Skocz do zawartości

odrzucenie spadku przez małoletnie dzieci

28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_kamaol

Gość_kamaol
  • Goście

Napisano 21 maj 2009 - 19:46

Mój mąż odrzucił spadek po swojej matce. W miejsce męża jako spadkobiercy weszły nasze małoletnie córki. W chwili obecnej musimy złożyć wniosek do sądu rodzinnego o wyrażenie zgody na odrzucenie spadku w imieniu dzieci. Pilnie poszukuję wzoru wniosku o zezwolenie odrzucenia spadku w imieniu dzieci.

#2 Gość_E.Jabłokow

Gość_E.Jabłokow
  • Goście

Napisano 26 maj 2009 - 23:21

Proszę po prostu napisać, że wnosi Pani o zezwolenie na dokonanie czynności przekraczającej zwykły zarząd, polegającej na odrzuceniu spadku po... w imieniu małoletnich.... z powodu...., a nastepnie szeroko uzasadnić. To sądowi wystarczy.

#3 Gość_elam

Gość_elam
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2009 - 06:04

A co zrobic gdy dziedziczacy rodzic i maloletnie dzieci mieszkaja za granica? Rozumiem ze rodzic moze odrzucic spadek przez pelnomocnika, ale jak odrzucic w imieniu dzieci? Czy zlozenie w sadzie rodzinnym wniosku na pismie wystarczy? Czy tez rodzic musi jechac do Polski by to zrobic osobiscie? Ktory sad rodzinny jest wlasciwy? Sad gdzie rodzic jest zameldowany w Polsce, czy sad spadku? Co jak dzieci nie maja polskiego obywatelstwa i meldunku?

#4 Gość_jasiu

Gość_jasiu
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2009 - 13:54

Na wypadek gdyby ktoś była zainteresowany to podaje moje gg 7117677,chętnie podzielę się informacjami zaznaczam że nie jestem prawnikiem,samemu przez to przechodziłem, mogę przesłać wzór podania do sądu oodrzucenie spadku w imieniu małoletniego, odpowiedzieć na pytaniadotyczące procedur, do jakiego sądu należy złożyć wniosek. Jakrównież jak odrzucić spadek jeżeli mieszkasz z dziećmi za granicąpolski. Zaznaczam że podzielę się informacjami za darmo. Proszę pisaćna gg ewentualnie później podam numer telefonu lub email domnie.
Pozdrawiam.

#5 Gość_glad

Gość_glad
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2010 - 16:46

prosze o wzor takiego wniosku na adres gladiatorkbb@vp.pl Dziekuje

#6 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 15 luty 2010 - 18:53

Również bardzo proszę o wzór wniosku na: grechu73@op.pl. Z góry dziękuję

#7 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 21:41

mam prosbe ,prosze o wzor pisma o odrzucenie majatku w imieniu maloletniego synka,wyglada to tak ze zmarla mi zona a dowiedzialem sie ze w przeszlosci ma niesplacone dlugi,jak mam to opisac bo wogole nie mam pojecie prosze o jakis wzor z opisem i uzasadnieniem dla sadu bo tego wymagaja,chce zeby moj synek mial spokojne zycie,a synek ma dopiero 7 miesiecy wojcikj@vp.pl prosze o przeslanie na ten adres z gory dziekuje

#8 Gość_marikawitek

Gość_marikawitek
  • Goście

Napisano 10 marzec 2010 - 10:49

Mam wielką prośbę...proszę o przesłanie wzoru pisma o odrzucenie majątku w imieniu małoletniego na adres marikawitek@o2.pl z góry dziękuje. pozdrawiam

#9 Gość_Nikola

Gość_Nikola
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2010 - 13:53

Proszę o przesłanie wzoru pisma o odrzucenie spadku w imieniu nieletniej córki na adres nika75002@wp.pl.Z góry dziekuję.Pozdrawiam

#10 Gość_ada

Gość_ada
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 14:57

Bardzo proszę o przesłanie wzoru pisma o odrzucenie spadku przez małotelnie dziecko. Dziekuję. Mój adres:
adrianakn@wp.pl

#11 Gość_ramzes

Gość_ramzes
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2010 - 09:50

Równiez bardzo proszę o wzór pisma o odzruceniu spadku przez maoletnie dziecko: kuba1988@poczta.onet.eu

#12 Gość_Adam Janus

Gość_Adam Janus
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2010 - 12:35

Proszę bardzo:

http://spadki.wieszj...nik-Spadki.html

#13 Gość_iza22

Gość_iza22
  • Goście

Napisano 07 maj 2010 - 14:36

BARDZO PROSZĘ O PRZESŁANIE WZORU WNIOSKU O ODRZUCENIE SPADKU PRZEZ MAŁOLETNICH. MÓJ ADRES zofia19@wp.pl. DZIĘKI

#14 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 12 maj 2010 - 20:25

Bardzo prosze o przesłanie wzoru o zrzeczenie sie majątku małoletniej z góry dziękuje :) magdapolandsc@wp.pl

#15 Gość_sylwia_fun@o2.pl

Gość_sylwia_fun@o2.pl
  • Goście

Napisano 19 maj 2010 - 19:46

Jeżeli odrzucił Pan spadek to momentalnie całość przeszła na Pana dziecko( w normalnych warunkach dziedziczycie w częściach równych). Nawet jeżeli spadek przeszedłby na małoletniego syna to za długi spadkowe odpowiada on tylko do wysokości otrzymanego spadku, gdyż dziedziczy on spadek z dobrodziejstwem inwentarza tzn jako małoletni ma pewne przywileje prawne, za długi pozostawione po spadkodawcy odpowiada tylko to kwoty przyjętego spadku. Bardzo ważne jest złożenie oświadczenia o odrzuceniu spadku przez Pana w ciągu 6 miesięcy od otwarcia spadku( od śmierci spadkodawcy).

#16 Gość_azja74

Gość_azja74
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2010 - 10:49

pytanie: jak uzasadnic powód wniosku?

#17 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2010 - 19:44

Witam, czy mogę prosić o wzór tego pisma. Byłam w sądzie i tam powiedzieli,że oprócz pisma potrzebne jest uzasadnienie. Nadmienię,że chodzi o długi jakie pozostawiła moja mama. Jeśli ktoś posiada takie pisemko z uzasadnieniem będę wdzięczna. A to mój adres tygrysek29@o2.pl

#18 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 20:13

Witam. Czy mogę również prosić o wzór tego pisma na adres suan@op.pl? Z góry dziękuje :)

#19 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2010 - 16:37

Co za lenistwo, nawet nie chce się poszukać

http://spadki.wieszj...nik-Spadki.html

#20 Gość_Andziullka

Gość_Andziullka
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2010 - 12:56

Wrocław, 13. 09. 2010 r.

Sąd Rejonowy Dla Wrocławia-Fabrycznej
Wydział III Rodzinny i Nieletnich

Anna i Paweł Nowak
ul. Bajana 1
51-111 Wrocław

WNIOSEK

Małżonkowie Anna i Paweł Nowak, wnoszą o wyrażenie zgody na poświadczenie w imieniu ich małoletnich córek Marty i Magdy Nowak w sprawie o odrzucenia spadku po zmarłym dziadku Janie Nowaku.

UZASADNIENIE

Wnioskodawcy są rodzicami małoletnich Marty Nowak urodzonej w dniu 10 września 2006 r. we Wrocławiu oraz Magdy Nowak urodzonej w dniu 10 grudnia 2007 we Wrocławiu. W dniu 20 sierpnia 2010 r. zmarł ojciec wnioskodawcy, a dziadek małoletnich Jan Nowak zamieszkały wówczas w Kątach Wrocławskich. Wnioskodawca Paweł Nowak, jako spadkobierca ustawowy Jana Nowaka złożył oświadczenie o odrzuceniu spadku. Na podstawie art. 1020 w zw. z art. 931 § 2 k.c. udział spadkowy wnioskodawcy Pawła Nowaka przypada jego zstępnym, czyli wyżej wymienionym córkom. Wnioskodawcom nie jest znany stan majątkowy zmarłego ze względu na brak jakiegokolwiek kontaktu zmarłego przez ponad 20 lat z Wnioskującym synem Pawłem Nowakiem, jak również nieznani są im inni spadkobiercy.

Z uwagi na brak znajomości wnuczek ze zmarłym dziadkiem, Wnioskodawcy zamierzają w imieniu swoich małoletnich córek odrzucić spadek po Janie Nowaku, chcąc jednocześnie uchronić je przed jakąkolwiek odpowiedzialnością za ewentualne długi ich dziadka, a także przed licznymi procesami z tym związanymi. Wprawdzie małoletnie z mocy prawa nabywają spadek z dobrodziejstwem inwentarza, lecz nie chroni ich to przed postępowaniami sądowymi i egzekucyjnymi oraz rodzi konieczność powoływania się na ograniczenie odpowiedzialności.

Z góry dziękujemy za rozpatrzenie wniosku:

(PODPISY RODZICÓW)

W załączeniu:
-kopia odpisu aktu urodzenia Marty Nowak,
-kopia odpisu aktu urodzenia Magdy Nowak,
-kopia odpisu aktu zgonu Jana Nowaka,
-kopia odpisu aktu małżeństwa Pawła i Anny Nowak,
-oświadczenie o odrzuceniu spadku przez Pawła Nowaka,
-znaki opłaty sądowej na kwotę 40 zł.

Ja napisałam tak i ide złożyć w poniedziałek wydaje mi sie ze to jest dobrze ale bede pewna jak dostane decyzje i wtedy potwierdze.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy