Skocz do zawartości

Fiat: Doblo - opinie kierowców

84 odpowiedzi w tym temacie

#81 Guest_O.J.

Guest_O.J.
  • Goście

Napisano 27 maj 2013 - 13:01

Witam!
Miałem kiedyś Vectrę w dieslu - i te same objawy (mnie też sugerowano, że to winna pompa wtryskowa). Okazało się, że zapowietrza się układ paliwowy. Myślę, że powinieneś zacząć od plastikowej osłony filtra paliwa. U mnie okazała się pęknięta i to była przyczyna. Wystarczyło skleić silikonem (czerwonym oczywiście) i pomogło na 2 lata (tyle wiem, bo potem auto sprzedałem).

#82 Guest_Maniek

Guest_Maniek
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2013 - 20:38

Fiat Doblo 2007rok 1,9 multijet 105KM 200 000 tys
Delikatne zawieszenie głównie końcówki i tuleje. Problem z alternatorem, pęka obudowa i zaczyna piszczeć koszt ok 600 zł!!! Cieknie maglownica przy kolumnie kierownicy, przy 200 000 km kończy się sprzęgło. Problem z odpalaniem. Sam silnik jest udany ale osprzęt tragiczny. Zawieszenie marne , elektryka marna, wykończenie marne. Dość drogie części jak na takie auto np. Alternator 600 zł wersja z klimą, klocki najtańsze 150 zł, filtr paliwa Filtron 290 zł, części zawieszenia drogie, Jeśli miał bym wybierać z tej klasy aut wybrał bym VW Caddy .

#83 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 21 listopad 2013 - 21:09

witam ma taki sam problem w doblo doszedłeś juz do czegos?

#84 klebber

klebber

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 14:25

Witajcie chciałem zapytać, czy Waszym zdaniem warto kupować używany Fiat doblo, ośmioletni do firmy? Jeździmy z małymi dostawami produtków (catering i te sprawy) i niedawno nam się rozsypał samochód. Chwilowo jeździ na słowo honoru, ale najpóźniej w maju chcielibyśmy go wymienić. Jak z awaryjnością doblo, cenami częśći itp?

#85 Guest_wolfpack

Guest_wolfpack
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2017 - 08:56

Jeśli jest w dobrym stanie, to warto. To bardzo fajne autko. Części nie są drogie jeśli zdecydujesz się na zamienniki chociaż ja osobiście wolę serwisować w ASO i płacić więcej, ale mieć trochę więcej spokoju i komfortu, że na każdą naprawę jest gwarancja i nie ma z tym tylu problemów. Oryginały jak to oryginały trochę kosztują, ale nie są bardzo drogie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych