Skocz do zawartości

Renault: Scenic - opinie kierowców

784 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_jt_redakcja

Gość_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2001 - 09:25

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Renaulta Scenica.

#2 Gość_Basti

Gość_Basti
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2001 - 11:41

- Przestronne wnetrze, duża ilość schowków, sprawnie działajaca klimatyzacja, bez dodatkowych zapachów ( Ford ). Komfort jazdy na styl francuski, zawieszenie miękkie, fotele też.- Doskonały silnik, duża dynamika ( szczegulnie widoczna przy wyprzedzaniu )nawet po przejechaniu 15000 km.Spalnie w jeździe miejskiej pomiedzy 5,6 a 6,4. W trasie ok5.8 przysredniej prędkości 97 km/h( powyzsze dane z komputera pokładowego ).Silnik pracuje cicho, wysoka kultura pracy, nie odczuwa sie, że jedze sie dieslem.Generalnie po 4 miesiacach eksploatacji i przejechaniu 17000 km samochód spisuje sie doskonale.Ps. Jak dla mnie to przłożenie skrzyni biegów sa za krótki ( szczególnie "3" ). czwórka i piątka O.K.

#3 Gość_Radek

Gość_Radek
  • Goście

Napisano 26 październik 2001 - 23:04

Przejechałem 110.000 km w 2 lata i wszystko jest w porządku!

#4 Gość_Mariusz

Gość_Mariusz
  • Goście

Napisano 26 luty 2002 - 21:17

Zamierzam kupić Scenica z silnikiem 1.9dti "97-"98 na co zwrócić szcególnie uwagę?? Jak zachowuje się ten silnik.Proszę o jak najwięcej danych.

#5 Gość_Michal

Gość_Michal
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 23:41

Samochod juz po face liftingu. Silnik jest dosyc glosny gdy jest zimny, po rozgrzaniu wydaje tylko delikatny basowy dzwiek - badz co badz barodz przyjemny dla ucha. Auto z tym silnikiem swietnie radzi sobie i w miescie, na autostradzie jak rozniez na waskich gorskich serpentynach. Silnik swietnie przyspiesza i ciagnie az do 4500 tys/obr. na minute. (Polecam zmiane chipa (mozna to zrobic w wielu poslkich firmach) efekt - wrazenia porownywalne tylko do tych z jazdy Audi A4 1.9 tdi 130 KM. W srodku dobra ergonomia oraz spasowanie plastikow (troche za twardych, przez co robia slabe wrazenie) poza tym na minus nalezy zaliczyc trzeszczaca tylna polka. Poza tym samochod jest w porzadku zwlaszcza ze zmienionym chipem.

#6 Gość_marek

Gość_marek
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 23:42

Autko jest przyjemne i ladne. Swietna widocznosc, wygodne fotele (ale slabo trzymajace na zakretach).Poza tym niezle jak na diesla przyspieszenie, aczkolwiek opoznione, dobre wspomaganie kierownicy, niezle hamulce.Teraz czas na minusy - usterkowosc spora (jak nie wtryski, to pasek klinowy). Naiwewy slace, klimatyzacja taka sobie.Mimo wszystko go lubie, silnik nieco za glosny, ale ujdzie po rozgrzaniu. Przydaloby sie nieco twardsze zawieszenie.Ale to juz taka wada farncuskich aut.

#7 Gość_Radek

Gość_Radek
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2002 - 23:39

...prawie 150000km.Po 125000 km wymiana tarcz hamulcowych i sworznia(niestety razem z wachaczem -komplet naprawczy).Po 135000 km wymiana pompy wody, myśle że spokojnie dotrwałaby do dziś, lecz mam chyba zbyt dobry słuch.

#8 Gość_hans

Gość_hans
  • Goście

Napisano 02 październik 2002 - 23:34

Jestem najsłabszy z tego towarzystwa, ale jeżdżąc bez wariacji wystarcza. Przód i tył pierwszej wersji moim zdaniem ładniejszy niz po liftingu (kocie oczy miały swój urok).Wady, jak powyżej trzeszcząca tylna półka i generalnie słabe wyciszenie tyłu. Także odgłosy z zewnątrz zbyt dokuczliwe powyżej 120km/h.Awaryjność niewielka (120kkm)chyba, że coś sam popsułem (amatorski tuning - odradzam).Generalnie nietuzinkowy samochód o niepowtarzalnym uroku i... trudno się od niego odzwyczaić.

#9 Gość_Bogdan

Gość_Bogdan
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2003 - 13:09

Przed wytłumieniem bardzo głośny ( por. Omega 2.5 TDS)po wytłumieniu przegrody silnika, pod deską rozdzielczą i drzwi dosyć przyjemna jazda, przyspieszenie ok. Z przyczepką i ładunkiem 500kg rozpędza się do 160km/h i średnie spalanie 7,7l/100km, ergonomiczny, idealny na rodzinne wyprawy.

#10 Gość_Konrad

Gość_Konrad
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2003 - 13:02

Renault Scenic 1.6 16 V Kaleido - 85.000 kmZakupiony prz 64 tyś. km. Gaz przy 75 tyś. km.Teraz czuć poduszki w zawieszeniu (stukanie) do wymiany razem paskiem rozrządu, klinowym oraz akumulatorem (wcześniej nie wymieniany)Dobre przyśpieszenie i osiągi - spokojnie 195 km/h. Fajna dynamika przy 145 -165 km/h.Spore zużycie paliwa:Benzyna - Trasa: jazda spokojna 7,8 l /100,jazda dynamiczna 9,00 / 100Benzyna - Miasto:jazda spokojna 8,5 l /100,jazda dynamiczna 10 l /100Gaz - Trasa:jazda spokojna 9,02 l /100,jazda dynamiczna 10,6 /100Gaz - Miasto:jazda spokojna 9,5 l /100,jazda dynamiczna 12-14 l / 100Tylnie plastiki trochę głosne na wybojach - przyciszyłem gąbką :))Ostatnio zmieniony olej na Elf 0W30 - najnowszy i najdroższy, ale chyba warto było - bardziej dynamiczny + mniejsze zużycie paliwa.Ogólnie fajna bryka - nie tylko rodzinna.

#11 Gość_Rafał

Gość_Rafał
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2004 - 13:25

Samochód znośny do jazdy, szczególnie na wypady rodzinne. Silnik pracuje bardzo cicho(duża kultura pracy). Moc (105KM)mogła by być troszkę większa. W środku nawet przy dużych prędkościach w miarę cicho. Poprzedni mój samochód Golf IV 1.9 TDI(110KM)Scenic jest bardziej konfortowym samochodem przejechałem już 30tyś i nic się nie popsuło. Pozdrawiam

#12 Gość_Andrzej

Gość_Andrzej
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2004 - 18:59

Przejechałem 97,0tys.km poza drobnymi usterkami jak: siłowniki klapy bagażnika, łacznik mocujący silnik ze skrzynią do ramy samochodu(wymieniałem dwa razy ponieważ kupiłem nie firmowy(70,0zł) za połwę ceny firmowego(170,0zł) i po 5-ciu m-cach szlag go trafił)ostatnio mam zimą problemy z wycieraczkami tzn. chodza jak chcą latem nie ma tego problemu, może ktoś zna problem to bardzo prosze o informację na maila.W serwisie zaproponowali nowy silnik 1200zł + robocizna.Co do spalania to w trasie przy ostrej jezdzie 130-160km/h pali ok.7,6 jeżeli nie przekraczam 120 to ok.7-7,2 w mieście 8,2-8,4.Przyspieszenie w zupełności wystarczjące.Wadą jego jest to że jest bardzo szczelny, ale za to ma bardzo dużo przestrzeni w środku.Jest to naprawdę b.dobre i wygodne autko, żeby jeszcze serwis był OK to byłaby pełnia szczęścia.Nawet nie myślę o innym bo to co jest na rynku w tej klasie nie odpowiada mi łącznie z tym nowym Scenikem.Mam pytanko. Czy ktoś zna dobry warsztat w Szczecinie lub okolicy, znający renówki? Pozdrawiam wszystkich użytkowników.

#13 Gość_h

Gość_h
  • Goście

Napisano 21 listopad 2004 - 16:59

hq

#14 Gość_Szymek

Gość_Szymek
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2005 - 08:50

Witam!Chciałbym kupić scenica 2,0i 16V 2000r.Właściciele tych aut - podzielcie sie wrażeniami z jazdy tymi pozytywnymi i negatywnymi. Pozdrawiam!

#15 Gość_Damian

Gość_Damian
  • Goście

Napisano 17 październik 2005 - 13:44

Samochód bardzo przestronny i komfortowy a do dego z silnikiem dTi oszczędny i w miare dynamiczny!!! nadaje się zarówno do miasta jak i na dłuuugie trasy. Dodatkowo climatronic i pełna elektryka podwyższają i tak już wysoki komfort ( chyba każdy scenic ma klime która np w golfach dost. jest jedynie za dopłatą lub bogatszych wersjach). Wybrałem silnik dTi bo przestraszyłem sie opini na temat dCi i szczerze powiem że pomimo troche mniejszej mocy nie żałuję bo jak narazie silnik jest bezawaryjny i oszczędny!!!

#16 Gość_grzesiek

Gość_grzesiek
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2006 - 11:26

mój wózek jest całkiem OK.tylko mogłby miec wiekszego kopa przy wyprzedzaniu ciężarówek czasami trzeba się trzy razy zastanowic czy ją wyprzedzac.nie polecam go młodym energicznym kierowcom.moim zdaniem silnik 1,6benz jest za słaby do tej karoseri

#17 Gość_adam

Gość_adam
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2006 - 21:09

trafia mi się do kupienia scenic 1.6 z 1998 roku (klimatyzacja, elektryczne szyby, ABS, poduszka powietrzna dla kierowcy, wspomaganie, instalacja gazowa) niestety klimatyzacja nie dziala i nie wiem czy to tylko kwestia nabicia? Trochę się waham z tym kupnem są różne opinie o scenicach, jeżeli możecie przeslać na maila jakieś opinie to będę wdzięczny. Pozdrawiam Adam

#18 Gość_jurek

Gość_jurek
  • Goście

Napisano 02 luty 2006 - 22:36

kupiłem takiego tydzien temu ale mam problem ze sprzegłem jest dojsc twarde dla kobiety to duzy problem

#19 Gość_romek

Gość_romek
  • Goście

Napisano 10 luty 2006 - 12:58

Witam wszystkich mam takie mały kłopot. Chcem zakupic Renault SCENIC z 2001 roku generalnie wszystko wyglada spoko i w pozadku, ale mam taki mały problem czy były produkowane scenic z silnikiem 1,4 16V ??????? szukam po niecie i nie mam nigdzie informacji na taki temat a sprzedajacy twierdzi ze to na pewno 1,4 wiec prosze o jakas odpowiedz w tej sprawie.;Pozdrawiam i dziekuje jezeli ktos mi odpowie na to pytanie

#20 Gość_Zbigniew

Gość_Zbigniew
  • Goście

Napisano 16 luty 2006 - 18:45

w tej chwili ma przebieg 190000km.Mało spala,jeżdżę trasa-miasto 50-50% prawie cały czas z ładunkiem i średnio wychodzi 7L na setke.Małe problemy z tylnimi amortyzatorami,początkowo urywały się i przepalają się cewki zapłonowe są wrażliwe na wilgoć {nie wolno myć silnika wodą).Dobrze trzyma się drogi,dobra widoczność,w nocy nie oślepiają jadący z przeciwka,dużo miejsca w środku.Wadą jest drogi serwis i części

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych