Skocz do zawartości

Skoda: Fabia - opinie kierowców

672 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_jt_redakcja

Gość_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 08 maj 2001 - 09:35

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Skody Fabii.

#2 Gość_Rusiek

Gość_Rusiek
  • Goście

Napisano 29 maj 2001 - 13:03

Kupiłem autko 30.03.2001 r.Do dnia dzisiejszego przejechałem blisko 3 000 km. Poprzednio jeździłem Polonezem. Różnicę odczułem od razu. Po pierwsze super wyposażenie (2xAirBag, Servo, Centralny Zamek, Elektryczne szyby), pod drugie super zachowanie podczas jazdy (szczególnie ostre zakręty), po trzecie (i tu moje zaskoczenie było największe) bardzo dobra dynamika silnika i idealnie dobrana skrzynia biegów. Ostatnio udawało mi się wyprzedzać przy starcie ze świateł Opla Astrę 1,4 90 KM. I wcale kierowca Opla mi nie odpuszczał. Ogólnie moge polecić. Nie ma lepszego autka za tą cenę (wiem co mówię, ponieważ szukałem nowego samochodu przez dwa miesiące i mialem okazję jeździć różnymi pojazdami).

#3 Gość_Andrzej

Gość_Andrzej
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2001 - 22:17

Moje autko (kupione wpiątek 08.06.2001) osiada wszystkie zalety opisane przez kolegów.Zastrzeżenia i to poważne mam do hamulców "tragedia" chyba że się dotrą. A radioodtwarzacz MS 202 to kupa złomu. Czy widział ktoś w XXI wieku magnetofon bez autorewersu?Trzeba mocno dusić na przycisk a potem na siłę wyrywać kasetę.No i ten zdejmowany panel to chyba jakiś kiepski żart. Za takie pieniądze można mieć radyjko naprawdę super ale nie pasujące niestety do kokpitu.. Tyle zrzędzenia ! Pozatym wszystko OK!

#4 Gość_ADAM

Gość_ADAM
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2001 - 13:19

W NAJBLIŻSZYM CZASIE MAM ZAMIAR STAĆ SIĘ POSIADACZEM TAKIEGO AUTKA, NA RAZIE JEDNAK SZUKAM ODPOWIEDZI NA PYTANIA:1.JAKIE JEST ŚREDNIE SPALANIE W WASZYCH SAMOCHODACH(1.4 68 KM! )2.CZY NA POSTOJU ODCZUWACIE DELIKATNE DRGANIA POJAZDU NA BIEGU JAŁOWYMZ GÓRY WIELKIE DZIĘKI ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI

#5 Gość_wojtek

Gość_wojtek
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2001 - 16:09

Przesadą jest,że jest tania!!! Miałem ją zamiar kupić, ale po pierwsze za porównywalną cenę mam najnowsze clio z 4 poduszkami, abs,wspomaganiem i wileu innymi ekstrasami. Co do opinii w/w w superlatywach, to wynikają z przesiadki z maluchów i polonezów do wreszcie cywilizowanych standardów obowiązujących na wschód od Odry. W mojej rodzinie, fascynacja fabią z sil.1,4 szybko przeszła po ilości "połykanego paliwa" śr. ok.7,5 l/100 przy mułowatym silniku. Poza tym ta cena z wyposażeniem za tanie platiki i bradzo przeciętne wyposażenie w satndardzie za znaczek s(z)koda, ... na prawdę szkoda!

#6 Gość_oskar

Gość_oskar
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2001 - 22:22

duzy minus auto to drgania na biegu jalowym, poza tym dealerom odbila palma (popyt) poczytajcie sobie opinie na gorum www.gazeta.pl

#7 Gość_Michal

Gość_Michal
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2001 - 00:58

Dieselek rzeczywiscie troszke trzesie...wlasciwosci jezdne ? Nie ma konkurencji. Spalanie - trase 3.5l@ km miasto ? ponizej 5l. Dynamika jak dla mnie wystarczajaca...Silniczek ze stajni VW przezyje spokonjie 300000. (mialem Golfa 1.9 td 450000km i nic). Fabia Rulez !

#8 Gość_sławek

Gość_sławek
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2001 - 20:18

Od miesiąca jestem posiadaczem tego modelu i nie mogę narzekać. Jak narazie zrobiłem 5000 km dolewając tylko płynu do spryskiwacza (pojemność zbiornika 2 litry, chyba troszkę mało?), cała reszta bez zarzutu.

#9 Gość_Andrzej

Gość_Andrzej
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2001 - 22:53

Nie mogę otworzyć bagażnika!!!Głośniki brzęczą, albo plastyki w drzwiach są za wiotkie i wpadają w rezonans

#10 Gość_Arti

Gość_Arti
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2001 - 14:03

Zrobilem tym autem 15.000 km i zadnych wad nie stwiedzilem. Na razie wszystko jest ok. Spala w granicach 7-8 l/100 km w miescie natomiast na trasie zamyka sie w 6 litrach. Silnik jest w miare dynamiczny, zawieszenie sztywne jak na polskie drogi idealne, kabina wytlumiona mozna rozmawiac naprawde cicho.Co do ceny uwazam ze 38.000zlza to autko to rozsadna kwota - nic lepszego za ta cene miec nie mozna , natomiast placic 50.000 za Skode to moim zdaniem lekka przesada, gdyz za te pieniadze mozna miec naprawde dobre auto. Fabia to bardzo dobry samochod prowadzi sie swietnie, jest cicha i zwinna i jak na razie bezawaryjna.Oby tak dalej.

#11 Gość_Tomasz

Gość_Tomasz
  • Goście

Napisano 22 listopad 2001 - 20:49

Jezdze juz siodma Skoda (lacznie 350000km) i zawsze to samo wrazenie-kawal samochodu za niewielkie pieniadze.Do Fabii przesiadlem sie z Alfy 147 i moge stwierdzic jedno-nie warto dawac 2x wiecej kasy za samochod o naprawde niewiele lepszych osiagach i o wiele gorszym wykonczeniu,a przy tym jezdzac Alfa nie ma mozliwosci zapomnienia drogi do serwisu...Ale o Fabii: spalanie - trasa 5,3-5,8, miasto 6,5-10,0-zima,krotkie przejazdy.Wielgachny bagaznik (kombi), sporo miejsca w srodku.wykonczenie na dobrym poziomie-pamietajac o klasie samochodu.Duzo bajerow-lampki do czytania z przodu i z tylu, sciemniacz oswietlenia, regulacja kierownicy, centralny z domykaniem szyb itd.Silnik troche szarpie na wolnych obrotach,ale to "uroda" wszystkich Skod 1,3 i 1,4.Przyspieszenie wystarczajace w miescie,na trasie przydalby sie 1,9 TDI-ale nie ta cena.Po 2 Feliciach spodziewam sie bezawaryjnej jazdy i zadnych problemow z korozja.

#12 Gość_Andrzej

Gość_Andrzej
  • Goście

Napisano 24 listopad 2001 - 23:19

Posiadam to auto od roku i przejechałem nim 30.000 km.W zasadzie jestem zadowolony zarówno z osiągów, pracy silnika, wspomagania kierownicy. Prowadzi się je doskonale,auto jest jak przyklejone do jezdni.Odczuwam to bardzo, gdyż przesiadłem się ze Skody Felicji, która w swej miękkości doprowadzała mnie często do niezłego strachu. Co do wad trafiłem egzemplarz z trzeszczącą deską. Nie wiem czy to częste zjawisko, ale jak na razie serwis z Warszawy z ul.Grochowskiej nie umie tego problemu rozwiązać.Drugą wadą jest głośna i wprowadzająca drgania praca dmuchawy nawiewu powietrza szczególnie na wyższych "biegach". Auto jest w sumie dobre a niezadowolenie może spowodować zła praca serwisów, którym chyba woda sodowa często uderza do głowy.Temu z Wa-wy z ul. Grochowskiej to na pewno.

#13 Gość_Skodziarz

Gość_Skodziarz
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2002 - 10:05

Niezłe trzymanie się drogi, sztywne zawieszenie, wydajne wspomaganie i najważniejsze cena (29.06.2001 - 32.900 PLN)to zalety.Po przejechanych 10.000 km mogę powiedzieć parę słów na temat minusów. Serwisy tu naprawdę ręce opadają. U mnie podczas wymiany drzwi ( po drobnej stłuczce ), serwisanci przy okazji załatwili centralkę zamka, a przy odbiorze samochodu próbowali mi wmówić że ten element padł podczas tego właśnie dzwonu. Oczywiście uszkodzenie było elektryczne a nie mechaniczne. A tak przy okazji pozdrawiam serwis z Nowej Huty z ul. Kocmyrzowskiej. A jednak Fabia rulez!!!

#14 Gość_sebastian

Gość_sebastian
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2002 - 02:52

Samochod dobry, ale porownywanie go do VW to przesada. Dotyczy to wykonczenia wnetrza, ktore po 25,000km skrzypi i trzeszczy potwornie. Przy sluchaniu glosniejszej muzyki glosniki wprawiaja drzwi w rezonans. Uszczelki w drzwiach zaczynaja puszczac i gwizdac powyzej 100km/h. Mechanika bez zastrzezen.

#15 Gość_C z a r u ś

Gość_C z a r u ś
  • Goście

Napisano 04 luty 2002 - 16:36

Ciągle słysze tutaj o Fabii,a może wspomnicie jak sprawują sie wasze kapelusze na głowach? Są równie wspaniałe i niezawodne? Pozdrawiam Banana i innych Skodziarzy!

#16 Gość_ewa

Gość_ewa
  • Goście

Napisano 19 luty 2002 - 20:13

Moją żółtą fabią przejechałam 9000km i jedynymi zastrzeżeniami były zdziwione (kolorem?) spojrzenia innych uczestników ruchu. Być może na moją opinię rzeczywiście ma wpływ fakt, że poprzednio jeżdziłam skodą favorit, ale comfort jest naprawdę komfortowy !

#17 Gość_W

Gość_W
  • Goście

Napisano 25 luty 2002 - 12:45

Opinia o tym modelu Skody jest jak najgorsza. Pierwszy kontakt z serwisem nastąpił po... 10 minutach od wyjechania z salonu – zepsuta kratka wentylatora. Jak się okazało z salonu wypuszczono auto z przepaloną żarówką. OK. to detale. Następne problemy to, przewody z płynem do spryskiwacza, dziwnie niski poziom płynu w chłodnicy. Ostatnio dobiła mnie samoistnie pęknięta tylnia szyba. I jak tu polecać tak zawodne auto???? Stanowczo odradzam.

#18 Gość_Wojtek

Gość_Wojtek
  • Goście

Napisano 03 marzec 2002 - 22:02

Jetem zadowolony, kupiłem ten samochód dla żony. Mam służbową Skodą Oktawią 1,9TDI, a poprzednio (prywatnie)miałem Skodę Felicję 1,3MPI. Z marki i niezawodności w różnych warunkach należy się uznanie producentowi. Poprzednie moje prywatne samochody: FIAT (w tym m.in. Punto), POLONEZ - (na pewno nie zmienię obecnej marki). Samochód jest dynamiczny i oczywiście nie należy go porównywać do VV Golf. Proszę porównać do VV POLO. Zanim wprowadzono nowe POLO testowano elementy na FABI. Polecam ten samochód. Na przykład dla mojej 3-osobowej rodziny nawet wyjazd do Paryża nie sprawia tym samochodem kłopotów. Na trasie silnik i spalanie na niemieckich drogach jest rewelacyjne v 145km/h spalanie ok. 5,5-5,7l/100km.

#19 Gość_Mateusz

Gość_Mateusz
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2002 - 16:16

Przejechałęm dopiero moją skodzianką 650 km, i pewno nie można jeszcze nic za wiele powiedzieć co do wrażeń, ale jednak mam kilka uwag.Po wyjechaniu z salonu, od razu zauważyłem że coś niesamowicie brzęczy w prawych drzwiach, jak się później okazało to cięgno było słabo napreżone po zamontowaniu centralnego zamka. Co dalej???Ano jest, ciągle słyszę małego świerszcza gdzieś na kokpicie, no i jak dotąt jedna wizyta w serwisie nie zminiła niczego. Słabo zamykają się drzwi, co mnie zaskoczyło, trzeba walnąć jak w MALUCHU - nie obrażajc malucha :)), no i spalanie, coś niesamowitego, po wyjechaniu z salonu stan licznika był 6 km, zatankowałem do pełna, i po przejechaniu 540 km, wskazuwka oparłą się o lewą ściankę, znowu zatankowałem i TUTAJ WLAŁEM 45,75 l, a więc mój samochodzik spalił 8,5 uważam to za lekką przesadę, coś muszą z tym zrobić, pali gorzej niż stare fso, TRAGEDIA!!!Jednak po wlaniu tych 45.75 l zauważyłem poprawę, przejechałem 130 kilomatrów i wskazóweczka nie drgnęła, jak porównam z pierwszym tankowaniem to duża poprawa. Zobaczymy?!?!?! Pozatym za tą cenę, naprawdę super samochodzik, twarde volswagenowskie zawieszenie, równie dobry skret osi przedniej, samochodzik dynamiczny, lekko się prowadzi.Co będzie dalej to będę was informował z biegiem kilometrów, bardzo chętnie poczytam uwagi co do tego samochodziku,pozdrawiam tych, którzy zakochali się tak jak ja w FABIANCE !!!

#20 Gość_Rafał

Gość_Rafał
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2002 - 23:42

Mam ją od 2 tygodni i przejechałem 1100 km, na razie wszystko w porządku, spalanie raz mierzyłem wyszło 6,5l/100km, drugim razem 6,7l/100km na dystansie 650 km, większość w trasie, ale też trochę po mieście. Wcześniej jeździłem 12 lat maluchem, więc nie mam porównania do innych samochodów tej klasy. Do 120km/h na 5 biegów prawie nie słychać silnika. Jak dla mnie super, jeździłem też próbnie Citroenem C3 i peugotem 206 i Skodą po prostu mi się lepiej jeździło, bardzo stabilna, super hamulce (u mnie z ABS, ale jeszcze tego nie sprawdziłem w praktyce), zawieszenie komfortowe jak dla mnie. Twarde siedzenia, ale na dłuższe trasy wygodne. To chyba na razie tyle, jak więcej pojeżdżę to napiszę. Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych