Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komu przysługuje zasiłek przedemerytalny

213 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670788 postów

Napisano 04 wrzesień 2011 - 23:30

Komentarz do artykułu: Komu przysługuje zasiłek przedemerytalny

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2011 - 23:30

Śmiechu warte,670zł zasiłku po 35 latach pracy.To jałmużna,niech Ci co ustalają takie stawki sami się z tego utrzymają.W Niemczech emeryt wie że żyje,a u nas niewie na co wydać ,na lekarstwa czy chleb.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2011 - 08:00

Świadczenie przedemerytalne
Od 1 marca 2011 r. 867,25 zł
Kwoty przychodu wpływające na zawieszenie lub zmniejszenie świadczeń i zasiłków przedemerytalnych w okresie rozliczeniowym od 1 marca 2011 r.:
. dopuszczalna miesięczna kwota przychodu równa 25% przeciętnego wynagrodzenia z 2010 r 806,30 zł
. graniczna miesięczna kwota przychodu równa 70% przeciętnego wynagrodzenia z 2010 r 2 257,50 zł
. dopuszczalna roczna kwota przychodu 9 675,60 zł
. graniczna roczna kwota przychodu 27 090 zł

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2011 - 22:55

człowieku gdzie mozna dorobić.młodzi niemaja pracy a co dopiero my na świadczeniu przedemerytalnym

#5 Guest_mania

Guest_mania
  • Goście

Napisano 22 listopad 2011 - 20:48

nie ma co komentować, nawet legalnie dorobić nie można

#6 Guest_-siula

Guest_-siula
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2012 - 20:54

Jeśli ja jestem na tzw. umowie śmieciowej, a mianowicie na samozatrudnieniu to czy mi się należy zasiłek przedemerytalny w przypadku kiedy spełniam wymogi dot. lat pracy i wieku?

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 09:41

Jeśli ja jestem na tzw. umowie śmieciowej, a mianowicie na samozatrudnieniu to czy mi się należy zasiłek przedemerytalny w przypadku kiedy spełniam wymogi dot. lat pracy i wieku?

#8 Guest_Maja

Guest_Maja
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2012 - 19:16

Czy mam prawo do zasiłku przedemerytalnego jezeli mam umowe o wspolpracy od 15 lat i zmuszona zostalam do zalozenia dzialalnosci gospodarczej(15lat) mam 57 lat i 35 lat pracy.Obecnie zbyt duze wymagania stawia pracoodawca i grozi rozwiazaniem umowy.Zmuszona bede do zamkniecia dzialalnosci.

#9 Guest_jedrek

Guest_jedrek
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2012 - 21:55

mam 58lat i 41 lat pracy czy moge liczyć na zasilek przed emerytalny

#10 Guest_pawel

Guest_pawel
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2012 - 22:02

mam40lat pracy imoj wik50 lat umowa rzwiozan z powodu likwidacji stanowiska czy mozna otrzymac zasilek przed emertlny

#11 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2012 - 22:40

jedrek pawel

Odpowiedzi na pytania Panów są zawarte w powyższym artykule, trzeba go tylko przeczytać.

#12 Guest_KAZ

Guest_KAZ
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2012 - 15:25

Jestem ur.1949r bezrobotny,bez zasiłku, bez środków do życia-mam 33lata stażu pracy.
Czy należy mi się zasiłek przed emerytalny?

#13 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2012 - 22:30

Proszę dokładnie zapoznać się z 6 punktami w powyższym artykule i tam znajdzie Pan odpowiedź na swoje pytanie. Trudno odpowiedzieć na Pana pytanie, gdyż nie podał Pan najważniejszego - kiedy i w jaki sposób został zwolniony z pracy.

#14 Guest_Wiko

Guest_Wiko
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2012 - 22:54

Mam 42 letni staż pracy. Zostałem zwolniony w wieku 60 lat z powodu likwidacji zakładu. Przed upływem okresu wypowiedzenia zachorowałem w efekcie czego przeszedłem na 1 roczną rentę. Czy po jej ustaniu będę mógł skorzystać z zasiłku przedemerytalnego?

#15 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2012 - 10:03

Mam 42 letni staż pracy. Zostałem zwolniony w wieku 60 lat z powodu likwidacji zakładu. Przed upływem okresu wypowiedzenia zachorowałem w efekcie czego przeszedłem na 1 roczną rentę. Czy po jej ustaniu będę mógł skorzystać z zasiłku przedemerytalnego?

Masz dwie możliwości wystąpić o dalszą rentę(jeżeli niepełnosprawność trwa nadal) albo zgłosić się do Urzędu Pracy. Jeżeli spełniasz poniższy warunek, to tak. Najlepiej z pytać bezpośrednio w ZUS albo w Urzędzie Pracy.
http://www.zus.pl/de...asp?p=4&id=2586
i
PUP
Do 365 dni, o których mowa powyżej, zalicza się również okresy:

3) pobierania renty z tytułu niezdolności do pracy lub służby, o której mowa w pkt 1, renty szkoleniowej oraz przypadające po ustaniu zatrudnienia, wykonywania innej pracy zarobkowej albo zaprzestaniu prowadzenia pozarolniczej działalności okresy pobierania zasiłku chorobowego, macierzyńskiego, zasiłku w wysokości zasiłku macierzyńskiego
lub świadczenia rehabilitacyjnego, jeżeli podstawę wymiaru tych zasiłków i świadczenia,
z uwzględnieniem kwoty składek na ubezpieczenia społeczne, stanowiła kwota wynosząca co najmniej minimalne wynagrodzenie za pracę;

#16 Guest_kazimiera

Guest_kazimiera
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 11:13

Mam 56 lat,30lat stażu pracy,Jestem na umowie za porozumieniem stron,czy mogę odejść na zasiłek przedemerytalny z tyt,likwidacji etatu

#17 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 11:36

Mam 56 lat,30lat stażu pracy,Jestem na umowie za porozumieniem stron,czy mogę odejść na zasiłek przedemerytalny z tyt,likwidacji etatu

nie ma umowy za porozumieniem stron. Podaj dokładnie nazwę umowy, którą podpisałaś. Czy pracujesz na pełny etat? Jak długo pracujesz na obecnej umowie?

#18 Guest_n

Guest_n
  • Goście

Napisano 05 październik 2012 - 10:24

jedrek pawel

Odpowiedzi na pytania Panów są zawarte w powyższym artykule, trzeba go tylko przeczytać.

#19 Guest_eska

Guest_eska
  • Goście

Napisano 22 listopad 2012 - 18:03

mam 50 lat i 35 lat pracy i zostałam zwolniona z pracy czy mogę się starać o zasiłek?

#20 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 listopad 2012 - 21:04

Tak, zasiłek przysługuje.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych