Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie dokumenty należy złożyć aby otrzymać emeryturę?

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670793 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 22:59

Komentarz do artykułu: Jakie dokumenty należy złożyć aby otrzymać emeryturę?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 marzec 2012 - 22:59

czy musze miec swiadectwa pracy z wypisanymi zarobkami

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 marzec 2012 - 23:41

Na świadectwie pracy nie wpisuje się osiąganych zarobków ale tylko okres pracy, etat, stanowisko, zajęcia komornicze itp.
Do wniosku o emeryturę załącza się zaświadczenie o wynagrodzeniu od byłego pracodawcy - druk Rp7. jeśli pracodawca już nie istnieje i nie ma następcy prawnego ani nie można odszukać w archiwach dokumentów to wtedy przedkłada się legitymacje ubezpieczeniowe , w których często wpisywano wynagrodzenia albo umowy o pracę. Minusem umowy o pracę jest to, że przyjmuje się do podstawy emerytury tylko wynagrodzenia zasadnicze ponieważ premie i dodatki nawet jeśli widniały na umowach to nie wiadomo czy były wypłacane.
D.

#4 Guest_gosć

Guest_gosć
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2013 - 12:51

ZUS nie chce mi uznać świadectw pracy i Rp-7 z pieczątką archiwów posiadających moje dokumenty. Zakłady w których pracowałem już nie istnieją, co mam zrobić?

#5 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2013 - 13:56

A jak ZUS uzasadnia swoją odmowną decyzję?

#6 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2013 - 17:12

A jak ZUS uzasadnia swoją odmowną decyzję?

A jak ZUS UZASADNIA SWOJĄ ODMOWNĄ DECYZJĘ?

#7 Guest_polski robotnik

Guest_polski robotnik
  • Goście

Napisano 23 październik 2014 - 22:42

chyba chory na mózg składa odwołanie wniosku o emeryture

#8 Guest_przyszła emerytka

Guest_przyszła emerytka
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2015 - 19:03

Jestem pracownikiem niepedagogicznym w szkole. Z dniem 31 sierpnia 2015 trzy szkoły w mojej gminie zostaną zlikwidowane, a w ich miejsce powstanie zespół szkół. 3 miesiące wcześniej wszyscy dostaniemy wypowiedzenia. Na emeryturę mogę przejść z dniem 26 października 2015. W marcu będę mieć 34 lata pracy. Co mam robić po dniu 31 sierpnia, gdy nowy pracodawca nie zatrudni mnie na te niecałe 2 miesiące przed emeryturą ? Kto wtedy wypłaci mi należną odprawę emerytalną ?Kto wypłaci mi nagrodę jubileuszową ?

#9 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2017 - 20:49

Raz czytam ze emerytura kobietom od 60 roku a drugi raz czytam ze mozna tez ubiegac sie o emeryture po 22 latach pracy. Czy ktos mi pomoze zrozumiec ? Mam 53,lata i 34 lata pracy ciaglej z placeniem skladek Kiedy moge skladac wniosek ?

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2017 - 20:53

Raz czytam ze emerytura kobietom od 60 roku a drugi raz czytam ze mozna tez ubiegac sie o emeryture po 22 latach pracy. Czy ktos mi pomoze zrozumiec ? Mam 53,lata i 34 lata pracy ciaglej z placeniem skladek Kiedy moge skladac wniosek ?

Po ukończeniu 60 lat życia kobieta i 65 lat życia mężczyzna ( ustawa od października 2017 r.) Nie słyszałam o przejściu na emeryturę po 22 latach pracy, nie wiem, gdzie o tym wyczytałaś.

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2017 - 20:53

Po ukończeniu 60 lat życia kobieta i 65 lat życia mężczyzna ( ustawa od października 2017 r.) Nie słyszałam o przejściu na emeryturę po 22 latach pracy, nie wiem, gdzie o tym wyczytałaś.

#12 Guest_umparara umpa z umpa di umpa deo z umpa umpa

Guest_umparara umpa z umpa di umpa deo z umpa umpa
  • Goście

Napisano 13 luty 2017 - 15:21

ja interesować dostać taki emerytura: ja placic 100 dolars przez miesiąc przez 10 rok, i za 30 rok dostać ja od emerytura tez 100 dolars przez miesiąc przez 10 rok. ja pytac w biznes nazywać zus, oni ja tlumaczyc: ja placic skladka 100 dolars przez miesiąc przez 25 rok i za 25 rok dostać ja od nich null, zero. ja mowic do oni, ja nie chcieć taki biznes, oni mowic do ja, ze jak ja nie podobać ich biznes to ja cytować: "paszol won cmoku". ja nie wiedzieć co to jest paszol, co to won i co to cmoku. Ale ja nie o to pytac co to znaczy. ja pytac o to, czy w Polska jest biznes legal security, co ja placic 100 dolars przez miesiąc przez 10 rok, i za 30 rok dostać ja od emerytura tez 100 dolars przez miesiąc przez 10 rok? ja nazywać umparara umpa z plemie umpa di umpa deo z wioska umpa umpa i ja podobać Polska tylko złodziej większy niż u nas w busz.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 marzec 2017 - 21:55

będąc na świadczeniu przedemerytalnym należy zgłosić fakt uprawniający do emerytury?

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2017 - 13:10

będąc na świadczeniu przedemerytalnym należy zgłosić fakt uprawniający do emerytury?

Nic nie zgłaszasz. Kiedy osiągniesz ustawowy wiek emerytalny, odbiorą Ci świadczenie i wtedy wystąpisz o emeryturę.

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 marzec 2017 - 23:18

Co to jest NIP i PESEL( i skand go wziasc) czy ktoś może mi odpowiedzieć,zgury dziekuje.

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 marzec 2017 - 10:18

Co to jest NIP i PESEL( i skand go wziasc) czy ktoś może mi odpowiedzieć,zgury dziekuje.

Pesel masz wpisany w dowodzie osobistym, a nr NIP już się nie używa.

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2017 - 03:32

Czy jak mieszkam w Kanadzie,na stale i rentuje mieszkanie musze mieć papier meldunkowy,potwierdzajancy ze mieszkam i rentuje te mieszkanie jak tak to gdzie go zalatwic.Zgury dziekuje

#18 Guest_Cecylia

Guest_Cecylia
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2017 - 16:46

Jeśli zakład nie istnieje ,a mam wpisy w starym dowodzie osobistym o zatrudnieniu ,to czy ZUS to uzna przy składaniu wniosku o emeryturę ?

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2017 - 10:27

Jeśli zakład nie istnieje ,a mam wpisy w starym dowodzie osobistym o zatrudnieniu ,to czy ZUS to uzna przy składaniu wniosku o emeryturę ?

Raczej nie, ale pytaj w ZUS-ie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych