Skocz do zawartości

Opel: Zafira - opinie kierowców

242 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_jt_redakcja

Gość_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 06 maj 2001 - 12:26

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Opel Zafira.

#2 Gość_Krzysztof

Gość_Krzysztof
  • Goście

Napisano 24 maj 2001 - 17:59

Jestem zauroczony tym autem a szczegolnie tym silnikiem,to auto ma rewelacyjne przyspieszenia na wszystkich biegach i doskonale trzyma sie drogi.

#3 Gość_Przemek

Gość_Przemek
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2001 - 16:16

Fantastyczny samochód, w pełni funlcjonalny, spakowałem 5 osób na 3 tygodniowe wakacje do Francji, podróż odbyliśmy w bardzo komfortowych warunkach bez jakiekolwiek ścisku

#4 Gość_SIMON

Gość_SIMON
  • Goście

Napisano 23 marzec 2002 - 17:08

Te autko jest piękne może jechac 200 km/h a nawet tego się nie czuje !!!

#5 Gość_Roman

Gość_Roman
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 22:31

Generalnie bez zastrzeżen ale skrzyniaq bbiegów trochę haczy,a obroty nie zawsze są równe.Niekiedy kłopot ze starterem.

#6 Gość_Grzegorz

Gość_Grzegorz
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2002 - 00:59

Fajny samochód,pojemny,wygodny,funkcjonalny,robi wrazenie i ladny.Duzo pali ,problemy z drgajaca kierownica i nadwoziem powyzej 130km/godz ,marudny silnik przy niskich obrotach szczegolnie przy ruszaniu.

#7 Gość_Artur

Gość_Artur
  • Goście

Napisano 06 listopad 2004 - 22:58

Z opinii znajomego posiadającego ten samochód i tego co przeczytałem w sieci to nie wyglada to tak rozowo jak w kometarzach powyżej.

#8 Gość_lelek

Gość_lelek
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2005 - 00:07

Mam problem bo po zakupie rocznik 2001 ... dzis zaczala wariowac - po zmianie jezyka w komputerze pokladowym z niemieckiego na angielski ponownie mam niemiecki - nie mam pojecia jakim cudem - i nie potrafi wejsc na wysokie obrty - mechanik powiedzialz e to poblem z jakims zaworem pod pompa co reguluje kat wtrysku ... czy ktos moze cos poradzic ?

#9 Gość_Jacek

Gość_Jacek
  • Goście

Napisano 12 maj 2006 - 12:05

rowniez wymienilem jezyk ale na polski w serwisie i wszystko jest ok a drgajaca kierownica to nic innego jak przyrdzewiale tarcze jak dlugo stal albo cos z kolami . Po przejechaniu 20 tys nic niewymienialem tylko olej musialem uzupelnic i standartowy przeglad .Moim zdaniem brakuje mocy i turbo dziura jest troche irytujaca ale tylko podczas pierwszych jazd pozniej idzie sie przyzwyczaic lepiej kupic jak ktos lubi dynamiczna jazde silnik 2.2 disel. Plastiki troche jak na taki samochod niepasujace jakby wytlaczane w chinach tapicerka ok chociaz welurowa wymaga duzo pracy w czyszczeniu . Jezdzi sie wygodnie i dosc wysoko co w nocy jest plusem. Jesli chodzi o spalanie to lubie dynamicznie jezdzic i komputer pokazuje mi niezmiennie 8 l/100 mozna wyciagnac nawet 6.5 ale to bez gazu !

#10 Gość_Marek

Gość_Marek
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2006 - 21:15

szukam osoby która pomoże mi go sprowadzić, mam 10.000Eur.Łódz, Warszawa

#11 Gość_Zbyszek

Gość_Zbyszek
  • Goście

Napisano 08 marzec 2007 - 10:06

2004, 176tkm biały .Super przyspieszenie. Super amorki i zawieszenie. Wnętrze typu SPORT LINE welur/materiał---siedzenia ciaśniejsze jak klasyka ale o niebo wygodniejsze----stare strasznie niewygodne!!!!! ostrzegam przed rozczarowaniem. Spalanie na dojazdy do pracy ok. 7km*2----8l trasa ok.6,5l dla 90km to nawet 5,3l napędu.Dynamiczny skubaniec zero problem na przyspieszaniu czuć że ciężki jak czołg---super prowadzenie nawet w koleinach.

#12 Gość_Władysław

Gość_Władysław
  • Goście

Napisano 13 marzec 2007 - 14:35

Jeżdzi sie fajnie.Bardzo dobre rozwiązanie z siedzeniami w bagażniku:)Ma niezłe kopyto:D Polecam!!

#13 Gość_JAno

Gość_JAno
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2007 - 17:07

Auto super sie prowadzi ale...Spalanie w mieście komp pokazuje 9,1/100 km przy właczonej klimie. W trasie lepiej ok. 5,5 - 6,6 p[rzy dynamicznej jeżdzie. Na szczęście oleju nie bierze choć Opel nieźle sobie wykombinował z normą zużycia oleju (0.6l/ 1000km) przeważnie w pojazdach zakupionych w polskich salonach.

#14 Gość_maciej

Gość_maciej
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2007 - 02:03

witam wszystkich mam problemkupiłem zafire z 2000r i pali mi sie kontrolka oleju na wolnych obrotach gasnie przy 1600obr. wyczysciłem smok wymieniłem czujnik dalej to samo . najprawdopodobniej pompa oleju mam pytanie czy ktoś może naprawiałjużtaką pompe ?/ gdzie ja kupić?

#15 Gość_marcin

Gość_marcin
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2008 - 01:10

i co naprawiles ta pompe

#16 Gość_waldek

Gość_waldek
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2008 - 16:42

rewelacja, oczywiscie moge wiecej powiedziec za pare miesiecy ale pierwsze odczucie super, spalanie wg. komputera 6.2l

#17 Gość_Krzysiek

Gość_Krzysiek
  • Goście

Napisano 27 marzec 2008 - 22:18

chcę kupić zafire 2.o lub 2.2 z rocznika 2002-2003 co byście doradzili bo mam dylemat

#18 Gość_wioletta

Gość_wioletta
  • Goście

Napisano 29 marzec 2008 - 11:26

jeszcze nie moge wystawic opini poniewaz wczoraj kupiłam samochod ale jestem przerazona tym ze w niektorych opiniach czytam ze potrafi palić 9litrow na 100 amąż sugerowal sie tym ze disel malo pali. mam pytanie czy kompoter mozna dokupic i zainstalowac .

#19 Gość_ADAM ,

Gość_ADAM ,
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2008 - 23:43

myslalem ze bedzie slaby ale jest ok PODEJRZEWAM ZE SPALA TYLE CO DIESEL 2.0 PRZY TYCH CENACH I KOSZTACH CZESCI NIE MA SENSU BRAC DIESLA KTORYCH OPEL NIE POTRAFI ROBIC WCZESNIEJ MIALEM BMW E 39 525 MILY WOZ ALE SPALANIE W MIESCIE KATASTROFA DOSZLEM DO WNIOSKU ZE NIE MA SENSU BRAC DUZYCH SILNIKOW DO JAZDY MIEJSKIEJ ZAFIRA NIE MUSZE SIE LICZYC Z KOSZTAMI PALIWA WG.MNIE SILNIK NA GAZ TO PORAZKA .ZAROBI TYLKO GAZOWNIK.JAK GAZ TO TYLKO W FSO

#20 Gość_ADAM

Gość_ADAM
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2008 - 00:07

TROCHE KIEPSKIE PLASTIKI WYPOSAZENIE NIEZLE BO ELEGANCE,168TYS.PRZEBIEG WNETRZE JAK NOWE TE KTORE MAJA LYSE KIEROWNICE IWYMECZONE FOTELE NIE MA SIE CO LUDZIC ZE MAJA PONIZEJ 300.TYS PRZEBIEGU WTEJ CENIE NIE WIDZE KONKURECJI NA ZAFIRKE

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy