardzewiały (blachy nie robię, bo nie warto), że aż łezka w oku sie kręci. W kilku miejscach blacha nosi ślady stłuczek - to są moje trofea. Wyobraźcie sobie, że Derbik jeszcze nigdy w trasie się nie zepsuł, choć już nim zrobiłem 40 tys. km. Wymieniłem amortyzatory, klocki i tłumik, ale poza tym po prostu nic, co w takim dziadku jest osiągnięciem. Pali około 7 litrów. Planuję wkrótce przesiąść się na młodsze autko, ale Derbika bedę dobrze wspominał. Dzięki niemu mam szacunek do marki VW. To są "traktorki" nie do zdarcia.

#8 Gość_Wojtek

Gość_Wojtek
  • Goście

Napisano 28 listopad 2001 - 18:39

Kupiłem w salonie nówkę : 5 drzwi, 1400ccm , 60KM , "golas".Po wyjechaniu z salonu okazało się, że nie działa klakson, który notabene psuł się jeszcze z 3 razy, ale to szczegół, zaraz po gwarancji okazało się że tylna szyba jest źle wklejona - wymienili za darmo !!!, potem okazało się że wewnątrz drzwi (wszystkich 4) zbiera się woda - uszczelnili za darmo (fabryka zapomniała). Widać tu rękę polskich specjalistów, którzy to montowali - powinno się ich mordować :-)))Ale poza tymi dręczącymi usterkami autko jest świetne. Dość zrywne, super elastyczne ( na 5 biegu można spokojnie przyspieszać od 50km/h !!), troszkę za głośny silnik ale do zniesienia bo wydaje taki niski troszkę sportowy pomruk :-).Mało pali max.7 w mieście !!Polecam albo nówkę z gwarancją aby serwis mógł poprawić to co spieprzyła polska fabryka, lub ściągnięty z raichu.Pozdrawiam.

#9 Gość_Andrzej z Otwocka

Gość_Andrzej z Otwocka
  • Goście

Napisano 31 marzec 2002 - 01:11

Bardzo dobry samochodzik jeżdżę nim dwa lata i nie wiem co to naprawa samochodu oczywiście bieżące wydatki eksploatacyjne pali 6-7 l na 100km wielkością dużego fiata a eksploatacja porównywalna do malucha naprawdę przyjemne autko

#10 Gość_Adam

Gość_Adam
  • Goście

Napisano 31 marzec 2002 - 01:12

To jest po prostu kwintesencja samochodu! Zrobilem nim juz 260 tys. km. i nie wiem co to znaczy awaria w trasie, czy naprawy.Tylko normalna wymiana eksploatacyjna (klocki, szczeki, paski itp.) Lakier po 20 latach bez sladu korozji a pali okolo 5,5 - 6 l/100 km. Polecam goraco tym bardziej, ze samochodziki te sa wyjatkowo tanie a w zamian ofiaruja duzy bagaznik i dosc duzo miejsca w srodku.

#11 Gość_Pawel (-ek )

Gość_Pawel (-ek )
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2002 - 15:27

Czesc! Od dwoch tygodni jestem szesliwym posiadaczem polowki w wersji match II ( pelne wyposazenie ).Samochodzik jest super - malo pali ( 1.4 ) przy tym jest b. dynamiczny - po delikatnym tuningu ok. 70 KM . Klima bardzo uprzyjemnia czas podrozy , poza tym pelna elektryka , abs na zime , na razie nic sie nie psuje ( za wczesnie :)) . Wykonczenie w srodku jest wysokiej jakosci , ma b. podobne liczniki jak golf IV - ( duzo nim jezdzilem ) . Jesli ktos z czytajacych ma ta wersje prosze o kontakt , z checia podziele sie opiniami .Pozdrawiam serdecznie

#12 Gość_Mariusz

Gość_Mariusz
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2002 - 13:22

Zawiodłem się na marce VW. Miałem go 4 lata. Ostatni rok tylko sie psul. A poprzednie do miodowych tez nie nalezaly. Poza tym co trzeba, wymienilem min. cewke, przegub, 3 x linke sprzegla, termostat, pompe wodna, czujnik temperatury, uszczelniacz skrzyni. Wciaz byly problemy z obrotami. Serwis czyscil przepustnice, co dawalo efekt na 0,5 roku. Pod koniec eksploatacji zaczela swirowac pompa paliwa (piszczala). Ciesze sie, ze go juz nie mam. Dziadostwo ! Nigdy wiecej VW.

#13 Gość_Rafał

Gość_Rafał
  • Goście

Napisano 04 październik 2002 - 11:08

moim autem przejechałem 250.000 km i nie mam do niego żadnych zastrzerzeń,żona krzyczy a ja zleciłem nową tapicerkę i oddałem je do dokładnego blacharza dostanie też nowy lakier, na kolejne 20 latserdecznie pozdrawiam

#14 Gość_Rysiek

Gość_Rysiek
  • Goście

Napisano 19 listopad 2002 - 19:17

Jeżdżę nim od trzech lat, i jak dotąd, wymieniony został elektryczny stycznik stacyjki.Poza tym, nie zauważyłem większych kłopotów.Ogólnie z auta jestem zadowolony.Największą jego zaletą ( moim zdaniem ), jest dobry moment obrotowy, co bardzo procentuje przy jeździe miejskiej.Zużycie paliwa, niestety nie imponuje, zwłasza w cyklu miejskim.No cóz...Zastanawiam się nad wymianą chipa, sterującego pracą silnika.Ponoć można dzięki temu zyskać około 10 % mocy.Niestety, przy pojemnosci 1,6, moc 75 KM nie jest rewelacjnym wspólczynnikiem.Bardzo bym prosił Was o info. na temat, gdzie mogę zakupić elementy tuningowe - nakładki na reflektory i światła tylne do tego modelu.Pozdrawiam.

#15 Gość_Maciek

Gość_Maciek
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2002 - 11:57

Maszynka przejechała 250 tys jeszcze jeździ,silnik rewelacja trochę mułowaty ale bardzo trwały, występujące userki jednorazowe (raz naprawione więcej nie występują)Ogólnie jestem bardzo zadowolony

#16 Gość_Radek

Gość_Radek
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2003 - 22:43

Mam polo od 1992 roku przejechałem nim 260 tyś. km i tylko czujnik hala padł a tak to śmiga jak powinien. jestem zadowolony z tej marki i polecam każdemu. Kumple nazywali go Piekiełko :)

#17 Gość_Piotr

Gość_Piotr
  • Goście

Napisano 03 luty 2003 - 13:35

Jeżdżę tym samochodem od września 2002 i bardzo go sobie chwalę. Jest perfekcyjnie wykonany wewnątrz i świetnie prezentuje się na drodze. Pomimo małego silnika (55 KM) jest dość dynamiczny i nie widać braku mocy nawet przy 5 osobach.Miałem jedynie niewielki problem z ręcznym hamulcem, ale przy takich mrozach to chyba można potraktować jako rzecz nie wartą wzmianki. Może po prostu za mocno go zaciągnąłem (n askrzyżowaniu było pod górkę i chciałem ruszyć przepisowo z ręcznego) i nie chciał się odhamować.Pozdrawiam

#18 Gość_TOMASZ KARWAT

Gość_TOMASZ KARWAT
  • Goście

Napisano 17 marzec 2003 - 14:24

JEZDZE 10 LAT I NIEMAM DO NIEGO ZADNYCH ZASTRZEZEN ZAŁOŻYŁEM NOWA TURBINE NOWEY LAKIER PRZEROBIŁEM GO OKRUTNIE ALE JESTEM ZADOWOLONY

#19 Gość_Marcin

Gość_Marcin
  • Goście

Napisano 28 marzec 2003 - 14:15

Niesamowite auto 0 awarii, nie raz można porównać je do młodszych pod względem przyspieszenia czy tez spalania. Jeśli ma ktos orginalne dane na jego temat prośiłbym o kontak meilowy .

#20 Gość_Ted

Gość_Ted
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2003 - 13:32

Mam już 3 lata ten samochodzik i ciągle podziwiam niemiecką starą motoryzację. Auto nie do zdarcia! Trochę go przerobiłem i jestem z niego zadowolony. Lubię stare auta a ten derbosek po małych modyfikacjach jest super!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych