Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy rozpoczyna się obowiązek szkolny

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670156 postów

Napisano 24 marzec 2011 - 17:22

Komentarz do artykułu: Kiedy rozpoczyna się obowiązek szkolny

#2 Gość_monika

Gość_monika
  • Goście

Napisano 24 marzec 2011 - 17:22

witam, jestem mamą Majki która w sierpniu kończy 4 lata. w związku z artykułem o ile dobrze rozumiem, to córka będzie musiał OBOWIĄZKOWO iść do zerówki jako pięciolatek... nie wiem czy jest to rozsądne... ja nie chciałam aby córka wcześniej zaczęła edukację szkolną, ale w świetle dzisiejszych przepisów prawnych sześciolatki obowiązkowo idą do pierwszej klasy. niech mi ktoś to wytłumaczy, czy dziecko urodzone w 2007 roku będzie musiało iść o rok wcześniej do pierwszej klasy

#3 Gość_monika

Gość_monika
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2011 - 10:18

tak jako 6-latek pójdzie do szkoły.

#4 Gość_drachma3

Gość_drachma3
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2011 - 23:34

jeśli moje dziecko skonczy teraz 5 lat,to w przyszłym roku będzie musiała isc do pierwszej klasy obowiązkowo tak?a nie moze isc do zerówki w przyszłym roku jeszcze?

#5 Gość_ewa

Gość_ewa
  • Goście

Napisano 11 maj 2011 - 20:05

witam, mój syn w tym roku kończy 5 lat czy musi iść do zerówki?

#6 Gość_wera

Gość_wera
  • Goście

Napisano 01 luty 2012 - 13:18

Moja córka skończyła 5 lat w styczniu czy musi iść do zerowki od września

#7 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 01 luty 2012 - 14:11

tak wasze dzieci w wieku 5 lat pójdą do zerówki, wy decydujecie czy jest to zerówka w szkole czy w przedszkolu - tu jest wybór.

Moja córka ma pięć latek, w tym roku skończy 6 lat, chodzi do zerówki w przedszkolu i strasznie jest zadowolona, nauka jest w postaci zabawy, a i sama zabawa tez występuje. Jest dumna, że umie już kilkanaście literek, sklada wyrazy do czytania, pisze...a przede wszytskim jest ogromnie z tego zadowolona.
Dzieci będąc w przedszkolu marzą o szkole... to normalne, też tak miałam.
Teraz ma zarówkę może sie uczyć, odkrywać nowe literki cyferki, przygotować sie do szkoły! i nie musi z niecierliwościa tej szkoły wyczekiwać, a przecież 1 klasa sz.podstawowej to POWTÓRKA materiału z zerówki, także jesłi dziecko 2lata będzie powtarzać materiał to na pewno bedzie go dobrze znało.
Uważam to za dobry pomysł, oczywicie każdy ma swoje zdanie :)

#8 Gość_-praw-natalciag85

Gość_-praw-natalciag85
  • Goście

Napisano 01 luty 2012 - 16:47

Rodzice dzieci urodzonych w latach 2006 i 2007 jeszcze mogą decydowac czy posyłac dzieci jako 6 czy 7 latki do 1 klasy rodzice dzieci urodzonych w 2008 roku juz maja obowiazek posłania dziecka do 1 klasy jako 6 lat.

#9 Gość_maja

Gość_maja
  • Goście

Napisano 24 luty 2012 - 00:50

moja córka urodziła się w 2007 roku w lipcu. do ej pory siedziała w domu z babcią czy jako 5latka musi iść w tym roku do przedszkola????????? jeśli tak to niezależnie od tego czy jest mało miejsc w naszym mieście to musi się gdzieś dostać,tak????

#10 Gość_ninja88

Gość_ninja88
  • Goście

Napisano 24 luty 2012 - 09:22

tak moja córka też urodziła sie w lipcu i skończy 5 lat i od września jest obowiązkowe przedszkole dla 5,6latków wiedz ma pierwszeństwo do przedszkola.Pierwszeństwo maja 5,6latki potem rodzice samotni itp

#11 Gość_dziadek

Gość_dziadek
  • Goście

Napisano 05 marzec 2012 - 17:22

Wynika z tego, że dzieci urodzone w 2006r, które pójdą teraz do kl 0, robią krok do tyłu w porównaniu z dziećmi urodzonymi w 2007 ????? Czyste szaleństwo!

#12 Gość_gosc 567

Gość_gosc 567
  • Goście

Napisano 11 marzec 2012 - 17:07

witam czyli moj syn w sierpniu 2012 konczy 5 lat czyli musi isc do zerowki tak?a w przyszlym roku czyli 2013 idzie juz do szkoly.ale aby zapisac synka do zerowki musze isc do przedszkola czy do szkoly i kiedy powinnam to zrobic??prosze o odpowiedz.

#13 Gość_ninja88

Gość_ninja88
  • Goście

Napisano 27 marzec 2012 - 09:53

witaj nie twój syn idzie teraz do przedszkola od wrzesnia jako 5cio latek za rok ma obowiazkowa zerówke chyba ze chcesz go dac wczesniej do szkoly

#14 Gość_GOSC1987

Gość_GOSC1987
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 22:28

MOJ SYN W SIERPNIU KONCZY 5 LAT MUSI ISC DO PRZEDSZKOLA CZY DO SZKOLY CZY MOZE NADAL SIEDZIEC W DOMU??

#15 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2012 - 21:50

to jest dla mnie chore-za chwile 2 latek bedzie szedl do zerowki

#16 Gość_dominika

Gość_dominika
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2012 - 23:18

to jest chore gdzie pięciolatek nadaje się do zerówki.Mam syna w wieku 5 lat i ja nie wyobrażam sobie go w zerówce on jeszcze chce się bawić a nie siedzieć w klasie i się uczyć :(

#17 Gość_Juanita1

Gość_Juanita1
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2012 - 12:54

Kochani. Nie bojcie sie szkoly. Nic zlego sie waszemu dziecku tam nie stanie. Jestem mama w tej chwili 9 letniej Zuzi. Moje dziecko szlo do szkoly w wieku 4 lat (Hiszpania). Choc dzieci moga rozpoczc nauke w wieku trzech lat. Nazywa sie to szkola dziecieca i nie jest to przedszkole. Same plusy!!!!! Moja corka w wieku 5 lat juz plynnie czytala, znala literki,liczyla. Program konsekwentnie zaplanowany i realizowany. Doskonale przygotowane wycieczki: to do warzywniaka,by zobaczyc jak wygladaja warzywa i owoce, to do piekarni, to do sklepu, to do restauracji, ogrodnika, do strazy pozarnej, policji, pogotowia, na plaze, do zoo itd. Dzieci ucza sie wszedzie. Dziecko zostalo pzrygotowane by zaczac szkole w wieku 6 lat. Zadnego strachu, placzu bo nie ma mamy, znaly szkole, nauczycieli, kolegow. Czuly sie jak u siebie. Dzieci szybciej staja samodzielne. Nauka tez moze byc przyjemna. Mamy oderwijcie swoje pociechy od spodnicy!!!!!

#18 Gość_Kasia

Gość_Kasia
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2012 - 00:36

Mieszkamy w Anglii, dzieci tutaj maja juz w wieku 3 lat 15 godz tygodniowo przedszkola za darmo (nieobowiazkowo).Od 5 lat ida do szkoly i spedzaja tam swoj czas od 9-15. Tylko dni wolne inaczej niz w Polsce bo po ok 1,5 lub 2 miesiacach przerwa tygodniowa.Kiedys spedzanie tyle czasu w szkole dla dziecka wydawalo mi sie to absolutnie duzo wspominajac moje dziecinstwo ale teraz wiem, ze za bardzo porownujemy.
Nasz syn ma 4 lata a we wrzesniu tego roku 5. Zaczol przedszkole w wieku 2 lat 2 razy na tydz po 2,5h tylko po to by oswoil sie wczesniej z angielskimi rowiesnikami i zaczol lapac obcy jezyk. Od 3 lat poszed na darmowe 15h. w tym momencie sama od niedawna chodze do jego przedszkola raz w tyg jako opiekunka wolontaryjnie. Czas zwiazany z rodzajami zabaw i przkaskami jest zorganizowany. Dzieci ladnie sie bawia, sa zadowolone i zazwyczaj sluchaja polecen kiedy jest czas na sprzatanie zabawek. Syn zazwyczaj chetnie by sie z dziecmi pobawic i byly oczywiscie dni marudzenia kiedy nie chcial isc bez zadnego konkretnego powodu ale to normalne nawet u wiekszych dzieci. Od wrzesnia idzie do szkoly jako 5 latek i juz nie mam zadnych obaw widzac pozytywne reakcje u syna kiedy wspominamy o jego przyszlej szkole. Obserwowalam przez rok caly z niedowierzaniem jego POLSKICH ROWIESNIKOW ktorzy zaczeli rok temu jak dobrze sobie radza, chetnie chodza do szkoly i umieja sporo liter by napisac wlasne imie lun inne proste wyrazy. Kiedy widzie jak wielki postep zrobily te dzieci i ze sa zadowolone to az serce sie cieszy, ze te nasze obawy sa niczym nieuzasadnione. Nie wiem jak jest w Polskich szkolam zwlaszcza, ze myslimy o rychlym powrocie ale dzieciaki w przedszlolach i szkolach maja naprawde wszystko pieknie zorganizowane nie ma mowy o nudzie dzieci badz niezadowoleniu matek. Dzieci nasze ucza sie wszystkiego od najmlodszych lat poprzez zabawe i rowniez poprzez zabawe 5 latki liter beda glownie sie uczyc a 1 rok wczesniej krzywdy dziecku nie robi. A majac zywe przyklady powiem, ze nawet lepeij na nie wplywa i ksztaltuje rozwoj i relacje z rowiesnikami.

#19 Gość_ehh

Gość_ehh
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2012 - 12:47

Dziecko należy do rodziców i żadne palanty z parlamentu czy rządu nie mają prawa NAKAZYWAĆ rodzicom jak wychowywać ich dzieci.

Im to na rękę, bo już dzieci uczą się wierszy na temat tak wspaniałej Unii Europejskiej... Brak słów

#20 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2012 - 09:06

nie jestem za tym żeby dziecko szło do zerówki w wieku 5 lat. po prostu zabiera mu się dzieciństwo którego ,ma tak niewiele. od 6 lat powinna być zerówka!! ale kogo to z rządu obcodzi

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych