Skocz do zawartości

Łada: Niva - opinie kierowców

298 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_jt_redakcja

Gość_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2001 - 10:15

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Łada Niva.

#2 Gość_Robert

Gość_Robert
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2001 - 15:55

Nie jeżdżę tym samochodem, ale chciałbym opowiedzieć o pewnej sprawie z nim związanej! Otóż jakieś 2 lata temu oglądałem ten samochodzik na targach w Kielcach. Budził zainteresowanie! Jednak najlepszy numer był wtedy, kiedy prezentujący Nivę facet otworzył (po dłuższych namowach) klapę silnika: naszym oczom ukazał się widok silnika "pachnącego" świeżością i ... wszech obecna rdza! Odjazd!

#3 Gość_Marcin

Gość_Marcin
  • Goście

Napisano 03 luty 2002 - 22:04

Jesli ktos w cenie nivki chce miec wranglera to jest w zajeb..... bledzie, ktos kto nie przejechal paru kilometrow terenie niech sie moze nie wypowiada, a co do wykonania to niestety po kupnie takowego sprzetu trzeba nad nim troche popracowac, coz swiat nie jest doskonaly

#4 Gość_Mati

Gość_Mati
  • Goście

Napisano 03 marzec 2002 - 00:53

Bud sypie się od dwóch lat, ale sliniczek mruczy, że aż miło - całe 120 na godzinę (oczwiście na gazie). Zrobiłem już prawie 10 tysięcy km i tylko leje paliwo, a to paskudztwo ciągle idzie do przodu, a ma już 13 lat... Na odanym z byle ursusem też wygrywam!!!

#5 Gość_misiek

Gość_misiek
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 20:49

Lada Niva to obecnie najtańszy samochud terenowy.Naprawdę nadaje się do terenu-na trasę nie polecam, choć wyciągni te 120km.Poza tym, żę ma starą sylwetkę,często korodujące nadwozie, kiebskiej jakośći elementy wykończeniowe i silnik, który pożera zbyt duże ilości paliwa(ok l2L.)to jest świetnym, niezastąpionym i niezniszczalnym wszędołazem, którey często potrafi zaskakiwać swego właściciela i żadko zawodzi!!!

#6 Gość_Marcin

Gość_Marcin
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 20:50

Mam Łade z 90 roku od 2 lat.Musiałem dużo czasu włożyć w ten wóz, ale teraz chodzi bezawaryjnie.Silnik nie do zdarcia.Trzeba zwracać uwagę na stan podwozia.Bardzo tanie części, ale słabo wykonane.Hamulce to duży minus.Na dobrych oponach całkiem nieżle w terenie sobie radzi.Ale wszędzie dostaje się błoto piach itd.Ale to całkiem sympatyczny samochód.

#7 Gość_Andrzej

Gość_Andrzej
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2003 - 14:55

przychylam się do stwierzdzeń Miśka, jest to z pewnością wózeczek do jazdy - nigdy nie będzie to zachodniak ale też żaden zachodniak nie pójdzie tam gdzie ja nivą HE i nikt mi nie powie że ostra ekspoloatacja w terenie nie wynagradza trudów napraw i konserwacji.

#8 Gość_Piotr

Gość_Piotr
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2003 - 12:36

Szczerze mówiąc jeszcze nie wiem jak się sprawuje, poniewaz dopiero mam zamiar stać się właściceielem w/w, w związku z czym interesuję sie dogłębnie całym zagadnieniem pod tyułem "Łada NIVA" bardzo proszę chcętnych posiadaczy, o nadsyłanie swoich opini na temat, spalania, exploatacji bierzącej i ogólnej oceny pojazdu, z góey dziękuję. gigo@tenbit.pl

#9 Gość_Pawlak

Gość_Pawlak
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2003 - 22:41

Denerwuje mnie fakt ze nawet najnowszy rodzaj Nivy nie ma nawet poduszki powietrznej dla kierowcy.

#10 Gość_boreg

Gość_boreg
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2003 - 12:54

Na panienki sie nie nadaje, do ostrgo katowania tez nie. Ale na polskie lasy i drozki nie ma lepszego samochodu.

#11 Gość_piotr

Gość_piotr
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2003 - 04:25

Odzwierciedla jakość w cenie - jeśli potrzebujesz na "Panny"- nie kupuj do roboty IEALNA oczywiście +gaz przejechałem 30 000 km w 9 miesięcy.

#12 Gość_Robert

Gość_Robert
  • Goście

Napisano 03 marzec 2004 - 09:28

Panowie od dwoch lat jezdze Nivka i uwazam ze nie ma lepszego terenowca!!!Nie pojezdzi tak ostro jak Gazem Jednak jest bardzo kompaktowa!W teren do lekkiej i sredniej jazdy w terenie idealna!!Jak sie nie zawiesi to musi przejechac!!!To moje zdanie.

#13 Gość_robert

Gość_robert
  • Goście

Napisano 02 maj 2004 - 01:23

przed zakupem nivki (oczywiscie "chodzonej")radze zaopatrzyc sie w podrecznik naprawy i eksploatacji. jezdzac w tereny sredniej trudnosci klania sie A Słodowy, bo mechanicy skore zedrą. Ogolnie autko jest bardzo dzielne w terenie i proste w naprawie

#14 Gość_MICHAŁ

Gość_MICHAŁ
  • Goście

Napisano 20 maj 2004 - 19:46

MAM ZAMIAR KUPIĆ NIVE, CZY CZASEM NIE MA KTOŚ DO SPRZEDANIA? INTERESUJĄ MNIE TEŻ WSZELKIE INFORMACJE NA TEMAT NAJCZĘST SZYCH AWARII.

#15 Gość_anka

Gość_anka
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2004 - 21:28

kupię silnik do nivki 1,6- 501164123

#16 Gość_Hubert

Gość_Hubert
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2004 - 09:43

Doświadczonego w sprowadzeniu NIVY z Rosji bardzo proszę o kontakt.Autor opinii NIVA za 3000 USD + "nałogi" (Bartek)pilnie poszukiwany

#17 Gość_Waldek

Gość_Waldek
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2004 - 09:45

Chętnie kupię do remontu

#18 Gość_marcin

Gość_marcin
  • Goście

Napisano 02 październik 2004 - 21:04

moja zona twierdzi ze jest to jezdzaca korozja,z kazdej strony rdza. ja nivke dopiero ja kupiłem i dałem całe 600 złotych jest z gazem i juz ja kocham i szukam czesci.

#19 Gość_Pawel

Gość_Pawel
  • Goście

Napisano 15 październik 2004 - 12:30

Autko wyglada troche jak z innej epoki ale... A rurami itp wzbudza duze zainteresowanie - to w kwestii tego, ze na laski sie nie nadaje :):) Jazda po asfalcie to faktycznie przygodai to dosc glosna. Ale w terenie - sam miod :):)

#20 Gość_Robert

Gość_Robert
  • Goście

Napisano 17 październik 2004 - 12:55

Fajne auto. Potrzebne mi drzwi lewe. Może ktoś ma. I inne akcesoria.Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych