Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wydłużenie wieku emerytalnego a świadczenie przedemerytalne

32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670232 postów

Napisano 26 marzec 2012 - 21:40

Komentarz do artykułu: Wydłużenie wieku emerytalnego a świadczenie przedemerytalne

#2 Gość_gość - kobieta

Gość_gość - kobieta
  • Goście

Napisano 26 marzec 2012 - 21:40

Zgodnie z projektem ustawy moj wiek emerytalny będzie wynosił 60 lat i 7 miesięcy (kobieta). Gdybym otrzymała świadczenie przedemerytalne np w marcu 2013r., to otrzymywałabym je do ukończenia 67 lat czy 60 tat i 7 miesięcy? Nie jest to dla minie jasne. Proszę o komentarz.
Kobieta

#3 Gość_kobieta 2

Gość_kobieta 2
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2012 - 14:53

Jestem w podobnej sytuacji tylko mój wiek emerytalny wynosiłby 61 lat i 7 miesięcy, mam przede wszystkim wątpliwości czy ref. emeryt. na pewno nie pozbawi mnie prawa do św. przedemerytalnego w roku 2013lub 2014 czy nie zostaną one zlikwidowane ?? proszę o odpowiedź

#4 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2012 - 21:42

Z projektu ustawy wynika, że świadczenia przedemerytalne zostają na starych zasadach. Wydłużono moment przejścia ze świadczenia do momentu uzyskania emerytury stałej z uzyskaniem odpowiedniego wieku ustawowego.

#5 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2012 - 21:42

Z projektu ustawy wynika, że świadczenia przedemerytalne zostają na starych zasadach. Wydłużono moment przejścia ze świadczenia do momentu uzyskania emerytury stałej z uzyskaniem odpowiedniego wieku ustawowego.

#6 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 08 maj 2012 - 13:06

Wdaje mi się że świadczenie emerytalne będzie wypłacane do czasu uzyskania ustawowego wieku emerytalnego.

#7 Gość_bieda

Gość_bieda
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2012 - 16:01

Obawiam sie,ze swiadczenia nie bedzie od 2013 r., bedzie mozna przejsc na wczesniejsza emeryture za swoje pieniadze z konta.Co prawda niewiele osob zostalo z tymi uprawnieniami,zeby korzystac z tego swiadczenia, ale zapewne to zmienia do grudnia

#8 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2012 - 11:25

Mam pytanie - posiadam wymegany wiek i staż pracy do tego świadczenia, w firmie są likwidowane stanowiska w tym takie jak moje a pracodawca złośliwie powiedział, że nie poda w świadectwie pracy tej przyczyny, czy będę mogła skorzystać ze świadczenia ?

#9 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2012 - 11:30

Czy może wiecie czy jak teraz zostanę zwolniony z pracy z przyczyn po stronie pracodawcy to czy będę mógł przejść na świadczenie przedemerytalne po 1 stycznia 2013 bo już w tym roku nie spełnię wszystkich warunków /3 miesiące wypowiedzenia+6 miesięcy zasiłek dla bezrobotnych/?

#10 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2012 - 16:01

Zgodnie z projektem ustawy moj wiek emerytalny będzie wynosił 60 lat i 7 miesięcy (kobieta). Gdybym otrzymała świadczenie przedemerytalne np w marcu 2013r., to otrzymywałabym je do ukończenia 67 lat czy 60 tat i 7 miesięcy? Nie jest to dla minie jasne. Proszę o komentarz.
Kobieta

#11 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2012 - 22:04

Kobieta

świdczenie przedemerytalne wypłacane jesst do czasu uzyskania emerytury.

#12 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2012 - 13:01

Mam pytanie - posiadam wymegany wiek i staż pracy do tego świadczenia, w firmie są likwidowane stanowiska w tym takie jak moje a pracodawca złośliwie powiedział, że nie poda w świadectwie pracy tej przyczyny, czy będę mogła skorzystać ze świadczenia ?

Zawsze możesz go zaprosić do sądu pracy. O ile tych likwidacji będzie więcej to da się udowodnić, że to też była likwidacja. A sąd pracy z reguły stoi po stronie pracownika. Zresztą może pracodawca Cię tylko straszy.
Ze świadczenia nie skorzystasz jeśli nie będzie takiej przyczyny.

#13 Gość_tarnowianin

Gość_tarnowianin
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2012 - 14:46

Pracując w KHS Krosno, już kilka lat temu WSZYSCY dostaliśmy świadectwa pracy z przyczyn ekonomicznych, gdyz Firma ogłosiłą "upadłość z likwidacją". Po przejęciu w/w Firmy przez Syndyka, dalej pracowaliśmy w w/w Firmie na umowach "śmieciowych"dawanych co kilka m-cy, i tak trwa to juz 3 lata. PYTANIE czy PRACOWNICY którzy uzyskali w ciagu tych 3 lat pracy, moga dostac DRUGIE świadectwa pracy z "przyczyn ekonomicznych" w khs krosno,aby mogli iśc na świadczenia przedemerytalne, gdyż dopiero teraz uzyskali prawo do świadczeń. przedemerytalnych. Firma jest cały czas w upadłości likwidacyjnej. DOTYCZY to przede wszystkim Tarnowa, który juz "PADA"

#14 Gość_halina

Gość_halina
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2012 - 23:34

wiek emerytalny osiągnę po wejściu nowej ustawy mając 61 lat i 6 miesięcy- od 03,2013 przejdę na zasiłek przedemerytalny czy pełną emeryturę otrzymam po ukończeniu 67 lat jak mówi ustawa czyli ww wieku tj, 61 lat i 6 miesięcy.

#15 Gość_Ryś P-ń

Gość_Ryś P-ń
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 15:50

Mam 62 lata i straciłem pracę.Chętnie popracuję do 67lat.Dlaczego mi rząd PRL-u nie załatwi pracy?

#16 Gość_Ryś P-ń

Gość_Ryś P-ń
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 15:52

Przepraszam rząd RP

#17 Gość_JA

Gość_JA
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2012 - 20:16

MAM 58 LAT I 40 LAT PRACY I Z TEGO MAM GÓWNO
ALE ZA TO TZAD SOBIE DAJE WYNAGRODZENIE PO 100000

#18 Gość_POLKA1

Gość_POLKA1
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2012 - 20:21

PO 40 LATACH PRACY OD NASZEGO PAŃSTWA NALEŻY NAM SIĘ GÓWNO. PRZEŻYŁAM 58 LAT .zABIERDALAŁAM DLA TEGO KRAJU SWIATEK PIAYEK I NIEDZIELE ZA PÓL DARMO
DZIS MOGE ZDYCHAC POD PŁOTEM NIE JEST ZAINTERESOWANY MOIM LOSEM ANI PREZYDENT ANI PREMEIER ANI NIKT Z RZADU. DOBRE SA MOJE TYLKO PIENIADZE. ZARABIAM OSTATNIO 100 ZŁ A PŁACE ZUS-U PŁACE PRAWIE 500.NATOMIAT GRAS ZARABIA 100000 I NIE PŁACI ZUS-U . TI JEST RÓWNOUPRAWNIENIE I SPRAWIEDLIWOSC.

#19 Gość_MARIA

Gość_MARIA
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2012 - 20:30

NIE OTRZYMASZ ŚWIADCZENIA PONIEWAZ TRZEBA MIEC LIKWIDACJE STANOWISKA, ZAKLADU PRACY LUB INNE PRZYCZYNE DOTYCZACE ZAKŁADU PRACY.
ALE JA POSZUKUJE OSÓB ABY ODDAC SPRAWE DO TK O WSZCZEDZIE POSTEPOWANIA W
W CELU SPRAWDZENIA ZASADNOŚCI DLACZEGO NAM SIE NIE NALEZY SWIADCZENIE PRZEDEMERYTALNE GDY JESTESMY ZWOLNIENI NA ZASADZIE POROZUMIENIA STRON
twojemiasto54@tlen.pl

#20 Gość_kisanaj

Gość_kisanaj
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2012 - 11:20

Też zostałam nagrodzona przez dodanie chyba 4 miesięcy do osiągnięcia wieku wymaganego przez ustawę. Od kiedy weszłam w dorosłe życie, czyli interesowałam się "polityką" ciągle kazali zaciskać pasa bo będzie lepiej dużo lepiej i ciągle jest gorzej dużo gorzej.Mam za sobą 35 lat pracy zawodowej i 44 lata pracy społecznej z dziećmi i młodzieżą i przyszedł ten czas, że czuję się"zużyta", a tu dokładają Ci czas pracy ZUS uznaje, że jesteś zdolna do pracy i rehabilitacji / po pracy / czyli około 12 godzin czynnego poruszania się. Musisz się rehabilitować bo inaczej nie możesz pracować, a czas rehabilitacji tak cię męczy, że serce nie wytrzymuje i tak w koło Macieju. Co ciekawe nie ma mądrego który by coś wymyślił, a wszystko zmierza do tego, aby być wzorem emeryta czyli nie doczekać fizycznie , psychicznie czy jak tam kto woli.Pozdrawiam wszystkich zawiedzionych i rozumię rozgoryczenie, ale niestety nic się na to wszystko nie poradzi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych