Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie kary za brak trójkąta i gaśnicy w samochodzie?

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670710 postów

Napisano 27 luty 2012 - 21:56

Komentarz do artykułu: Jakie kary za brak trójkąta i gaśnicy w samochodzie?

#2 Guest_fifarafa

Guest_fifarafa
  • Goście

Napisano 27 luty 2012 - 21:56

Teoria o przeterminowanej gaśnicy po roku dwóch jak nawet po czterech latach jest kompletną bzdurą, nie rozumiem jak gaśnica dwu letnia lub czteroletnia może się przeterminować, co za idiota prawi takie teorie że gaśnica jest przeterminowana po okresie 24 miesięcy, takie teorie tworzą ci którzy chcą wydoić z nas kase czyli prawodawca

#3 Guest_tofik

Guest_tofik
  • Goście

Napisano 30 marzec 2012 - 22:47

Nie przeterminowana tylko niesprawna. Ale jak sprawdzić czy gaśnica jest niesprawna? Niech policjant to sprawdzi i jej użyje a okaże się, że jest wszystko oki, to będzie musiał odkupić nową.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2012 - 16:14

Tak drogi panie gaśnica może być nie przeterminowana ,lecz środek gaśniczy który jest w gaśnicy jest skawalony. A swoją drogą trzeba się chociaż trochę orientować w danej sprawie aby zabierać głos

#5 Guest_FASOLA12

Guest_FASOLA12
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2012 - 23:10

Mandat karny 50- 300 zł. art.96 par.1p.5 KW w związku z DZIENNIK USTAW Z 2010 R. NR 109 POZ. 719 Rozdział 1 Przepisy ogólne 2. Urządzenia przeciwpożarowe oraz gaśnice przenośne i przewoźne, zwane dalej "gaśnicami", powinny być poddawane przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym, zgodnie z zasadami i w sposób określony w Polskich Normach... 3. Przeglądy techniczne i czynności konserwacyjne powinny być przeprowadzane w okresach ustalonych przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku.

#6 Guest_r-ek

Guest_r-ek
  • Goście

Napisano 01 listopad 2012 - 20:27

Przeterminowana gasnica będzie po 5latach,bo na tyle jest ważny proszek. Co rok należy dokonać przeglądu technicznego gaśnicy czy jest sprawna tak jak przeglady samochodu.Pracuję przy tym i uwierz,że niektóry sprzęt nie nadaje się do użytku już po kilku miesiącach. Jeśli chodzi o kasę no to nie tylko Ty chcesz żyć. Przegląd gaśnicy samochodowej to 5-6zł gdybyś nawet sam zrobił 10 szt dziennie/dobry dzień/ to masz 60 zł odlicz .... i co zostaje?

Pozdrawiam

#7 Guest_anonim

Guest_anonim
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2013 - 18:18

Gaśnica powinna być umieszczona w łatwo dostępnym miejscu. Warunek ten jest jednak słabo spełniany na polskich drogach. O ile samo posiadanie gaśnicy jest przestrzegane, to często znajduje się ona w bagażniku i dostępność do niej jest co najmniej utrudniona.

to gdzie mam trzymac gasnice ? na kolanach czy od razu w rece ? przepisy nie zabraniaja jezdzic z gasnica w recach

#8 Guest_Stanislaw

Guest_Stanislaw
  • Goście

Napisano 22 listopad 2013 - 19:16

Nikt mnie nie moze zmusic do gaszenia gasnica,bo to jest zagrozeniem poparzenia,a skoro tak to PO cholere ja wozic w samochodzie,tak jak PO cholere u steru Polski sa bandyci Platformy Obludnikow I calej lewacko-liberalnej swiniarni.

#9 Guest_Grazyna

Guest_Grazyna
  • Goście

Napisano 22 listopad 2013 - 19:21

Nowa,ciekawa I rzetelna TelewizjaRepublika.pl ,bez cenzury
PRZEKAZUJ INNYM aby Polacy nie dali POpaprac swoich mozgow mediami maso(nskiego)wego razenia PO mozgach.Pamietaj,mozgu nigdy nie ugasisz gasnica,zwaszcza czerwonej lewackiej holoty

#10 Guest_adamunk60

Guest_adamunk60
  • Goście

Napisano 16 luty 2014 - 09:26

Jakiś czas temu rozmawiałem z panem od bhp i powiedział mi,że mam wozić gaśnice ale policji nie interesuje data ważności.Jednak tu piszą coś innego,Kto ma racje?Dla mnie to niepotrzebny wydatek,bo jak udowodnili w Szwajcarii aby zgasić auto musiałbym mieć min. 45kg gaśnice a nie 1 czy 2 kg. Jeśli ktoś wie o takim przepisie proszę o informacje--jankuras1960@interia.pl

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 marzec 2014 - 10:51

Pożar silnika w samochodzie Fiat 125 p stłumiłem gaśnicą halonową 10 kg, ale potem musiałem go jeszcze dogaszać. Malutką gaśnicą samochodową można ugasić pożar dywanika pod nogami, jak na niego spadnie niedopałek. Te małe gaśnice służą jedynie do gaszenia pożaru w zarodku, czyli gdy np. zapali się przewód rozruchowy.

#12 Guest_Jacol

Guest_Jacol
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 16:04

Policja nie ma prawa sprawdzać daty ważności na gaśnicy !

#13 Guest_rafik

Guest_rafik
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2014 - 13:20

Z tą gaśnicą to raczej wprowadzacie w błąd, bo za przeterminowaną nie można dostać mandatu, dopiero co o tym czytałem. Znaczy można jak się policjant pomyli, ale mandatu się nie przyjmuje albo odwołuje. Nie ma w taryfikatorze nic o przeterminowanej gaśnicy a nie można tego podciągać pod jej brak skoro jest. Jedynie dowodzik rejestracyjny policja może zatrzymać.

#14 Guest_Roman

Guest_Roman
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2015 - 09:56

Odpowiedź: 1. Gasnica ma być sprawna. Na sprawność pojazdu dowodem jest przegląd techniczny a gasnicy? W tym naszym Rządzie ktoś do końca nie mysli,bo jeśli ma być to powinna być terminowo sprawdzana. 2. Instrukcja producencka mówi o tym,że co 12m-cy należy gasnicę sprawdzać a co 5 lat wymieniać środek gaśniczy. 3.GOŚĆ- Nie ma gaśnic halonowych 10 kg /halon liczy się w litrach/ więc nie pisz bzdur. 10 litrową gaśnicą tego Twojego Fiata byś utopił nie tylko zagasił chyba,że chciałeś spalic. 4.Jeśli chodzi o gasnice 1 kg to takie ustalili ludzie ,którzy maja większe pojęcie od Ciebie. Takie gasnice przechodzą odpowiednie testy. Jeśli natomiast posiadasz gasnicę starą z nieaktualnym np.proszkiem, konserwację gasnicy przeprowadza osoba nieuprawniona pod marketem zakładając tylko kontrolkę to musisz mieć pretensję tylko do siebie i w takim przypadku nie wiem czy nawet ten dywanik zgasisz. 5. Kazdy producent umieszcza na gaśnicy instrukcję obsługi. Jesli nie stosujesz się do niej to Twoja sprawa ale nie możesz mieć powodów do niezadowolenia..bo gasnice typu "z" a takie głównie w pojazdach wystepują musisz odpowiednio użyć aby była skuteczna. 6.Przegląd gasnicy kosztuje ok. 5zł na rok . 7.Przez 20 lat prowdzę Serwis Gaśnic i w tym czasie wiele usłyszałem opowiadań o pożarach samochodów nie wszystkie były pozytywne / o przyczynach tego pisałem wyżej/ ale jak byście się czuli gdyby po zderzeniu w samochodzie blokują się drzwi samochód zaczyna płonąć a Wy dodatkowo z dzieckiem w pojeździe /nie życzę tego/ a świadkowie zdarzenia biegną na pomoc z niesprawnymi gaśnicami.Przemyślcie to. Pozdrawiam

#15 Guest_Ekspert Link4

Guest_Ekspert Link4
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2015 - 23:02

Trójkąt ostrzegawczy, gaśnica oraz dokumenty pojazdu i ważne ubezpieczenie OC to rzeczy, które każdy kierowca powinien mieć na wyposażeniu swojego auta. Brak tych urządzeń lub nieważny przegląd może się skończyć mandatem w wysokości od 20 do 500 zł. Warto pamiętać także, aby zaopatrzyć się w kamizelkę odblaskową, która nawet przy zwyczajnej zmianie koła w znaczny sposób podnosi poziom bezpieczeństwa.

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 19:12

Dlaczego jest taka rozbieżność w wysokości mandatu? To jest paranoja.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych