Skocz do zawartości

jak napisać wniosek o eksmisję

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-szanta63

Gość_-praw-szanta63
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2010 - 22:24

w tym miesiącu jadę na sprawę rozwodową. Chcę, jadąc na nią, dołączyć wniosek o eksmisję pozwanego, ale zupełnie nie wiem jak go napisać. Chciałabym w nim ując, w uzasanieniu,że to osoba, która ma za sobą dwa wyroki (ostatni z lipca 2009) o znęcanie się.Żyjemy z tyranem psychicznym w domu.Teraz jak wyjechał do Niemiec, jest tam już piąty miesiąc, ale ja i syn przeżywamy chwile spokoju i radości Nie uczestniczy w opłatach za mie4szkanie . I czy te rzeczy mogą byc uzasadnieniem wniosku o eksmisję? to tylko tyle. Nie maM ZIELONEGO POJĘCIA JAK ZACZĄC. Mam nadzięję,ze nie nadużywam wspaniałosci teggo potralu. smutno mi, bo wiem że gdyby moja sytuacja finansowa była inna poszłabym do biura prawnego i byłoby mi łątwiej. Prosże goroąco o radę i podpowiedź. Pozdrawiam wszystkich portalowiczów

#2 Gość_-praw-laura_adw

Gość_-praw-laura_adw
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2010 - 00:42

Jeżeli to Pani wniosła pozew o rozwód proszę napisać do Sądu pismo rozszerzające żądanie pozwu w ten sposób iż wnosi Pani o nakazanie przez Sąd eksmisji męża ze wspólnie zamieszkiwanego mieszkania. Wniosek należy uzasadnić. Podane przez Panią przyczyny są jak najbardziej prawidłowe. Warunkiem orzeczenia eksmisji jest to, iż mieszkanie nie może stanowić wyłacznej własności męża

#3 Gość_-praw-szanta63

Gość_-praw-szanta63
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2010 - 23:51

CYTAT(laura_adw @ 14.04.2010, 23:42) Jeżeli to Pani wniosła pozew o rozwód proszę napisać do Sądu pismo rozszerzające żądanie pozwu w ten sposób iż wnosi Pani o nakazanie przez Sąd eksmisji męża ze wspólnie zamieszkiwanego mieszkania. Wniosek należy uzasadnić. Podane przez Panią przyczyny są jak najbardziej prawidłowe. Warunkiem orzeczenia eksmisji jest to, iż mieszkanie nie może stanowić wyłacznej własności męża
Dziękuję jeszcze raz. Mieszkanie jest lokatorskie, dziękuję za tchnienie otuchy.

#4 Gość_wiola2182

Gość_wiola2182
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2013 - 14:10

proszę o pomoc. mój syn jest alkoholikiem, ma 23 lata, nie pracuje, wynosi z domu rzeczy i przepija. przychodzi kiedy chce. wzywałam policje, którzy twierdzą że syn ma meldunek i ma prawo przebywać w moim mieszkaniu, a jak coś wyniesie to mam to zgłaszać i koło się zamyka, syn znęca się na mnie psychicznie, straszy że się zabije. dobrowolnie nie chce się leczyć. wymeldować go nie mogę, bo takie jest prawo, jeszcze policja twierdzi że jak sobie wychowałam syna tak mam go utrzymywać do końca życia. co robić?

#5 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2013 - 14:21

Może Pani wystąpić o przymusowe leczenie syna w zakładzie zamkniętym. Czy jednak takie leczenie coś da, to już inna sprawa.

#6 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2013 - 14:50

syn już był w ośrodku odwykowym, po paru dniach zrezygnował i opuścił ośrodek, a pani która tym się zajmuje stwierdziła że skoro nie chce się leczyć to nic nie może zrobić, syn ma też kilka wyroków sądowych, wszystkie w zawieszeniu, nawet komornik umorzył mu zaległe płatności, syn w związku z tym coraz bardziej czuje się bezkarny, przecież nawet policja jest po jego stronie, nawet dzisiaj była interwencja policji bo syn zrobił mi awanturę i pociął się lekko nożem, stwierdzili że jest trzeźwy, wezwali pogotowie, lekarz stwierdził że skoro sam nie chce się poddać leczeniu w szpitalu psychriatrycznym to on nic nie może zrobić i zostawili syna w mieszkaniu

#7 Gość_teklunia

Gość_teklunia
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2014 - 16:46

Witam mam prosbe jak sformulowac pismo do sadu o eksmisje z mieszkania osoby ktora jest zameldowana,ale nie zamieszkuje pod danym adresem,a sam nie chce sie wymeldowac.Skladalam wniosek w urzedzie,bylam wraz ze swiadkami niestety nie wymeldowali go.DZIEKUJE

#8 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2014 - 21:17

Ma Pani na tej stronie, po prawej, w zakładce Wzory pozwów, przykład pozwu o eksmisję.
A może nie wymeldowali, bo jest współwłaścicielem mieszkania?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy