Skocz do zawartości

zwolnienie lekarskie i kończąca się umowa o prace

wróć do serwisu Kadry 292 odpowiedzi w tym temacie

#121 Gość_Dorota

Gość_Dorota
  • Goście

Napisano 23 listopad 2010 - 21:55

To zależy od pracodawcy czy ci przedłuży umowe, może nie przedłużyć

#122 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 23 listopad 2010 - 22:44

do kwiat - jesteś na zwolnieniu i nie przekazałeś ZLA do zakładu pracy gdy jeszcze byłeś zatrudniony ? Napisz jaśniej, bo trudno się domyślać. Za chorobę po ustaniu zatrudnienia płaci ZUS.

#123 Gość_marek

Gość_marek
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2010 - 20:02

witam.pod koniec pazdziernika zlamalem sobie reke w pracy.lekarz wypisal mi l4 na 6 tygodni czyli za 33 dni placil mi pracodawca wynagrodzenie a pozniej zus.czeka mnie dluga rehabiltacja aby reke funkcjonowala tak jak dawniej.umowa o prace konczy mi sie 31 grudnia.teraz mam pytania...nastepne l4 gdzie musze zaniesc ?do pracodawcy czy do zusu??moje leczenie potrwa do okolo polowy lutego.czy pracodawca ma prawo mnie zwolnic??zostane na lodzie jak to zrobi bo pracy nie bede mogl podjac szybko.a jesli bede mial ciaglosc zwolnienia mimo tego ze konczy mi sie umowa to l4 bede mi placil zus??

#124 Gość_arinvan

Gość_arinvan
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2010 - 20:05

* witam.pod koniec pazdziernika zlamalem sobie reke w pracy.lekarz wypisal mi l4 na 6 tygodni czyli za 33 dni placil mi pracodawca wynagrodzenie a pozniej zus.czeka mnie dluga rehabiltacja aby reke funkcjonowala tak jak dawniej.umowa o prace konczy mi sie 31 grudnia.teraz mam pytania...nastepne l4 gdzie musze zaniesc ?do pracodawcy czy do zusu??moje leczenie potrwa do okolo polowy lutego.czy pracodawca ma prawo mnie zwolnic??zostane na lodzie jak to zrobi bo pracy nie bede mogl podjac szybko.a jesli bede mial ciaglosc zwolnienia mimo tego ze konczy mi sie umowa to l4 bede mi placil zus??

#125 Gość_marek

Gość_marek
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2010 - 20:06

witam.pod koniec pazdziernika zlamalem sobie reke w pracy.lekarz wypisal mi l4 na 6 tygodni czyli za 33 dni placil mi pracodawca wynagrodzenie a pozniej zus.czeka mnie dluga rehabiltacja aby reke funkcjonowala tak jak dawniej.umowa o prace konczy mi sie 31 grudnia.teraz mam pytania...nastepne l4 gdzie musze zaniesc ?do pracodawcy czy do zusu??moje leczenie potrwa do okolo polowy lutego.czy pracodawca ma prawo mnie zwolnic??zostane na lodzie jak to zrobi bo pracy nie bede mogl podjac szybko.a jesli bede mial ciaglosc zwolnienia mimo tego ze konczy mi sie umowa to l4 bede mi placil

#126 Gość_wera

Gość_wera
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2010 - 20:19

W czasie zwolnienia lekarskiego pracodawca nie moze Ciebie zwolnic. Chyba, ze zajda okolicznosci umozliwiajace rozwiazanie umowy bez wypowiedzeni). Po ustaniu zatrudnienia jezeli nadal bedziesz chory, wyplate zasilku chorobowego przejmie zus. Wtedy zwolnienie wysylasz do ZUS

#127 Gość_Slawek

Gość_Slawek
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2010 - 22:14

mam 58lat,pracuje w firmie 2,5roku na umowie cywilno prawnej.Obecnie przebywam na chorobowym od 22.10.2010r.kiedy i kto placi chorobowe?Zwolnienie dostarczalem do firmy i otrzymalem wiadomosc ,ze mam wysylac teraz zwolnienie do zusu.Nie bardzo rozumie skoro firma jest duza powyzej 20osob.Prosze o porade

#128 Gość_Marcinez

Gość_Marcinez
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2010 - 01:23

Witam30.11.2010 dostałem wymówienie z pracy z okresem wymówienia 3 m-ce (likwidacja firmy ). Dn. 01.12.2010 dostałem od lekarza zwolnienie lekarskie na opiekę nad chorym synem (wiek 3 lata) do dnia 07.12.2010- włącznie. Jak to się ma do wynagrodzenia. Wypłaca szef czy Zus? Szef coś dziwnie tłumaczy, że muszę w firmie wziąć urlop bezpłatny(?), a zus mi zapłaci za zwolnienie. Mam wypełnić druk z-3.

#129 Gość_czarny

Gość_czarny
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2011 - 21:06

dalsze zwolnienie lekarskie lekarz musi wystapicz do zusu o rete chorobowa czy nie jak mi zaklad pracy nie przedluzyl umowy a jestem od wrzesnia na chorobowym a w grodniu kaczyla mi sie umowa i mi jej nie przedluzono

#130 Gość_Iwcia

Gość_Iwcia
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 01:03

Jestem na l-4 i pobieram rente wygasła mi umowa o pracę Czy zus wypłaci mi zasiłek chorobowy???

#131 Gość_Dorota

Gość_Dorota
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 08:08

Nie. ZUS wypłaca tylko jedno świadczenie, w twoim przypadku jest to renta.

#132 Gość_robi

Gość_robi
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 22:02

Witam.31.01 2010 skończyła mi się umowa o pracę i z tym dniem zwolnienie lekarskie.nadal choruję .gdzie mam dostarczyć zwolnienie lekarskie(mam od 01.01.2011)czyli już nie pracuję

#133 Gość_Iwcia

Gość_Iwcia
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 22:25

Dzięki bardzo Dorotko:( Tego spodziewałam się!!! I dziś potwierdziła mi pani z ZUS-u!!! Tylko dlaczego mnie zwolnili w trakcie zwolnienia L-4???

#134 Gość_Dorota

Gość_Dorota
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 22:38

Iwcia- twoja umowa tak jak piszesz wygasła, a nie zwolnili cię.robi- Rozumiem, że umowa została rozwiązana 31.12.2010 r. Następne zwolnienie dostarczasz do ZUS w terminie do 7 dni od daty wystawienia. Potrzebny będzie jeszcze wypełniony przez zakład pracy druk Z-3 (możesz zadzwonić i poprosić o wystawienie i dostarczysz razem ze zwolnieniem lub ZUS zwróci się do pracodawcy, ale dłużej to potrwa).

#135 Gość_Joanna

Gość_Joanna
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 15:52

witam mam pytanie: 31.12 2010 r skończyła mi sie umowa- pracodawca jej nie przedłużył. 30 .12.2010 r przedłożyłam L4 na do 20.01.2011 / 22 dni/.Czy pracodawca przesłał moj druk l4 do ZUS? czy mam sama sie zglosic w celu podania numeru konta ,czy idzie to z automatu za przesłanymi dokumentami od pracodawcy. Na jaki dzień jest wypłacany zasiłek ?W jakies formie jest on obliczny / czy premie sa uznawane ,brutto czy netto/ W jakim terminie muszę dostarczyć kolejne L4 do ZUS?.Co w przypadku kiedy przebywając na L4 zajdę w ciążę , czy będzie mi się należał jakiś zasiłek?? Dziękuje za odpowiedz

#136 Gość_IVI

Gość_IVI
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2011 - 18:31

Witam jestem zatrudniona przez biuro pośrednictwa pracy są to umowy miesięczne w pierwszej połowie roku musze poddac sie operacji nadgarstków o czym niewiedziałam przed podjęciem pracy czy jezeli pojde na operacje i dostane L4 ktore przejdzi na nowy miesiac to czy po wygasnięciu umowy bede pobierac świadczenie z l4

#137 Gość_agik

Gość_agik
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2011 - 18:33

witam mam pytanie

#138 Gość_Dorota

Gość_Dorota
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2011 - 21:34

Jaką masz umowę: o pracę czy zlecenie? Jeżeli o pracę to po 30 dniach ubezpieczenia nabywasz prawo do świadczenia chorobowego, przy umowie zleceniu jest to 90 dniu nieprzerwanego ubezpieczenia pod warunkiem, że będziesz go opłacała

#139 Gość_wrrrr

Gość_wrrrr
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2011 - 14:20

mam pytanie. jestem na zwolnieniu od 31 grudnia umowa skonczyla mi sie od 1 stycznia. otrzymalam zwoonienia lekarskie 1. 31.XII- 7I i 2. 8.I- 31.Ioba zwolnienia wzial zaklad pracykto mi wypłaci zasilek? zakad czy zus?

#140 Gość_Edzia

Gość_Edzia
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2011 - 18:21

Za 31 oraz za 1 styczeń (rozumiem że to był ostatni dzień zatrudnienia ) zapłaci pracodawca, za pozostałą część ZUS.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych