Skocz do zawartości

Kia: Carnival - opinie kierowców

331 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_jt_redakcja

Gość_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2001 - 10:06

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Kia Carnival.

#2 Gość_Roman

Gość_Roman
  • Goście

Napisano 06 październik 2001 - 01:21

Re: Janek - trafiłeś na pechowego Carnivala. Ja też.

#3 Gość_Paweł

Gość_Paweł
  • Goście

Napisano 29 listopad 2001 - 15:44

Samochód wytrzymał 2 lata w firmie (115 tyś). Jest zajeżdżony. Sypie się wszystko. Największe problemy to skrzynia biegów i przekładnia kierownicy. Koszmar.

#4 Gość_Maciek23

Gość_Maciek23
  • Goście

Napisano 24 marzec 2002 - 23:17

Chcieliscie Koreanca, to teraz macie!

#5 Gość_quartz

Gość_quartz
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 20:30

No cóż misiaczki, trzeba było sie zastanowić przed zakupem czemu to kosztuje połowę ceny...normalnego auta tej klasy ;)

#6 Gość_auto-car

Gość_auto-car
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 20:30

Samochód faktycznie nie nadaje sie do eksploatacji w polskich warunkach. Posiada dużo wad, ale jeżeli ktoś chce być "poważanym" i decyduje się na zakup najtańszego vana, to może mieć pretensję tylko do siebie. Spotkałem się również z Carnivalami, które nie wykazują dużo usterek.

#7 Gość_Piotrek

Gość_Piotrek
  • Goście

Napisano 07 maj 2002 - 12:14

Może trafiłem na bardzo udany egzemplarz, ale miałem z nim przez dwa lata zero problemów. Drobne usterki, ale serwis radził sobie ze wszystkim wzorowo. Plastiki w środku nie zachwycają, ale fotele są super wygodne. Sprzdałem Kię, trzeba się było pozbyć ciężarówki (jeździłem bez kraty). Samochód w dwa lata przejechał 120 tys. km i naprawdę nic mu nie dolegało. Może to kwestia dabania o samochód?

#8 Gość_XXXXXXXX

Gość_XXXXXXXX
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2002 - 21:33

ROMAN!TO BARDZO DOBRZE ŻE TRAFIŁEŚ NA TAKI MODEL. WIDAĆ NIE ZNASZ SIĘ NA SAMOCHODACH. NIE MA NIC ZA DARMO. ILU LUDZI MUSIAŁEŚ OSZWABIĆ ŻEBY KUPIĆ TAKIE GÓWNO ZA TAKĄ KUPĘ PIENIĘDZY??? TO JEST POPROSTU KARA.

#9 Gość_tomek

Gość_tomek
  • Goście

Napisano 09 luty 2003 - 14:45

jak narazie to mam go nie dlugo ale sprawuje mi sie super w ciagu miesiaca zrobilem nim 13 tys kilometrow a w tej chwili mam okolo 248 i nic mi sie nie psulo tylko regulowalem gaz wiec to wy macie jakies nietrafne egzeplarze

#10 Gość_peri

Gość_peri
  • Goście

Napisano 12 luty 2003 - 22:31

Hihihi mieszkam w RFN i jezdze tym pudlem bez klopotow i usterek, w miescie gdzie mieszkam jezdzi kilkanascie sztuk i z tego co wiem ludzie sa zadowoleni, moze do Polski exportuja odpady

#11 Gość_mara

Gość_mara
  • Goście

Napisano 22 maj 2003 - 11:40

W ciągu 3 lat (200 tys.km):3 zatarcia silnika,padła klima,2 razy łańcuch pompy olejowej (jedna wymiana pompy),2 razy turbina,pompa wspomagania,trzeszczy kolumna kierownicy,alternator i skrzynia biegów wymienione itd. Jeżdząc delikatnie a w trasach szybko: około 150 km/h.Opinia: carnival 2000 to gówno.

#12 Gość_MACIEK MANCIO

Gość_MACIEK MANCIO
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2003 - 10:38

kupiłem varnivala rok temu zprzebiegiem 138 tys teraz mam przejachane 170 tys.podczas eksploatacji vana nic nie stało sie z winy samochodu .wszystkie usterki: pompa wspomagania ,łańcuch na pompie olejowej.drobne wycieki(po wczesniejszej wymianie pęknietego paska rozrządu)PRAWDOPODOBNIE SERWIS NIE WYMIENIŁ TEGO PASKA CHOĆ WZIĄL ZA TO PIENIĄDZE.GENERALNIE ŻADNA Z USTEREK NIE WYNIKNĘLA Z WINY AUTA.JEDYNIE ŁAŃCUCH POMPY OLEJOWEJ ALE PO PRZEBIEGU 170 TYS TO CHYBA NORMALKA ! INE VANY JAK FORD GALAXY Z TEGO CO WIEM TEŻ NIE SĄ BEZAWARYJNE A KOSZTUJĄ 40% DROŻEJ ! A TAK NA MARGINESIE TRZEBA SIĘ LICZYĆ ŻE AUTO ZA 100 TYS TRZEBA CZASEM SERWISOWAĆ A TO MOŻE TROCHĘ KOSZTOWAĆ NORMA

#13 Gość_Andrzej

Gość_Andrzej
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2003 - 20:37

Zakupiłem kia CNV dwu letniego,większość problemów wyniknęła z wysokich "umiejętności i fachowości" jednego z wielkopolskich serwisów.Oto one:1.pęknięcie wałka rozrządu 108 tys.km- przyczyna/nie wymieniony w czsie przeglądu napinacz!!!!!/wg pracownika serwisu wada matriału/bzdura, a cazsie jazdy wystapiła nierówna praca silnika przy obr. poniżej 2000/min,póżniej dpoiero "strzelił" wałek/2.niedomagania hamulca ręcznego zgłaszane na przeglądach - nieusunięte!!!!!!!!!!!3. w jednym serwisie do silnika stosuje się olej mineralny w drugim syntetyczny ? / o cenie nie wspomnę/,4. awaria uszczelniacza na wale silnika-naprawa w serwisie-po przejechaniu 200 km ubytek oleju około 2l,/ponowna naprawa/?Inne niedomagania;-wymiana pompy wspomagania kierownicy po 90 tys.km.-po 135. tys. km "słyszalna " staje sie praca turbiny,- korozja elementów chromowanych,Zalety;wygodny,pakowny,ekonomiczny.Wnioski:strzeżcie się serwisów, nie tylko KIA - WSZYSTKICH!!!!!!!!!

#14 Gość_PRZYJACIEL KUPUJACYCH

Gość_PRZYJACIEL KUPUJACYCH
  • Goście

Napisano 03 luty 2004 - 03:25

hmmm ma teraz 61 tys i caly czas cos w nimm jest nie tak jak trzeba po nizej 1500 obr na min szarpie autem i oni nie wiedza co to jest na prawde nie polecam nie ma co sobie za ta kase glowy zawracaclepiej kupic jakis inny sam na passata albo mondeo albo dolozyc troszeczke i kupic santa fe pozdrawiem i przestrzegam nigdy KIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

#15 Gość_tomek

Gość_tomek
  • Goście

Napisano 10 marzec 2004 - 00:00

jezeu lepiej nic nie mowic mial ma 61 tys km i juz silnik sie zatarl poszla skrzynia biegow rozrzad a co najlepsze poyrywalo mi tloki cos wspanialego poprostu jedno wielkie guwno nie polecam szmelc

#16 Gość_x

Gość_x
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2004 - 20:01

Jeśli ktoś sypie piasek do oleju odpala samochód z popchnięcia i przeciąga na biegach do 5000obr/m to nic dziwnego że mu padł po 61 tyś . Tyle to nawet spokojnie polonez bez problemu przejedzie. Widać dla amatorów lepszy rower

#17 Gość_Marek Bień

Gość_Marek Bień
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2004 - 23:19

Zdecydowanie równo. Nabrał mnie fajną reklamą i niską ceną. Odkąd miał 2 miesiące nigdy nie był w 100% sprawny: a to klima, swpomaganie, turbina, napinacz -PADAŁY. Ciągle jakieś wycieki, zgrzyty, trzaski, szlag by to.Tego auta nie da się poza tym sprzedać. MA 2 lata a na nadkolach pojawia się korozja.Ro-bary są po prstu śmieszne.POzdrawiam i ostrzegam; żądnego KIA. Uczcie sie na cudzych błędach!!

#18 Gość_Adrian

Gość_Adrian
  • Goście

Napisano 09 październik 2004 - 19:59

Samochód przejechał 220 tys. pierwsze 100 tys. w okropnych mękach (bo był an firmę:)) jazda z pełnym załadunkiem worków z cementem np. z prędkością 120km/h. Później został sprzedany do mnie (znałem dobrze jego pochodzenie) i następne 120 tys też go nie oszczędzałem, wożąc towar do sklepów. Przerzedł już remont łorzysk w kołach, kabli do płynu ham. Paska w kierownicy i chyba już więcej nic nie poszło. Wkażdym razie ten samochód jest naprawdę wart swojej ceny i jestem z niego zadowolony (obecnie ma 3 lata i jeszcze jeździ choć na początku były z nim straszne problemy)

#19 Gość_Adrian

Gość_Adrian
  • Goście

Napisano 09 październik 2004 - 20:10

A chciałem jeszcze dodać że poszedł w nim alternator (900zł) przegrzał się tak, że nie można go było rozkręcić i się rozsypał. Ale podczas tego zdarzenia ciągnąłem nim przyczepę 2 osiową 1500kg przy prędkości 90km/h. Poszedł też akumulator (w zimę, z niewiadomo jakiego powodu, woda była) sądzę że następnym razem spróbuję kupić nowego Carnivala (może nie straće, polubiłem te auto, bo jest duże)

#20 Gość_LAST TIME KIA

Gość_LAST TIME KIA
  • Goście

Napisano 16 listopad 2004 - 21:28

To, ze padaja skrzynie biegow w tych autach to norma (w C-II CRDI juz nie ma tego problemu podobno), to ze klima pada co jakis czas to tez norma, ale ku... mac(!) szlag mnie trafił jak w serwisie kretyn skonczony powiedzial mi ze te modele ze skrzynia biegow juz tak maja (chodzi o awarie) i ze musze sie przyzwyczaic do czestych wizyt w ASO!!! No comment...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych