Skocz do zawartości

czy komorników obowiązuje rejonizacja

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-beatka1968

Gość_-praw-beatka1968
  • Goście

Napisano 01 maj 2008 - 00:58

Wierzyciel ma prawo wyboru komornika w granicach właściwości danego sądu apelacyjnego. Okręg sądu apelacyjnego zazwyczaj jest szerszy niż dane województwo.

#2 Gość_-praw-beatka1968

Gość_-praw-beatka1968
  • Goście

Napisano 01 maj 2008 - 00:58

witam jestem jeszcze nowy i namieszałem nieżle za co przepraszam .moim kolejnym problemem jest chamski komornik który bezpodstawnie zajął mi pobory gdzie podałem go do sądu lecz nie wygrałem .wyprowadziłem się do innej miejscowości dużo dalej ale to samo województwo i dalej ten sam komornik mimo iż jest inna rejonizacja w moim regionie są inni komornicy a ten od wniesienia skargi na niego wciąż mi głupio dogaduje a nawet obrażliwie się do mnie odnosi na pytanie dlaczego nie przeniesiono mnie do mojego regionu komorników odpowiedział że może to zrobić tylko moja była żona ,ja tylko mam nadzieje że komornicy z mego regionu będą traktować mnie jak człowieka nie jak skazanego nadmieniam ze niezalegam z alimentami a sprawa bezpodstawnego zajęcia poborów to tylko wniosek mojej byłej do komornika który mi wszedł mimo że niebyło zadłużenia a nawet nadpłata sąd nie przesłuchał mnie nawet odbyło się zaocznie po moim odwołaniu oddalono go więc jak mam postąpić bo chcę aby moje sprawy prowadzili komornicy pod których rejon podlegam dziękuje za odpowiedzi i opinie

#3 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2012 - 19:58

a czy komornik może działać poza rejonem danego sądu apelacyjnego ? czy może obejmowqć postępowaniem osobę mieszkającą zupełnie w innej części kraju? Czy w ostatnim czasie nastąpiły jakies zmiany prawa w tym zakresie - a jesli tak, to kiedy?

#4 Gość_-praw-dukeaecc

Gość_-praw-dukeaecc
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2012 - 22:10

Komornik z Zakopanego może egzekwować kwoty od dłużnika mieszkającego w Gdańsku - tak obrazowo wyjaśnię rejonizację. Oczywiście egzekwować może pensje i ruchomości poza nieruchomościami.
Pozdrawiam
duke

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych