Skocz do zawartości

Honda: Accord - opinie kierowców

220 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_jt_redakcja

Gość_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2001 - 09:25

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Honda Accord.

#2 Gość_Kacper

Gość_Kacper
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2001 - 20:15

Model z silnikiem Z1 (ten mocniejszy!) dobrze wyposażony. Twarde i bardzo dynamiczne auto. Super wspomaganie ale promień skrętu niestety duży. Do 130km/h nawet ekonomiczny, w mieście i przy dużych prędkościach potrafi wypić do 10 litrówAuto dobrej klasy, godne polecenia, komfortowe, bardzo ciche, przyczepne, szybkie i zwinne.Silnik pracuje doskonale !!! POLECAM.

#3 Gość_Maciek

Gość_Maciek
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2001 - 04:25

Odbyłem tym modelem jazdę próbną. Nędza do bólu. Wnętrze tandeciarskie. Nigdy bym nie kupił. Pablo - masz rację.

#4 Gość_Marcin

Gość_Marcin
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2001 - 17:28

Wielu ma racje, ze nowy Accord w srodku prezentuje sie tandeciarsko - plastik a"la toyta, a drewno nie tam gdzie powinno być. Jednym słowem rozczarowanie. To tyle dla estetów. Ci którzy wolą zamiast wnetrza kabiny - silnik i wlasciwosci jezdne nie beda rozczarowani. Ja mam stergo Accorda z 94 i wole go od nowych aut. O moim pisze w pierwszej pozycji niniejszej strony. Wiec jak tam z waszymi fotelami

#5 Gość_Marcin

Gość_Marcin
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2001 - 03:18

samochod ten kupilem rok temu i teraz ma przejechane 95.000 mil (wersja amerykanska). Oprocz zmian oleju i hamulcow nic przy nim nie robie, bo nic sie nie psuje. Samochod jest "torturowany" non stop, gaz do oporu, hamowanie (klocki na wszystkich kolach) przy kazdej predkosci. Nic a nic sie nie dzieje. Do tego ten samochod ma automatyczna skrzynie biegow. Troszke dziwna bo wrazenie jest nawet przy malej predkosci ze skrzynia jest przeciazana i zaraz "wyjdzie i stanie obok" ale w/g mnie to sa najlepsze skrzynie w tej klasie samochodow. Jesli porownac accorda do np. Toyoty Camry, honda wygrywa conajmniej o 4 punkty przy 10 stopniowej skali. Czemu? Chociazby za wystroj wnetrza (mowie o amerykanskich wersjach gdyz tylko takimi jezdzilem), za silnik i skrzynie biegow nie do zabicia, za prowadzenie (mimo ze tyl lekko zarzuca ale camry prowadzilo sie jak poduszkowiec) no i oczywiscie za ten "drapiezny" wyglad nawet w limuzynie.

#6 Gość_ARKUS

Gość_ARKUS
  • Goście

Napisano 20 maj 2002 - 17:55

jestem właścicielem akordeonika 2.0"94/95 w automacie, przyznam ze auto mnie nie rozczarowało pełne wyposażenie (ABS,poduszki,klima,elektryka )kupiłem go okazyjnie więc czeka mnie "mały" wkład finansowy, ale nie narzekam - widziały gały co brały- tylko jeśli chodzi o ceny eksploatacji tj. części muszę trzymać w tajemnicy przed żoną ;-) pozdrowia hondzi co wiele dobrego o nie sądzi p.s.trzeba to zobaczyć!!!! www.hondapl.org

#7 Gość_JANUSZ

Gość_JANUSZ
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2002 - 21:26

jeśli chodzi o wykończenie to poprzednicy mają dużo racji,to 3 MOJA HONDA, wymieniałem 2x boczki przednich drzwi,paski na dachu skrywajace zgrzew,a wsilniku lambę. moim adaniem honda powinna być produkowana w japonii. poprzednio miałem civic 4d z japonii bez ŻADNYCH UWAG.oczywiście powinno być wiećej z wyposazenia.do 3000 obr. muł.jednak 200km/h wyciąga spokojnie.

#8 Gość_Michał

Gość_Michał
  • Goście

Napisano 21 luty 2003 - 15:12

Od niedawna jestem posiadaczem tego Acordeonika i mówiąc szczerze znakomita większość "problemów" o których pisze Pablo to już przeszłość, a poza tym zawieszenie ekstra trzyma się jak przyssana, silnik bardzo ok. Właśnie dziś jeździłem nowym Accordem.... mówie Wam BAJKA !!!!

#9 Gość_Zbyszek

Gość_Zbyszek
  • Goście

Napisano 18 listopad 2003 - 13:52

auto jest dosc stare, ale za to zupelnie niepowtarzalne, piekne, z klimatem. prawie bezawaryjne (koszt napraw jak na razie zamyka sie w 500 zl rocznie), na trasie cudowne - v max 190 i bez problemu sie wtedy prowadzi ( niemieckie autostrady). mialem duze szczescie bo kupilem auto 11 letnie z przebiegiem 160 tys, to naprawde czuc, po tym jak chodzi skrzynia, niewytarta kierownica, tapicerka etc. Ale i tak polecam wszystkim hondy!

#10 Gość_tom

Gość_tom
  • Goście

Napisano 19 maj 2004 - 19:51

Silnik najlepszy w klasie. Jeżdziłem wieloma (avensis, mondeo, mazda6, laguna passat, bmw 320 (143KM),primera). Trochę za twarde zawieszenie na polskie "drogi". Silnik bardzo cichy. Szkoda że nie ma esp, chociaż trzyma się rewelacyjnie. W porównaniu z poprzednim modelem 1.8 i 2.0 136 i 147 KM to zupełmie inna bajka. Produkowany w Japonii a to jest nie bez znaczenia. Chciałem BMW ale zawiodłem się iliścią miejsca z tyłu i silnikiem. Zanim zdecydowałem się na Accorda dałem już zaliczkę na Avensis 2.0. Po odbyciu jazd próbnych nie miałem już wątpliwości.Kupiłem hondę. Poprzedni model accorda produkowany w W. Brytanii był faktycznie średni, szczególnie jeśli chodzi o osiągi silników. Nowy to zupełnie inna bajka. Polecam jazdę próbną.

#11 Gość_wojtek

Gość_wojtek
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2004 - 13:14

wspaniale auto bez grama rdzy 100%towy japonczyk ale do cholery mam problem z wymiana kol zebatych 5-tego biegu nigdzie nie moge dostac skrzyni biegow uzywanejlub kol zebatych do tego modelu moze ktos pomoze wolfbus@interia.pl

#12 Gość_Bonio

Gość_Bonio
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2004 - 21:20

members.lycos.co.uk/streetrs/

#13 Gość_Jacek Nowak

Gość_Jacek Nowak
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2004 - 16:21

Mam Honde Accord z 2000r.Co do wykonczenia moglo by byc lepsze(szkoda ze Anglicy skladali ten model)zbyt duzo szarych plastikow.Siedzenia dobrze trzymaja na zakretach na prawde sa ok.Co do silnika to jest koszmar. Jak na 136 koni w benzynie bardzo slaba elastycznosc 80-120 na 5 biegu 17 to nie jest wynik godny motoru Hondy.Bardzo ospaly w zakresie 2.5 -4 tys obrotow,dopiero od 5tys do 6400 zaczyna jakos ciagnac ale to zbyt malo powinni przynajmniej zrobic odciecie paliwa przy 7300 a nie 6400 do czego przyzwyczaila nas Honda. Spalanie na utostradzie przy 200 non stop 9,8l i w zaden sposob nie moglem przekroczyc tej warosci- to duzy plus jesli chodzi o spalanie. Na koniec powiem jeszcze jedno ze mam jeszcze skode octaie 2004 r 1.9 tdi 110 koni.I zebym robil niewiem co honda to od 0 do 100 skoda idzie lepiej o jakies 1.5 sekundy niz honda z silnikiem 136 konnym(gdzie sie podzialy te konie????) Pozdrowienia

#14 Gość_kuba

Gość_kuba
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2004 - 01:18

Przyleciała z nami z USA. Kupiona nowa. Silnik 2.156 SOHC 16V 130hp. Ludzie ten silnik jest Boski, od 7 lat rozkręcany jest regularnie do nawet 7tys obrotów i nic. Wersje Europejskie sie dla mnie nie liczą. Uważam że jeśli accord to nawet stary ale tylko Z USA! Fabryka daje z reczna 5-biegowa skrzynia 7.9-8.1 jesli np zostawimy 1/4 baku paliwa i tylko kierowce to auto zdecydowanie jedzie kilka setnych sekund szybciej, wielu sie już przekonało że to auto bez spoilera, bez alufelg, bez przyciemnianych okien zostawia WIELU w tyle. Wykonczenie wnętrza materiałowe siedzenia dobrze wyprofilowane. Wnetrze jak na auto 7 letnie idealnie sie trzyma (a może to wynik mojego ciągłego dbania)Hamowanie pomimo tylnych bębnów jest naprawde BARDZO DOBRE. Auto niezawodne, poza korozja dolnej listwy tylnych drzwi (mea culpa) wszystko ok. Zawieszenie jak w Toyocie Suprze, miękkie acz bardzo dobrze trzyma na zakrętach....samochod plynie. wysoka kultura pracy tej jednostki zawdzicza dwom krecacym sie w przeciwnym do siebie kierunku-dyskom umieszczonym nad nadkolamiw luce silnikowej. Samochód ten w najblizszych latach przerobiłbym, nie chcę nowej Accord Europejskiej to jest porażka...nowa Accord z USA z silnikiem 3.0 V6 Dohc 240 hp i 5.9 do setki to dopiero auto. Smutne ale prawdziwe ale ...POLECAM TYLKO Z USA!! Niezawodność i satysfakcja GWA RAN TO WA NE

#15 Gość_Mały

Gość_Mały
  • Goście

Napisano 07 listopad 2004 - 13:43

Mam mały problem z moją hondziawką:przy prędkości ok. 110-120 zapala się kontrolka ABS-u.Czy może ktoś mógłby mi pomóc bo być może jest to jakaś drobna pierdoła,a poza tym to niezamieniłbym tej bryczki na żadne inne auto!!!

#16 Gość_Tomek

Gość_Tomek
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2005 - 21:00

mam honde od 8 mies. jestem z niej zadowolny autko ma bogate wyposazenie dobrze sie prowadzi. do 130km\h spala 10l gazu, ma przejechane 200000tys i nie mam z nim problemow. jedno mnie denerwoje mianowicie jak na 130 konny silnik jest slaby, jest poprostu muł, powyzej 3000 coś czuć że ciągnie, nawet na benzynie.

#17 Gość_B.D.

Gość_B.D.
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2005 - 21:41

Jest to samochód z roku 1999 w najbogatszej wersji (tempomat, skórzna tapicerka, instalacja audio Bose - 7 głośników, podgrzewane i el. regulowane fotele, itd.). Auto właśnie przekroczyło 145 tyś. kilometrów przebiegu. Jak do tej pory niezawodne i naprawdę komfortowe. Przy codziennym jeździe dają się zauważyć pomysłowe detale w wykonaniu, które nigdy nie widnieją w salonowych katalogach, gdyż nie należą do gadzetów podnoszących atrakcyjność takiego samochodu przy zakupie. Mam tu na myśli np. zapalanie się światła przy wyjęciu kluczyka ze stacyjki, podświetlanie stacyjki, mechanizm regulacji lusterek posiadający zabezpieczenie przed uszkodzeniem mechanicznym, itp. Niby nie znaczące rzeczy, ale bardzo ułatwiające jazdę tym samochodem i jego eksploatację. Wykonanie staranne i z dobrej jakości materiałów, przełaczniki solidne i trwałe. Dobre wytłumienie wnętrza i elementów tapicerki.Co do mechaniki wszystko w japońskim stylu - wykonane jak należy. Silnik sprawuje się świetynie, tak w mieście jak i na dłuższych wyprawach. Spala w granicach 10 litrów/100 km. przy normalnej eksploatacji. Pracuje bardzo kulturalnie i szybko reaguje na naciśnięcie pedału gazu. Hmulce ok, abs prawie nie wyczuwalny na pedale hamulca.Układ kierowniczy doś bezpośredni, prowadzenie świetne - łatwo przewidzeć zachowanie na drodze.Zastrzeżenia budzi jednak powłoka lakiernicza, która jest chyba zbyt miękka i szybko matowieje bez odpowiedniej pielęgnacji - najlepiej myć ręcznie i unikaćź myjni automatycznych (szczotki rysują lakier).Prawdziwe walory tego samochodu (wyłaczając piękną linie) docenimy po przejechaniu pierwszego tysiąca kilometrów.

#18 Gość_michał

Gość_michał
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2005 - 18:14

mam zamiar takie autko nabyc lecz nie znam opini czy moglby mi ktos pomoc i troszke info porzucic

#19 Gość_wojcio

Gość_wojcio
  • Goście

Napisano 18 luty 2006 - 19:11

Jezdze nim 10 latPrzebieg 190 000Autko superNie zawiodlo mnie nigdyPolecam wszystkim tym co lubia miec samochod durzy wygodny a zarazem wszechstronny

#20 Gość_malgosia

Gość_malgosia
  • Goście

Napisano 13 marzec 2006 - 23:12

Nie mam jej nic do zarzucenia, poza tym ze musze wymienic sprzeglo bo sie rozwalilo

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych