Skocz do zawartości

Toyota: Yaris - opinie kierowców

177 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_jt_redakcja

Gość_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2001 - 10:01

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Toyoty Yaris.

#2 Gość_Szczęśliwa posiadaczka

Gość_Szczęśliwa posiadaczka
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2001 - 16:19

Wszystko o.k. ale do 10.000 km jest mułowaty.

#3 Gość_wiewora

Gość_wiewora
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2001 - 11:42

Fajny samochodzik, tylko silniczek do tego trochę za mały (pewnie lepszy jest 1.3). Odgłos silnikia przy wyższych obrotach przypomina szlifierkę kątową. Skrzynia biegów chodzi trochę za twardo. Ale ogólnie polecam

#4 Gość_Alex

Gość_Alex
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2002 - 14:49

Mam to autko od 1 miesiaca i jest SUPER. Po prostu czuje sie ta jakosc i perfekcje Toyoty.Samochod ma dobre przyspieszenie, dobre radio.Jest troche za nisko zawieszone, ale brak wspomagania w niczym nie przeszkadza. To autko jest idealnie zaprojektowane.......Pozdrawiam

#5 Gość_Konrad

Gość_Konrad
  • Goście

Napisano 18 luty 2002 - 19:40

Mam yariska od 4 m-cy. Spisuje się dobrze. Przez pierwsze 2-3 tys. km był ospały. Teraz jest żwawy i pokazuje swoje VVT-I. Uważa, że lepszego uta na naszym rynku obecnie nie ma, bo jest najbezpieczniejszy w swojej klasie, ekonomiczny i urodziwy. Co jeszcze mu potrzeba. Uważam, że to dobra propozycja dla młodych małżeństw. Sam mam córkę i żonę- one uwielbiają nim jeździć.

#6 Gość_Kuba

Gość_Kuba
  • Goście

Napisano 31 marzec 2002 - 00:52

Mam je pol roku. Gdyby nie przerobki to by mi sie jush znudzil.W celu poprawy elastrcznosci skrocilem sobie skrzynie biegow i w efekcie na jedynce i dwojce mam ogien, a z pod swiatel nie ma mocnych.Stylistycznie zamienilem zderzaki na Carzone, progi boczne , lotka ,l polakierowalem lusterka , przyciemnilem szybki, klosze ddalem fele OZ F1 World Championschip itp.Co do audio to nie zgadzam sie z pierwsza opinia, ja mam wzmacniacz 800W, glosniki na polce, tube w bagazniku i huczy, ze az plyty chodnikowe podskakuja. A sprzet nie byle jaki , bez problemu zostal polaczony - Sony i JBL za 5000. Klopot jest dopiero ze zmieniarka

#7 Gość_Tomi

Gość_Tomi
  • Goście

Napisano 31 marzec 2002 - 00:54

Mam to autko od 2 miesięcy silnik przy 120 km/h troche zbyt głośny no i radio przysporzyło troche kłopotów przy rozbudowie ale ogólnie jest ok.Przede wszystkim bezpieczny samochód.

#8 Gość_Jaca

Gość_Jaca
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2002 - 11:37

Jak ze zużyciem paliwa w Yariskach, pytam z ciekawości. Proszę o informacje na temat awaryjności itp. Przymierzam się do kupna.

#9 Gość_Siara

Gość_Siara
  • Goście

Napisano 24 maj 2002 - 15:31

Mam ją od pół roku i jestem II właścicielem. Po 30 tys. wymiana amorków z przodu i paru gumek. Slinik OK, tylko głośny, 68 KM to chyba przesada, moc max i max moment obrotowy(!) za wysoko ustawione i trzeba kręcić ostro silinik. W tedy zaś wzrasta zużycie paliwa, które przy spokojnej jeździe jest bardzo małe. W środku palstki i wykończenie takie sobie, cały czas cos puka, ale to ponoć "cecha" większości Toyot. Miejsca z przodu i z tyłu dużo jak na tę klasę. Samochód zdecydowanie do miasta niż na długie trasy (niewygodne fotele i trzęsie nim na skutek małago rozstawu osi. Ogólnie taki sobie samochód, może być, ale żeby od razu samochód roku ....

#10 Gość_Arek

Gość_Arek
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2002 - 01:13

Mam go 2-go miesiąc, 4000 przebiegu i generalnie wszystko jest super (zużycie na trasie ok. 4.7, w mieście ok. 5.2, bezpieczne (rodzinka) wygodne, przestronne), ale wcześniej jeździełem Cinquecento Sportingiem i teraz Yariska wydaje się mułowata przy silniku 1.0 i swojej masie. Cinqusia mi ukradli i ten wybór wydał mi się najlepszy. Mimo wszystko POLECAM!!!

#11 Gość_Piotr

Gość_Piotr
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2002 - 14:40

Kupiłem sobie Yariska 1,3. Silniczek 1,0 jest ciut za słaby, i widać to szczególnie przy wyprzedzaniu. 1,3 jest w sam raz. Przy dynamicznej jeździe nie ma najmniejszych problemów z wyprzedzaniem. Polecam 1,3 zamiast 1,0 jest ok 2.000 PLN droższy ale bez porównania lepszy. Rozwazałem zakup Clio, Punto albo Peugeot 206. Punto odpadło bo FIAT=FIUT i zawsze to włoska jakość. Peugeotn 206 jest śliczny ale ma maaarny silnik i zawieszenie szybkopsujące się. Clio z kolei potwornie smierdzi jak wnętrze podmokłego grobowca, i dla mnie to nie jest jazda tylko zmuszanie samochodu do po9słuszeństwa. z tych wszystkich polecam Yarisa ale 1,3. Jak ktoś ma pytania prosze o maila.pozdrawiam

#12 Gość_Maciek23wawa

Gość_Maciek23wawa
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2002 - 01:01

Propnuje ten silnik dla amatorow szybkiej jazdy. Chociaz uwazam, ze za te pieniadze to chyba wypadaloby wskocyc w Avensisa 1.6 :-) Kiedys bylem w serwisie "Toyota Bielany" na ul. Klaudyny w Warszawie i tam jedna osoba pokazala mi na "Jariske" i powiedziala: Panie, nigdy nie bierz pan tego auta. Tragedia - potwornie awaryjne". Nie wiem ile w tym prawdy, ale tak powiedzial. Sam kupilem Avensisa D-4D wiec dylematy z Yaris pozostawilem z boku...

#13 Gość_Paweł

Gość_Paweł
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2002 - 10:23

Witam :)Mam Yarisa od prawie roku.Przejechałem 20tyś. km bez najmniejszych problemów.Przegląd po 15 tyś. nie wykazał żadnych wad i usterek. Wymieniono olej, filtr oleju, filtr powietrza - był zalepiony brudem po wakacyjnych jazdach polnymi drogami - całkowity koszt przeglądu 267zł. Jeżeli komuś wystarczy samochod tych rozmiarów, to Yaris jest dobrym wyborem. Oczywiście jeżeli ktoś musi często wyprzedzać, to warto dołożyć do wersji z silnikiem 1,3. Pozdrawiam : )

#14 Gość_robert

Gość_robert
  • Goście

Napisano 19 listopad 2002 - 14:56

to jest b. dbry samochodzik tylko trochę za głośny ma silnik w granicach 100km/h.mam dopiero 2,500km i niewiele mogę o nim powiedzieć na razie jest ok.napiszcie jakich olejów używacie.

#15 Gość_ROBERT

Gość_ROBERT
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2002 - 13:06

SAMOCHÓD ŚWIETNY TYLKO OKROPNIE GŁOŚNY OD OK 110 KM.DLACZEGO JEST TAK KIEPSKO WYCISZONY? CZY MACIE PODOBNE DOZNANIA.

#16 Gość_Jacek Michałkiewicz

Gość_Jacek Michałkiewicz
  • Goście

Napisano 02 marzec 2003 - 20:25

przymierzam się do zakupu; jak sprawuje się wspomaganie kierownicy oraz jazda w terenie.

#17 Gość_Marcin

Gość_Marcin
  • Goście

Napisano 08 maj 2003 - 22:00

Ostatnio postanowiłem sprawdzić dolną granicę zużycia paliwa na trasie Bielsko-Biała - Kraków. Poruszałem się z prędk. 70-100 km/h. Nie uwierzycie średnie zużycie to 3,6 l/100 km.Yaris żyje w zgodzie z przyrodą - węże układu chłodzenia to ulubione menu łasic oraz kun leśnych.

#18 Gość_wąski

Gość_wąski
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2003 - 17:18

Jest bardzo w porządku i naprawdę polecam. Zuzycie paliwa śr 6,2 (w-wa). Zdecydowanie wolałbym silnik 1,3 chociaz 1,0 też miło się zbiera.

#19 Gość_Kos

Gość_Kos
  • Goście

Napisano 14 luty 2004 - 18:46

Auto 2004 r. Przebieg 2 tys. km.Samochód super. Dopłata za wspomaganie, koła 14, zderzaki w kolorze nadwozia- opłaca się. Polecam

#20 Gość_Małgorzata

Gość_Małgorzata
  • Goście

Napisano 09 marzec 2004 - 10:28

Jestem posiadaczką 3-drzwiowej Yaris-ki od 15 maja 2003 r. mam kilka zastrzeżeń do tego modelu : 1. ograniczniki w drzwiach są bardzo słabe, przy otwieraniu drzwi trzeba je przytrzymywać,2. szyba boczna po otwarciu na 2 do 3 cm, podczas jazdy drży,3. w pedale sprzęgła wyczuwam nieduży luz,4. dywanik podłogowy kierowcy (komplet dywaników otrzymałam gratis przy odbiorze)jest zbyt krótki i podczas jazdy przesuwa się do przodu co powoduje zahaczanie o pedały.Zwróciłam się z tym problemem do serwisu gdzie otrzymałam krótką odpowiedź - "TEN MODEL TAK MA".Czy to jest normalne ?, czy inni mają podobne problemy ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych