Skocz do zawartości


alimenty dla kobiety w ciazy


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-sandra1287

Gość_-praw-sandra1287
  • Goście

Napisano 11 marzec 2009 - 14:06

CYTAT(Karolina G.)Pani Paulusia22 niech Pani czyta ze zrozumieniem!!: "nie mam separacji ani rozwodu".

Sandro, jeśli nie macie rozwodu to nie składa Pani o alimenty, tylko musi Pani złożyć w sądzie wniosek o zabezpieczenie potrzeb rodziny

Nawet jak nie mają rozwodu, to składa o alimenty na siebie i dziecko, które już jest.

#2 Gość_-praw-paulusia22

Gość_-praw-paulusia22
  • Goście

Napisano 11 marzec 2009 - 22:15

Proszę wybaczyć, nie zauważyłam:)

#3 Gość_-praw-karolina g.

Gość_-praw-karolina g.
  • Goście

Napisano 11 marzec 2009 - 19:46

Pani Paulusia22 niech Pani czyta ze zrozumieniem!!: "nie mam separacji ani rozwodu".

Sandro, jeśli nie macie rozwodu to nie składa Pani o alimenty, tylko musi Pani złożyć w sądzie wniosek o zabezpieczenie potrzeb rodziny

#4 Gość_-praw-paulusia22

Gość_-praw-paulusia22
  • Goście

Napisano 11 marzec 2009 - 14:47

Na nienarodzone dziecko nie dostaniesz alimentów. Jesteś mężatką?

#5 Gość_-praw-sandra1287

Gość_-praw-sandra1287
  • Goście

Napisano 11 marzec 2009 - 14:06

mam syna ktory ma rok i jestem w ciazy dziecko urodzi sie we wrzesniu ojciec dzieci nie pracuje i nie stara sie szukac pracy ja mam zasilek dla bezrobotnych ktory konczy sie w maju gdy sie skonczy zostane bez pieniedzy nie mam separacji ani rozwodu mieszkam u rodzicow i sama wychowywuje syna czy moge na nie narodzone dziecko rowniez dostac alimenty prosze o pomoc

#6 Gość_-praw-ewa 1984

Gość_-praw-ewa 1984
  • Goście

Napisano 13 marzec 2009 - 19:13

oczywiscie jesli jest żona to tak

#7 Gość_-praw-paulusia22

Gość_-praw-paulusia22
  • Goście

Napisano 13 marzec 2009 - 18:48

CYTAT(ewa 1984)mozesz ubiegac sie od ojca dziecka o zabezpieczenie alimentow na siebie i dziecko ale nie dłuzej niz 3 miesiace, ojciec dziecka jest takze zobowiazany do pokrycia polowy kosztow wyprawki na dziecko! pozdrawiam

Jeżeli jest żoną tego człowieka, to alimenty należą się jej za okres dłuższy niż 3 miesiące. Proponuję o nie wystąpić jak najszybciej.

#8 Gość_-praw-ewa 1984

Gość_-praw-ewa 1984
  • Goście

Napisano 13 marzec 2009 - 18:46

A jesli o jciec nie pracuje i nie ma dochodów badz nie chce płacic na dziecko to obowiazek moze przejsc na dziadkow (rodziców ojca dziecka)

#9 Gość_-praw-ewa 1984

Gość_-praw-ewa 1984
  • Goście

Napisano 13 marzec 2009 - 18:23

mozesz ubiegac sie od ojca dziecka o zabezpieczenie alimentow na siebie i dziecko ale nie dłuzej niz 3 miesiace, ojciec dziecka jest takze zobowiazany do pokrycia polowy kosztow wyprawki na dziecko! pozdrawiam

#10 Gość_-praw-ewa 1984

Gość_-praw-ewa 1984
  • Goście

Napisano 13 marzec 2009 - 18:22

mozesz ubiegac sie od ojca dziecka o zabezpieczenie alimentow na siebie i dziecko ale nie dłuzej niz 3 miesiace, ojciec dziecka jest takze zobowiazany do pokrycia polowy kosztow wyprawki na dziecko

#11 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 16 luty 2011 - 12:18

jestem w 20 tygodniu ciąży czy należą mi się alimenty od ojca dziecka jeśli nie jesteśmy małżeństwem

#12 Gość_nieprawnik77

Gość_nieprawnik77
  • Goście

Napisano 16 luty 2011 - 15:13

Art. 135.
§1. Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb upraw-nionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego.
§2. Wykonanie obowiązku alimentacyjnego względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, może polegać także, w całości lub w części, na osobistych staraniach o jego utrzymanie lub wychowanie.

Art. 141.
§1. Ojciec nie będący mężem matki obowiązany jest przyczynić się w rozmiarze od-powiadającym okolicznościom do pokrycia wydatków związanych z ciążą i porodem oraz kosztów trzymiesięcznego utrzymania matki w okresie porodu. Z ważnych powodów matka może żądać udziału ojca w kosztach swego utrzymania przez czas dłuższy niż trzy miesiące. Jeżeli wskutek ciąży lub porodu matka poniosła inne konieczne wydatki albo szczególne straty majątkowe, może ona żą-dać, ażeby ojciec pokrył odpowiednią część tych wydatków lub strat. Roszczenia powyższe przysłu-gują matce także w wypadku, gdy dziecko urodziło się nieżywe.
§2. Roszczenia matki przewidziane w paragrafie poprzedzającym przedawniają się z upływem lat trzech od dnia porodu.



Art. 142.
Jeżeli ojcostwo mężczyzny nie będącego mężem matki zostało uwiarygodnione, matka może żądać, ażeby mężczyzna ten jeszcze przed urodzeniem się dziecka wyłożył odpowiednią sumę pieniężną na koszty utrzymania matki przez trzy miesiące w okresie porodu oraz na koszty utrzymania dziecka przez pierwsze trzy miesiące po urodzeniu. Termin i sposób zapłaty tej sumy określa sąd.



Art. 143.
Jeżeli ojcostwo mężczyzny, który nie jest mężem matki, nie zostało ustalone, zarówno dziecko, jak i matka mogą dochodzić roszczeń majątkowych związanych z ojcostwem tylko jednocze-śnie z dochodzeniem ustalenia ojcostwa. Nie dotyczy to roszczeń matki, gdy dziecko urodziło się nie-żywe.
Art. 144.


#13 Gość_nieprawnik77

Gość_nieprawnik77
  • Goście

Napisano 16 luty 2011 - 15:19

z doświadczenia Ci powiem -

składasz o ustalenie ojcostwa plus zabezpieczenie powództwa w wysokości z 700zł plus przyczynienie się ojca do kosztów porodu ,wyprawki plus zwrot kosztów utrzymania ciebie przez 3 mies ciąży i jeszcze zanim urodzisz dziecko możesz otrzymać już pieniądze i wyrok z doświadczenia tez dodam że za 3 mies ciąży otrzymasz zwrot kosztów utrzymania lecz na następne 3 czyli połogu nie ma co liczyć chyba że wyjątkowo, mam wyrok w takiej sprawie u pewnej kobiety tak więc wiem w 100 proc ,sporządź tylko kosztorysy potrzeb ( POTRZEB !!!!)WG art 135 par 2


#14 Gość_aga

Gość_aga
  • Goście

Napisano 08 luty 2012 - 22:38

ja tez jestem w ciazy i staram sie o alimenty dla siebie.Jesli chodzi o dzieNIE nie litcko musisz je urodzic zeby miec kaske na dzidzia.Fundusz na jedno dziecko wyplaca do 500zl.WIEC 0 litosci dla chlopa tylko zaloz mu sprawe o alimenty na to dziecko co juz masz.powodzenia pa



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych