Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świadczenie pielęgnacyjne od 1 stycznia 2010

111 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670158 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 23:48

Komentarz do artykułu: Świadczenie pielęgnacyjne od 1 stycznia 2010

#2 Gość_Black

Gość_Black
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 23:48

Bardzo dobry artykuł, choć trochę mało doprecyzowany.

#3 Gość_matka

Gość_matka
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2010 - 14:05

muszą jeszcze być spełnione następujące warunki w orzeczeniu w punkcie 7 i 8 musi pisać dotyczy a jak pisze nie dotyczy nie przysługuje paranoja dziecko 2 letnie ma być samodzielne szok!!!

#4 Gość_Dana

Gość_Dana
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2010 - 23:20

wg moich informacji to jeszcze ksero dow,osoby ktora sie opiekuje;swiadectwa pracy i poświadczenie okresów opłacania skladek do ZUS,zaswiadczenie od lekarza rodzinnego ze dana osoba wumaga calodobowej opieki(ciekawe czy trzeba wtedy jak w orzeczeniu o niepełnosprawnosci jest to zaznaczone).Wg tych informacji wyzej to sa one niepelne w stosunku do tego czego wymaga MOPS

#5 Gość_beatabb

Gość_beatabb
  • Goście

Napisano 01 luty 2010 - 14:24

mam 5 letnią córkę u której stwierdzono astmę pobieram na nią zasiłek pielęgnacyjny czy należy mi się świadczenie pielęgnacyjne jestem bezrobotna zarejestrowana w urzędzie pracy

#6 Gość_Harnaś

Gość_Harnaś
  • Goście

Napisano 02 luty 2010 - 08:53

Czy Pani dziecko ma orzeczony stopień niepełnosprawności?

#7 Gość_Beata

Gość_Beata
  • Goście

Napisano 02 luty 2010 - 15:36

Co jeżeli dwoje rodziców ma I grupę inwalidzką i są małżeństwem? Czy zasiłek przysługuje córce, która z nimi mieszka i się nimi opiekuje?

#8 Gość_White

Gość_White
  • Goście

Napisano 02 luty 2010 - 22:47

Beato W Twoim przypadku on nie przysługuje.
Świadczenie pielęgnacyjne przysługuje osobom, które opiekują się DZIECKIEM.

#9 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 06 luty 2010 - 17:43

Moja córka jest po mózgowym porażeniu dziecięcym. Ma 19 lat i jak do tej pory orzeczenie potrzebne było nam tylko do celów edukacyjnych córki. Mąż zawsze "za duzo zarabiał"..... Nie negowaliśmy nigdy punktu 8, który brzmiał, zdolna do samodzielnej egzystęcji no bo i po co? Teraz orzeczenie ważne jest jeszcze 1,5 roku no i jesteśmy uziemieni. Córka ani fizycznie, ani psychicznie nie nadaje sie do samodzielnego życia.

#10 Gość_janek

Gość_janek
  • Goście

Napisano 08 luty 2010 - 16:11

opiekuje sie niepełnosprawnym bratem z orzeczonym stopniem niepełnosprawnosci i jestem jego opiekunem czy przysługuje mi takie swiadczenie? rodzice nie zyja juz. prosze o porade.

#11 Gość_Sara

Gość_Sara
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 20:11

Opiekuję się ojczymem, który przeszedł udar mózgu i lewostronny paraliż.Moja mama nie żyje a on nie ma bliższej rodziny, która mogłaby się nim zaopiekować. Ma 74 lata i jest na emeryturze po wcześniejszej rencie.Ja obecnie nie pracuję, jestem zarejestrowana w PUP bez prawa do zasiłku. Czy mogę z tego zasiłku skorzystać?

#12 Gość_Kaśka

Gość_Kaśka
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 20:22

dobry artykuł, ale liczyłam na to, że dowiem się nieco więcej. Jeśli jestem na urlopie wychowawczym i chciałabym ubiegać się o świadczenie pielęgnacyjne to nadal nie wiem co powinnam zrobić.Słyszałam, że muszę najpierw przejść na zasiłek dla bezrobotnych.

#13 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 15:34

czy przysluguje swiadczenie pielegnacyjne zeby synowa pobierala na tesciowa jezeli ma 1 grupe

#14 Gość_ANETA

Gość_ANETA
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 14:41

ja tez jestem na wychowawczym, corka ma orzeczona niepełnosprawanosc. Miało byc lepiej ze swiadczeniem pielegnacyjnym a nie jest .

#15 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 22:01

jeśli nie mogę podjąć pracy ze względu na opiekę nad 85-letnią osobą która ma orzeczony pierwszy stopień niepełnosprawności to mogę ubiegać się o świadczenie pielęgnacyjne?

#16 Gość_ela23

Gość_ela23
  • Goście

Napisano 25 luty 2010 - 19:48

witam mam dziecko niepelnosprawne ma pół roku ja pobieram rente rodzinnam oboje z mezem jestesmy osobami z statusem jako bezrobotni czy nalezy mi sie swiadczenie pielegnacyjne???

#17 Gość_Piotrek

Gość_Piotrek
  • Goście

Napisano 28 luty 2010 - 17:33

Witam.

Moja mama opiekuje się babcią z I grupą. Nie pracuje ponieważ babcia wymaga stałej opieki.

Czy mojej mamie przysługuje taki zasiłek?

piotr.banaszak@interia.pl

#18 Gość_kajka1212

Gość_kajka1212
  • Goście

Napisano 01 marzec 2010 - 17:03

Witam, chciałabym przedstawić swoja sytuacje rodzinna: ja(studentka studiów zaocznych), siostra(pracuje i się uczy za granica), tata(pracuje an 1/3 etatu no i mama(choruje an sm, ma orzeczona pierwsza grupę oraz przebywa an rencie) O tym świadczeniu dowiedziałam, się przez przypadek, złożyłam wniosek i jutro idę po decyzje.Do wniosku potrzebowałam, ksero dokumentów tożsamości swojego i mamy oraz ksero orzeczenia o niepełnosprawności i w zasadzie tyle. To świadczenie należy się tylko mi z racji, tego ze nie pracuje, nie uczę się na studiach dziennych. Dodam tylko, ze moja ciotka równiez otrzymuje takie swiadczenie za opieke nad swoja mama

#19 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 01 marzec 2010 - 20:35

w orzeczeniu lekarskim musi byc uwzgledniony punkt 7 i8 i musi byc znaczny stopien . Walcze juz od paru lat z komisjami lekarskimi , a teraz mam sprawe w sadzie pracy . CURKA W ZUSIE MA ZNACZNY STOPIEN I zakaz pracy a orzecznik ciagle daje jej z Miejskiego oSRODKA UMIARKOWANY STOPIEN i tak latamy po komisjach i sadach .Paranoja .

#20 Gość_hm

Gość_hm
  • Goście

Napisano 01 marzec 2010 - 20:43

tutaj pisze , ze wystarczy orzeczenie o niepelnosprawnosci lub orzeczenie o znacznym stopniu ... to moze ten madry powie o jaki konkretnie chodzi stopien ? niepelnosprawnosci...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych